Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Focus ve Bike Republic Hakkında

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Gixxer tarafından paylaşıldı.

1. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar tekrardan hepinize.
    Hemen kısaca konuya gireyim. Focus Cayo ve Cannondale CAAD 12 arasında gidip geliyorum ancak CAAD 12'nin şu an stoklarda olmaması beni focusa yöneltiyor. Yalnız forumda karbon Focus yol bisikleti kullanıp da bir şikayeti olan var mı diye merak ediyorum. Ayriyeten bisikletin satıcısının tavrı vs. de çok önemli benim için. Dolayısıyla Bike Republic- Bisiklet Cumhuriyeti'nden daha önce alışveriş yapanlar benimle izlenimlerini paylaşırlarsa çok mutlu olacağım.
    Şimdiden teşekkürler...

trebyen bunu beğendi.
  2. cagrı2

cagrı2 Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam bende focus cayo ile caad 10 arasindayim yorumlari dikkatle takip edicem

Gixxer bunu beğendi.
  3. Battutaettanci

Battutaettanci Kıdemli Üye

Adı:
    yasin
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    satıcı tavrı gerçekten çok etkili olabiliyor marka/model seçerken ..

Gixxer bunu beğendi.
  4. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Cayo, Caad 12'den ciddi miktarda ucuz. Bence bunu hesaba katmalısınız.

Carbon Cayo ile alüminyum Caad 12 arasında mı kaldınız?

5. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Markayi modeli bilmem de ben caddedeki bike republic magazasinda ilgi,bilgi sifir.

Gixxer bunu beğendi.
  6. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    En son aldığım fiyatlar. 5500 Tiagra Set Karbon Cayo
    5100 105 Set Caad 12
    Bu durumda çok da ucuz gözükmüyor bence ya. Ayriyeten 8.3-8.5kg gelen bir aluminyum bisikletten bahsediyoruz. Sıradan bir alu değil en kral alu kadrolardan biri sayılır. :/

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    @Ozan Yiğit Tabaş Ben alüminyumları karşılaştırmıştım... Ne kadar ünlü olursa olsun, alüminyum. AL başka birşey, karbon başka.

Gixxer ve Kerem Groims bunu beğendi.
  8. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    @Ozan Yiğit Tabaş Aynen doğru düşünüyorsunuz.Hep denir giriş seviye, alt kalite karbon yerine üst alü olsun diye.O Caad12 öyle bir hafifler ki Cayo'nun gelemeyeceği ağırlıklara gelir.Bike Republic'de ilgi sıfır.Bir şey bildikleri de yok.Bile bile büyük kask satmışlardı.Delta'dan bahsetmeye gerek yok zaten.Caad12'den bahsetmeye hiç bile gerek yok.Bence gidin Delta'ya yardımcı da olurlar.Caad12 kullandıktan sonra mesela Supersix Evo değil de Supersix Evo Hi-mod gibi karbon'da da üst seviye bir model alırsınız.Ya da işte Focus'ta Izalco Max gibi.Anladınız beni :D Caad12 iyidir bırakın Focus'u :D

Kerem Groims bunu beğendi.
  9. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Caad 12'nin tek sorunu şu an stoklarda olmaması. Temmuz ortasına kadar gelirse alacağım

10. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bence siz bisiklet almayın kırılır falan... Düştüğünüz vakit kırılır bu bu kadar basit. AL de olsa CF'de olsa. düşmeyeceksin. Dayamayacaksın. Zıplamayacaksın. bu kadar basit. Vallahi her girdiğim konuda sizin yazılarınız. 2012 'den beri üyesiniz fakat arama nasıl kullanılır öğrenemişsiniz, Yada 1 tane net aklınızdaki soruyu sormayı bilmiyorsunuz. focus merida connandele canyon ve daha niceleri kırılır arkadaş. sen düşünce sende kırılıyorsun. Bunda dert edecek ne var anlamış değilim.

dah adün arkadaşım orbea orca ile düştü. kırıldı napacan kafası kırılsaydı daha mı iyidi ...

11. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu sene bir çok yayın Caad12'yi yılın bisikleti seçti, bike radar falan Cayo'ya 4/5 yıldız verirken, Caad12 5/5 ki çok nadir verdikleri bir skor bu, genelde bayıldıkları bisikletleri bile 4.5/5'te bırakırlar. Hatta 3 katı fiyatlı çoğu karbon model gibi güç aktarımı, titreşimsizliği, ve yönlendirme keskinliği var deniyor. Önemli olan fiyat/performans oranı tabi, cayo güzel fiyata geliyorsa gayet alınır, güzel de olur ama dişe dokunur fark yoksa, açıkcası mühendislik açısından üzerine bu kadar hayvanlama kasılmış bir bisiklet varken pek diğerine bakmazdım heralde.

