Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FOCUS, kararsızlık.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mustafa Zümrüt tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Hemen konuya gireyim.
    Aklımda Focus MTB vardı ama Focus Culebro 5.0'i gördükten sonra aşık oldum resmen bisiklete. Kullanım alanlarının farklılığıda aklıma takılmıyor değil hani. Hayatımda yol bisikleti kullanmamış biri olarak yol bisikleti almayı düşünüyorum.
    Mobilden yazdığım için bisikletin resmini atamıyorum, Shimano Sora setli.
    Bana bi anlatsanıza nasıl bişey yol bisikleti, MTB'den ne gibi farklılıkları var yol bisikletinin, Olumlu olumsuz yanları neler ?

2. Onur Galatalı

Onur Galatalı Yeni Üye

Seviye:
    şehir içinde kullancaksanız genellikle ben yol bisikleti almanızı öneririm.

3. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence fiyatına göre çok çok çok iyi bir bisiklet bence bulduysanız alın mtb ben sevmiyorum sevenlere saygı gösteriyorum :)

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    MTB'den tek farkı, ağır arazide kullanamayacak olmanız.

Sert zeminli toprak yollarda da çok konforlu olmayacağı. Onun dışında gördüğünüzde hissettikleriniz bindiğinizde pekişecek. Doğru karar vermişim diyeceksiniz.

5. Savaş ceylanlı

Savaş ceylanlı Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    2012 modelleri variado diye geçiyor ben kullanıyorum çok şık ve güzel bisiklet özellikle culebro 5.0 rengi müthiş,eğer genelde asfalt vb yollarda kullanacaksan yol biiskleti almalısın

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    insanlar bisiklet almak istiyor ama mekana göre bisiklet düşünmüyor ,,,,
    4 adet bisiklet vardır özelllik olarak tabi...
    1- mtb ....nerde iş yarar sadece sert arazide, ormanda, çatlak zeminli toprak yollarda, çakıllı yollarda ...bunun için icat edildi dağda sürün diye ....2008 mart ayında mtb scott aldım..arazide çok sürdüm sert zeminlere daldım ,scott karbon scale -30 ile fox yüzlük beni gazladı tabi ...
    2- yol bisikleti sadece asfaltta işe yarar, sert zeminlere toprak zeminlere asla giremezsiniz konforlu olmaz ...
    asfalt derken tabi benim norveçte gördüğüm asfalt gibi,balık sırtı yollarda sürat yaptım sene 1980 de istanbula geldim mazgala girdim ve yolu sattım, kasisler fazla istanbulda, istanbulda sadece şile yolu ve formula yolları güzel, asfalt olarak yol bisikleti ile istanbulda yollarınız hep kısıtlı eskişehiri bilmem tabi.70 lerde altımda pejo yol bisikleti var idi ...
    3- şehir bisikleti şehirde kullanmak ve uzun turlarda molalı konaklamalı turlarda kullanmak için bence ideal bisiklettir ,
    tabi sert zeminlerde o da konforlu sayılmaz..
    veeeeeeeeeeeee her yolun parisimi diyorsunuz, ben hem stabilizeye gireceğim, hem sert düz toprakta gideceğim, hem asfalta dalacağımmı diyorsunuz o vakit cyclo-cross bike alacaksınız ....700 x32 teker hacmi aşağısı risktir ....bu ülkede son zamanlara kadar bilinmeyen ,daha 2012 de türkiyeye gelen bir bisiklettir .......türkiyede bu tarzın hastalarının fazla olduğunu zannetmiyorum..