Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Focus culebro sl 4.0 2015 mi? Cube peloton triple 2014 mü?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Salgın tarafından paylaşıldı.

?

Focus culebro? Cube peloton triple? Scott speedster s40 2015

1. Focus culebro sl 4.0 2015

oy sayısı 5
    35,7%
  2. Cube peloton triple 2014

oy sayısı 7
    50,0%
  3. Scott speedster s40 2015

oy sayısı 2
    14,3%
  1. Burak Salgın

Burak Salgın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hasan Tunalı bunu beğendi.
  2. Deniz A

Deniz A Forum Bağımlısı

Adı:
    YDA
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence ikisini de alma :)
    Sora set için çok pahalı değiller mi?

3. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Aynı bisikletleri gözden geçirdim hatta gidip Scott ve Focus'u inceledim yakından sonra Lapierre aldım.Sora için bu para zaten mantıklı değil şimdi ne yapıyormuşum diyorum.Ayrıca bu markalar iyi olabilir ama kalite olarak bana kalırsa hiçbiri hiçbirinden üstün değil.Sonuçta Colnago ile Scott ya da Pinarello ile Focus kıyaslanmıyor.Kaçkar bisiklet nakit alımda 2650 Tl gibi bir şey dedi bana Scott Speedster 30 için.Arayıp görüşmenizi öneririm.En azından Tiagra setli.

Burak Salgın bunu beğendi.
  4. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aralarinda tasarim olarak focus cok ilgimi cekiyor ama kafam cok karisik. Bi yandan ayni fiyata 105 setli mosso var. Dediginize bakayim

5. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Burak Salgın Focus'u yakından görün müthiş :D ama Scott'a bakın bence de

6. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist burdan bile belli ediyor kendini. bakalım bikaç haftaya netleştiririm artık

7. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hali hazırda Cube Peloton Pro kullanıcısıyım ve bir önceki bisikletim bakmış olduğunuz Cube Peloton Triple idi. Müthiş bir bisiklet,Sora sete hiç aldırmayın, yarışa katılmayacaksanız ve hobi kullanıcısıysanız her türlü işinizi görüyor. Tüm artılarına rağmen tek dikkat etmeniz gereken olay kadro boyu. Size uygun kadro boyunun bir büyüğünü almanız gerekiyor Cube için. Eğer rahat ve konforlu bir sürüş peşindeyseniz mutlaka, size kağıt üstünde uygun olan boyun bir büyüğünü alın. (Cube marka yol bisikleti için geçerli bu dediğim.)

Hasan Tunalı bunu beğendi.
  8. I am the Uptown R.

Seviye:
    Doğru.Ama ben Audacio 400 aldım tasarım olarak en çok beğenerek.Ayrica ne kadar alacaksınız bilmiyorum ama bisiklet cumhuriyeti culebro 3.0 için 3000 civarı demişti nakitte

9. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist bisiklet cumhuriyeti n11.comda 2600 gibi bi fiyat vermiş. arayıp sordum n11.comdan alabilirsiniz o fiyata dedi.

10. I am the Uptown R.

Seviye:
    Yalnız şunu bilin eğer l kadro alacaksınız size açıkta durani yollayacaklar.Yani depoda açılmamış sadece XS var.Ben bu yüzden scott bakmıştım.Benim mağazada gördüğüm l kadro olanı satiyorlar sadece ellerinde olmadığı için.
    Benim şahsi fikrim ben kutudan çıkmazsa almıyorum.Bu bisiklet temizdi ama zaten.Acikta durmasi izin için sorun değilse alabilirsiniz.Magazada 2600 tl nakit için demişlerdi bana.Fiyat iyi yani

11. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cube'ün kadroları diğer firmalara göre farklı ölçülendiriliyor bu sebeble 53 kadro sizin boyunuza göre oldukça küçük gelecektir.

12. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist M kadro alacağım. L biraz büyük gelir sanırım.

@Furkan TK olculerıne baktım cube un evet ufak gozukuyor 53.

