Focus Whistler almalı mıyım?

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Merhabalar...Uzuuun bir süre sonra çocukluguma gerı döndüm ve bisiklete merak sardım.Scott speedster s 40 aldım bir tane.Çok ta beğenerek aldım.Bugün kargodan aldım (2. el).Bisikletçiye verdim toplanıyor ve ayarları yapılıyor.Bir tane de dağ bisikleti istiyorum.Bugün bisikletçide Focus Whistler baktım.Kozmetik olarak çok hoşuma gitti.Sonra komponentleri değiştiririm diye düşündüm ama sonra da bu bisiklete karar vermeden önce,siz değerli arkadaşlarıma da bi danışayım dedim.Sizce bu bisikleti almalı mıyım?Bisikletin fiyatı 1.495,00 TL.Daha önce yine aynı bisikletçiden aldığım (3 ay) KTM Life One şehir bisikletini verip üzerine de 700,00 TL verip alacağım.Sorularım ,

1-Sizce bu bisikleti almalı mıyım?(Dağ bisikleti bilgim oldukça az)

2-Aslında şu anki KTM bisikletimin değeri takribi 1.000,00 TL.Elden satıp o şekilde Focusu almak daha mı mantıklı?

3-Bu bisiklet yerine bu paralara daha iyi bisiklet alabilir miyim?

4-Şehir bisikleti almak isteyen ya da dağ bisikletini bu böyle bir şehir bisikletiyle takas etmek isteyen var mı(çok temiz gerçekten) KTM Life One 28''

Verilecek bir cevabınız yoksa bile zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.Yorumlarınızı esirgememeniz dileğiyle.İyi Forumlar

Scudo
Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
ktm nin bu modelini bilmiyorum ama amortisörü varsa ve bu bisikletinizi şehir içi ve hafif arazide kullanacaksanız(çakıllı topraklı yollar gibi) bence mtb yi düşünmeyin boşuna zorlanırsınız bisikleti sürerken şehir içinde.
şehir içinde şehir bisikleti mtb ye göre biraz daha hafif lastikleri daha ince olduğundan mtb den çok rahattır ama eğer ben orman tipi yerlere de girerim kardeşim derseniz siz bilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Ali Nihat GÖRAL

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Ben tabii ki dağ bayır fazla gezemem.(KTM amortisörlü)Ama Bursa'da Yeşil Pedal diye bi derneğimiz var.Başkanımız ile görüştüğümde biz kışın mtb ler le çıkıyoruz turlara dedi.Ben de ıslak zeminde ya da kış mevsiminde daha uygun olur mtb diye düşündüm.Ama atladığım ayrıntılar olabilir tabii ki.Sizce 1 tane yol ve 1 tane mtb mi tercih edersiniz, yoksa 1 tane yol ve 1 tane şehir bisikletiniz mi olmasını tercih edersiniz siz olsanız..Vereceğiniz fikirle şehir bisikletimi satmaktan vazgeçebilirim.Ne de olsa benden çok daha fazla tecrübelisiniz.Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.Teşekkürler

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet zevk işi.Özellikle beğendiğin bisikletin almalısın.Tekerle toplam 29'' dağ bisikletleri de konforlu oluyor.Trek wahoo 29'' modelinde yol ve asfalt için melez lastik kullanmışlar.Asfalt ve yolda sürüşü seri ve yormuyor.Zevkine göre teker takabilirsin ince,kalın,city tour tarzı asfalt.26'' mtb lerde slim lastikle asfaltta sürüşü harika.Kullanıyorum.Arazi için yine kalın lastik takabilirsin.2.00 ve üstü mtb lastikleri bana göre abartı geliyor.Hantallar.1.75-1.95 ideal.Bence ilk başta beğendiğin bisiklet kadrosunu seç.Compenant,lastikler sorun olmuyor.Kendine göre şekillendirirsin.İşin zevki burada.29'' ve 26'' arasında çukur,tümseklerde 29'' ile daha sarsıntısız geçişi oluyor.O kadar da gösterilecek bir fark yok.Trek te ilk 29'' Gary Fisher'e ait.Şu an speciliazed marka da ürün yelpazesine koymuş.Focus whistler güzel marka beğendiysen al.Sadece örnek olarak gösterdim.Bana kalırsa yerli malı bisikletlere bakarım:D.Kron,Sedona,Salcona.Deltabisiklette çok güzel yabancı markalarda var.Cannondale,corratech,gt,schwin,geotech kendi üretimi iyi bisiklet.

• Beğen

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Teşekkürler...Kesinlikle bu iş gönül işi ama çok bilmiş gibi kafamın dikine gidip te sonra pişman olmak istemediğim için sizlere sorayım dedim.İnceliğiniz için çok teşekkür ederim.Sanırım ben bu focusu alıcam ama ondan önce 29'' bisikletlere de bakıcam:)İyi forumlar teşekkürler.

Kaan Elitok

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Giant
hem asfaltta hem arazide iyi bir tutuş isterseniz lastikleri değiştirmeniz gerekir, schwalbe smart sam leri öneririm

• Beğen