Gixxer bunu beğendi.
  12. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @Ozan Yiğit Tabaş ben, bisikletimi oradan aldım. Oranın sahibi olan kısa-beyaz saçlı gözlüklü, oldukça entellektüel biri olduğu konuşmasında belli olan bir adam var. Adını bilmiyorum fakat, satın alırken o da oradaydı. Çok profesyonel ve açık sözlü samimi biri. Fakat sıcakkanlı ve yardımsever biri mi bilmiyorum. Orası bana çok uzak olduğundan herhangi bir bakım için oraya hiçbir zaman gitmedim.
    Bir de sanırım Gürkan var, esmer, 170 boylarında bir arkadaş. O da oldukça profesyonel, işinde uzman ve ilgili biridir.

Fakat hepsinin oldukça resmi insanlar olduğunu söylemeliyim. Metin bisikletteki "ne verim sana annem" diyen Metin abiyi bulamazsınız :D haha
    Daha resmidir, daha pahalıdır, indirim yapmaz.

Tasogare, Mert E. ve Kerem Groims bunu beğendi.
  13. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sinire gerek yok efendim. Öğrenci adamım ben babama hiçbir şekilde yük olmaması adına evimde kullandığım kullanmadığım her şeyimi satarak bu bisikleti alacağım. 1000-2000 liraya alsam eyvallah ancak tek memur maaşlı bir eviz biz. Bisiklete olan aşkımdan dolayı bu kadar azmettim ve bütçemi çıkarttım. Kaldı ki burası bir forum ve kullanıcılara soru sormam kadar normal bir şey yok! Beni her konuda görmekten bıktıysanız engelleyebilirsiniz zaten sizin yardımınıza ihtiyacım yok. Yardım istediğim insanlar bana gayet güzel bir dil ve samimiyetle yardım ediyor..!
    Sizin bütçe durumunuz nedir bilmiyorum ancak karbon bir kadro elimde kırılırsa benim için geri dönüşü yok. %50 indirimli crash replacement falan da kurtarmaz beni. Ondan dolayı bırakın da aklımdaki tüm soruları açığa kavuşturayım, cevabını yoksa burda boş yapmayın lütfen.! Oyuncak alıyoruz sanki..
    Ha bir de düşmeyeceksin diyorsun ya, ben de yok bisikletiyle akrobasi peşinde koşmayacağım zaten ancak Ümraniye'nin yolları mâlum patates tarlası gibi. Hiç olmadık yerde bir çukur hiç olmadık yerde bir su birikintisi olabiliyor. Bisikleti yan yatırmak da bir kaza, bisikletle düz duvara girmek de bir kaza. Yani kaza yapan insanlara soru yöneltmemin sebebini de az çok anlamışsındır burdan. Boş yorum yapmak yerine beni engelleyebilirsin, forumlar görüş almak görüş vermek ve karşılıklı yardımlaşma içindir!

pilot ve trabzonlu ozan bunu beğendi.
  14. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Evet, bike republic'teki Hasan Bey'den bahsediyorsunuz. İyi, samimi biri gibi ama Delta'da Gürkan Abi vardı ki tam abi kardeş olduk onla. Gittiğimde yemek falan ısmarlamıştı. Şu an gönlüm cannondale'ye kaydı iyicene. Stoklara temmuzun ortasında veya daha önce gelebiliyorsa gidip CAAD 12 alayım kurtulayım. "Alumunati" nin bir parçası olacağım sanırım :)

Erhan81 ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  15. celilcetiner

celilcetiner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bulunsun. 105 setli caad 12

Kerem Groims ve Gixxer bunu beğendi.
  16. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Ozan Yiğit Tabaş Dostum ben de AL ve CF arasındaydım. CF 100 € daha fazlaydı, yani yuvarlarsak 350 TL daha az farkla 105 CF alabilirken ben Ultegra AL tercih ettim. Nacizane tercihimi paylaştım umarım yardımcı olur.

Gixxer bunu beğendi.
  17. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teşekkür ederim. :))

18. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gursel akayda ultegralisi var. Belki 105lisi de vardir.

Ha bir de 5500e revelator var 105 setli. Bence mutlaka bakin, harika bisiklettir...

Kerem Groims bunu beğendi.
  19. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ona da bir bakarım ama karbon alırsam büyük ihtimal Alman mühendisliğine güvenip Focus alacağım. Teşekkür ederim. :)

20. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    celilcetiner bunu beğendi.