13. I am the Uptown R.

Seviye:
    M ellerinde yok.N11 Dr görüp aradığım zaman da yok dediler mağazada da yok dediler.Merak ettim nasıl gelecek.Hayirlisi olsun o zaman

14. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist ciddimisin? ne zaman aradın kardeşim? 2 gün oldu biz soralı. o zaman bi katakulli söz konusu sanırım

15. I am the Uptown R.

Seviye:
    Ben konuşalı 2 hafta oldu.Bana L oldu diye sevindim hatta çünkü M olur sanıyordum ve yoktu.Magazada Sadece L ve XS vardı ve L açıktı XS olan depodaydı.Sonra n 11 de gördüm aradım.Magazada 3000 deyip sonra nakit 2600u indirim gibi gösterip internette taksitle bile 2600 e satmak mantıklı mi gibi bi muhabbet geçti.Sonra sordum internet fiyatına mağazadan alsam olur mu dedim kartla Hayır dendi.L kadro sıfır olarak getirmeniz mümkün mü dedim yok dedi teslimatlar bir yıl önce başlıyor falan dedi.Sonuc olarak bana M olmadığı söylendi ama o zaman sonra ne oldu bilemiyorum ben şimdi kotuluyorum gibi olmasın.Bence sen ara bir sor M var mı ellerinde.2 hafta önce gibi bana yok denmisti ve bi daha gelmez denmisti hem mağazada hem de telefonda.

Edit: Normalde bana da M olurken Focus ve Scott da L oldu.Boyum 178.

Burak Salgın ve Hasan Tunalı bunu beğendi.
  16. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Burak Salgın Ben Cube kullanıyorum boyum 1.78 56 kadro aldım. Size tablosunda 55-58 kadro uygun gözüküyordu. Ama yinede 58 kadro daha rahat olur. Diğer markalara göre kadro boyları biraz daha küçük.

17. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sora'lı bir bisiklete 3.000 liraya yakın paralar vermenin ardındaki yaklaşımı anladığımda ermiş olacağım sanırım. Sora'yı geçtim, Tiagra için bile yüksek rakamlar. Sonuçta söz konusu modellerin kadroları giriş seviyesi kadrolar. Ayrıca Tiagra'nın yeni serisi duyuruldu. 105'e yakın özelliklerde ve görsellikte bir seri çıkarmak üzereler. Daha önce yazdıklarımı yinelemiş olacağım ama bu rakama Canyon almak fayda/maliyet oranı ve bisikletten alınacak keyif açısından çok daha mantıklı. 11'li 105 set, şaft borusu dahil karbon maşa (burada ismi geçen modellerde şaft borusu alüminyum), karbon sele borusu, Aksium jant seti, rakiplerinden ortalama 1 kg. hafif olması vs. vs. Gayet de yakışıklı bir bisiklet ayrıca. Bu kadar bariz avantaja rağmen vasat bir modele bu ücretleri ödemeyi göze almanızın sebebi görünüm müdür? Yanlış anlamayın, merak ettiğimden sohbet olsun diye soruyorum.

18. I am the Uptown R.

Seviye:
    Konuya dahil değilim ama fikrimi belirtmek istiyorum.Ben aynen sizi gibi düşündüğüm icin son anda vazgeçtim böyle yapmaktan.ben de 3000 tl verecektim sora donanımlı bisiklete.Son anda tiagra'lı Lapierre buldum.3000 bence tiagra için uygun gayet.Turkiyede distributorler kar edeceğiz diye milleti soyuyorlar.Mesela yurtdışında sora focus ile sora specialized aynı fiyata gelirken bizde arada 1000 tl fark oluyor en az.Onun için bu bisikletler böyle.Yoksa kimse demesin sora olmasına rağmen 3000 tl çünkü müthiş kaliteli bisiklet.Kisacasi katılıyorum size genel olarak.

19. Özgür Atılgan

Özgür Atılgan Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben Cube peleton'u 3 gün kullanmıştım fiyatı size uygun gelirse kesinlikle almanızı öneririm.Arkadaşların da dediği gibi kadro boyunu düzgün seçmeniz gerek kesinlikle bisikleti de bir deneme sürüşü yaptıktan sonra alın internetten seçmek hiç mantıklı değil

20. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Uptown Cyclist Yazdıklarımın ana fikri buna yakın aslında. Çoğu modele değerinin üzerinde rakamlar isteniyor. Bu sisteme mümkün olduğunca karşı koymak lazım. Türkiye pazarındaki fiyat piramidine bakıldığında Tiagra'lı bisiklet fiyatları mantıklı gibi görünse de, yaklaşık rakamlara çok daha iyi donanımlı bir alternatif varsa (ki var: Canyon) 3.000 tl'ye Tiagra'lı bisiklet "benim için" uygun bir seçenek değildir. Hem bu modellerin arasındaki fark sadece grup set değil. Diğer bileşenlerde de kalite olarak ciddi farklar var. Ayrıca dediğim gibi Tiagra yenilendi. Şu anda eski seri Tiagra'lı bir model almak yanlış olur bence.