Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fondriest Mega Chrome

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Güney Tuncer tarafından paylaşıldı.

1. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Merhaba arkadaşlar,
    4-5 ay kadar önce elime 1996 model olduğunu düşündüğüm el yapımı italyan Fondriest marka cromoly bir kadro geçmişti. Net. de bulduğum başka foroğraflar ve bilgilere göre bu model "Custom Tubing Dedacciai Mega Chrome" borular ile yapılmış. O yılların modellerine göre, özellikle çelik kadrolarda pek görmediğimiz, ilginç bir tasarımı ve detayları var. Şekillendirilmiş borular mesela. Kullanılan her birinin tasarımı birbirinden farklı. Üst boru içinden geçen fren kablosu "bu gerçi yaygın" ve dikkat çekici başka bir özelliği ise yeni tip vites sistemine göre tasarlanmış olması.. Burası ilginç işte; bakıyorum da son zamanlarda tek tük üretilen el yapımı çelik kadroların alt borularına bile eski tip vites mandallarının takılacağı yerler yapılıyor. Bu modelde yok :rolleyes: Üzerindeki maşa ise aluminyum ama baya şık bişey.

Bisikletin italyan ruhunu bozmak olmaz diyerek :) üzerine 10'lu bir Campy. takmayı uygun gördüm. Tüm set 2011 model Campy veloce sadece aynakol Centaur "ultra-torque". Jant seti ise yine bir Campy. klasiği olan Proton. Adaptör ile kullanılan 1-/1.8 lik Ritchey Wcs boğaz ve yine oversize ama başarılı ergonomisi ve özellikle Campy. kollarla müthiş uyumlu olan Pro marka bir gidon var. Aslında buna uygun 1" lik klasik bir boyun ve gidon takmayı çok istemiştim ama benim için ergonomi daha önemliydi. Bu arada pedallar dikkat çekebilir, tek Shimano marka ekipman :) Çift taraflı mtb pedalı "m540". Sadece estetiksek nedenden dolayı siyah olan milleri titanyum başka bir mil ile değiştirildi. Pedal konusu da benim için çok önemliydi. Çift taraflı kilit ve mtb ayakkabısı kullanmak büyük rahatlık. Sele yine o yılların klasiği olan titanyum raylı Selle Italia Flite. Sele borusu ise 150 gr. lık, bazı parçaları el yapımı olan, markasını bilmediğim bir model. Hani bazı parçaları benim imalatım ya.. toplam ağırlığı da vermemek olmaz tabi :)

Ve genel ağırlığa gelince; Bendeki 6.5 kg. luk diğer bisikletten sonra birazcık keyif kaçırıyor o yüzden tartmadım, ama 9 kg. nun üzerinde çıkacağını zannetmiyorum. Sonuç olarak kullanımı müthiş keyifli bir bisiklet. Bu bisiklet Van Dessel'i evimdeki duvarda kalıcı dekor yaptı :)

Hepinizin kurban bayramını kutlarım.
    Sağlıcakla kalın.

Engin, sonEr´´, Kamil BULUT ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. diavolo

diavolo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrik ediyorum walla süper olmuş :)

Güney Tuncer bunu beğendi.
  3. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel olmuş, baktıkça her defasında farklı bir yeri hafızalarda kalıyor. Bugünün estetik anlayışının sanki o yıllardaki temsilcisi gibi. Kazasız sürüşler dilerim

4. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    tek kelimeyle mükemmel. bol pedallamalar diliyorum. yanlız daha fazla foto bekliyoruz :)

5. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hayirli olsun Guney.. Hazir elin degmisken su 6.5'lugu da fotograflasaydin keske:D

6. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar teşekkürler. Güzel kareler çekinde daha fazla fotoğraf eklerim tabi.

Bora aslında tam da dediğin gibi bu sabah elime makineyi almışken hadi onu da çekeyim demiştim :)
    Bu bebeğe en son Campagnolo Shamal Ultra jant seti ve Duraace 7950 aynakol takılmıştı. Bu haliyle daha önce fotoğraf koymamıştım galiba.

sonEr´´, S.GUCLU, Ozzgurr ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tertemiz bir klasik olmuş güle güle kullan Güney, yanlız 1" boğaz takmanı şiddetle tavsiye ederim oversize boğazlar klasiklerde estetik açıdan güzel görünmediği gibi bu kadroların ruhunda aykırı gibi geliyor bana ,bu konuda imdadına ebay yetişir herzamanki gibi, bu arada çelik bir kadron varsa ağırlığıda çok takmayacaksın.

8. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Haklısın Bülent kesinlikle katılıyorum sana.
    Hoşuma giden ve ölçüleri bana uygun bir gidon bulur bulmaz 1" lik boğaza geçeceğim zaten. Üzerindeki oversize boyun ve gidon zaten çok ciddi şekilde gözüme batıyor.

Bülent ÖZER bunu beğendi.
  9. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Iste bekledigim tam da buydu, harika...
    Hem donanim/gorsellik, hem de hafiflik olarak :in:
    Eline saglik guzel poz icin.

10. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    Göze batmasına rağmen çok zarif duruyor... nazarım değecek diye korkuyorum. MAŞALLAH :)
    İyi bayramlar...

11. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tek kelime ile iki bisiklette mükemmel 6.5 kg lik gercekten super bir bisiklet iyi günlerde kullanın insallah bu arada ilk resimlerdeki bisiklette bence cok asil duruyor elinize emeginize saglık

12. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    Güney kardeşim bisikleti bitirmişsin hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    saygılar
    ali baba

13. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Güney, makine çok güzel. Güle güle eskit derler ama sen güzel günlerde kullan ama hiç eskitme :)

İpek yanak Veloflex Master' lar, klasik drop bir gidon ve gümüş gidon boğazı ile olayı bitirirsin bence. ;) Bir de şart değil ama mümkün ise aluminyum yerine çelik bir maşa tavsiye ederim, sürüşündeki keyfi ciddi anlamda arttıracaktır.

14. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sağolasın Aytaç :)
    Lastikleri üzerindekiler eskiyince değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımdan sarı yanaklı bişeyler almak geçiyordu. Dediğin Veloflex ler çok güzel durabilir.
    Klasik bir gidon ve boyun farz oldu buna artık :) Geçenlerde web sitelerine bakarken 3T nin 50nci yıl adına yaptıkları klasik gidon/boyun takımını gördüm. Aşadakinin haricinde gümüş renkli olanı da var. Gidonun şekli gözüme iyi gibi göründü. Bakalım belki böyle bir set alırım buna.:in:

15. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:

3T Vintage :)

3T bildiğim kadarı ile 2011 de bu seti satışa sundu. Fiyatı da oldukça makul seviyede, öyle 50. yıl anısına ürettik ayağına abudik gubudik bir fiyata satmıyorlar. Bence harika bir set ama quill stem oluşu sebebi ile maşa ve kafa seti değişimide ister senin bisikletinde. Hazır el değmişken maşayı da çeliğe çevirirsin bu vesile ile :)

Gidon seti bildiğim kadarı ile çelik. Tam bir görsel zerafet :in:

Düzeltme: Şimdi farkettim, senin bisikletin maşasıda zaten quill stem uygunmuş. Dönüştürücü ile normal boğaz kullanmışsın. :)