Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Focus Mares AX 3.0 20-G

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Levent Can Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Can Yılmaz

Levent Can Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar. Uzun turlarda kullanmak üzere cyclocross tarzında bir bisiklet almak istiyorum. Başta Cannondale düşünüyordum ama modellerinin ön maşasının karbon olması ve uzun turlarda sıkıntı yaratacağını düşündüğümden vazgeçtim. Siz Focus Mares AX 3.0 20-G modeli hakkında neler düşünüyorsunuz. Kadrosu tur bagajı takmaya uygun sanıyorum? Uzun turlarda kullanılabilecek bir bisiklet midir? vs. vs. vs...

Focus Mares AX 3.0 20-G

http://www.focus-bikes.com/int/en/bikes/bikes-2013/category/cyclocross/model/mares-ax-30-20-g.html

2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kadrosu konforsuz gözüküyor. Ayrıca 50-34 ve 11-28 oranlar yokuşlarda sıkıntı olur.

Pek fazla bilgim yok ancak görünüşe göre, uzun turlarda sizi yoracak bir model gibi gözüküyor.

Levent Can Yılmaz bunu beğendi.
  3. Levent Can Yılmaz

Seviye:
    Aslında aklımda iki model daha var. İkiside Specialized markasının cyclocross modelleri:

1-Specialized Trıcross Sport Trıple:

http://www.specialized.com/us/en/bikes/road/tricross/tricrosssporttriple#specs

2-Specialized Trıcross Trıple:

http://www.specialized.com/us/en/bikes/road/tricross/tricrosstriple

Tek sorun vites sistemleri biraz düşük geldi bana... Ya da sonradan değiştiricez. Sizin önerebileceğiniz bu tarz cyclocross tarzında bir bisiklet var mı? Tur bagajı takmaya ve uzun turlarda kullanmaya uygun olan?...

4. atila özakdağ

atila özakdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Merida 300 derim hem bagaj takma yeri var hemde istedigin şekle yarış yol dag yapma imkanı var ben oğluma aldım .

5. Barış Güney

Barış Güney Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Focus bisikletleri genelde sert açılara sahip..Uzun turlarda sizi yorabilir..Geçen hafta bir arkadaşımız için epey inceledik cyclocross modellerini..Sonunda Mares 1.0 da karar kıldık..Alan kardeşimiz sadece performans amaçlı kullanacağından bu bisikleti seçti..listemizde 2. sıradaki bisiklet Tricross Elite Disk Apex C2 idi..Bana göre tam tur bisikleti..Resimler sizi yanıltmasın harika bir renge ve işçiliğe sahip..

6. Levent Can Yılmaz

Seviye:
    Dediğiniz Tricross Elite Disk Apex C2 modeline baktım Specialized'ın hem fiyatı biraz yüksek geldi hem de disk fren olması beni biraz tereddütte bıraktı. Disk fren uzun turlarda sıkıntı yaratabilir bence. Sanırım hidrolik disk fren değil o yüzden cantilever fren kullanmak daha mantıklı geliyor...

7. Barış Güney

Barış Güney Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben bir sorun yaratacağını düşünmüyorum ama tercih sizindir..Sana şunuda hatırlatmak istiyorum;cyclocross aynakol dişli oranları 46-36 dır rublede 28 i geçmez..Uzun turlarda çok yorucu olacaktır,sıkı kondüsyona sahip olmanız lazım..yani alacağınız bisiklette tekrar değişiklik yapmanız gerekebilir..

8. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Focus AX 2.0 ile ilgili ne düsünüyorsunuz?

9. Levent Can Yılmaz

Seviye:
    Buradan özelliklerine bakılabilir Focus AX 2.0 nin:

http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2014/cyclocross/mares-ax/mares-ax-20.html

Dişli oranları -(11-28)- uzun turlarda yorucu olabilir gibi geliyor bana. Arka tarafa tur bagajı takılabilir ama ön tarafta takmaya yeri yok ancak çok önemli değil Thule'nin bu konuda bi ürünü var bildiğim kadarıyla. Carbon maşa kullanış tarzına göre belki sıkıntı yaratabilir ama çok problem olacağını zannetmem...