Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Focus Culebro 4.0, vites sistemi yükseltme mi yoksa yeni bisiklet mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında panchovilla tarafından paylaşıldı.

1. panchovilla

panchovilla Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle herkese iyi forumlar..
    2013 mart ayından bu yana severek kullandığım bisikletimin vites sisteminin (Tiagra 3'lü aynakollu) artık iyice eskidiğini ve 3'lü aynakol olması sebebiyle yetmediğini hissediyorum ve daha üst vites sistemlerinden birine geçmeyi düşünüyorum.Hatta kesenin agzını açmışken ultegra 6800 almak istiyorum. Yapacağım bu yatırım mevcut kadro set düşünüldüğünde sizce mantıklı mı yoksa bisikleti bu şekilde elden çıkarıp komple yeni bir bisiklet mi almalıyım? Bu arada bisikletin jant setini 2 ay önce Vision T30 ile yükseltmiş bulunmaktayım.
    Değerli fikirleriniz benim için çok önemli şimdiden çok teşekkürler.

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Bana kalırsa Ultegra set biraz lüks kaçabilir bisiklete. Uygun bütçe varsa tümden satıp yenisini almak güzel olur ama grupseti değiştirip devam edeyim derseniz 105 5800 almanızı tavsiye ederim. Zira vites geçişleri, tasarım v.b son derece başarılı benim kanaatim. Ayrıca, kendi setinizi satıp üste 500 lira falan ekleyerek temin edebilirsiniz ve bisikletin değeri de buna paralel olarak artacağından dolayı, uzun vadede düşünürsek, harcadığınız paranın geri cebinize gelmesi kuvvetle muhtemel.

panchovilla bunu beğendi.
  3. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ultegra 6800 yerine ben olsam 105 5800 alırım. İkisini de kullanmadım ama tüm yorumlarında aralarındaki farkın anlaşılmayacak kadar azaldığı yazıyor. Eğer kadro değiştirecekseniz bence Ultegra'lı bir alüminyum almak yerine eğer bütçeniz elverirse 105 setli bir karbon alın.
    Bisikletinizin yenisinin Ultegra setlisi ile Cayo'nun 105 setlisi arasında 80 euro fark var.

FOCUS CULEBRO SL 1.0 2015 CULEBRO (ALU.),YOL YARIŞ BİSİKLETLERİ FOCUS
    FOCUS CAYO 7.0 2015 CAYO (KARBON),YOL YARIŞ BİSİKLETLERİ FOCUS

panchovilla bunu beğendi.
  4. panchovilla

panchovilla Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Çağrı Soylu 105 5800 almak gerçekten daha mantıklı gibi. Bir süre daha bu kadroyla devam edip daha sonra üst seviye karbona geçilebilir sanırım. bir tarmac veya canyon aeroad serisi gönlümde yatan diğer aslanlar :)

5. Çağrı Soylu

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @panchovilla Ben geçtiğimiz hafta ilk karbon bisikletim Cayo 4.0 aldım. Sadece haftasonu uzun kullanma fikrim oldu ama karbonun çok farklı olduğunu söyleyebilirim. Karbon çok ayrı bir şeymiş.

6. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    105 ile ultegra arasındaki fark yok denecek kadar az.
    bence gerek yok derim.

7. panchovilla

panchovilla Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Çağrı Soylu Bak şimdi hocam tam ufak bir sistem yükseltmesine karar vermişken karbon cayo'dan bahsedip kafaları bulandırmayalım lütfen :)
    Şaka bir yana bende karbona geçmek istiyorum açıkcası ama o kadar açılırsam hanımin beni kesmesinden korkuyorum :)

@Gökhan BİROL 105 fikrine daha sıcak bakıyorum şu anda bu kadar az fark oldugunu bilmiyordum.

8. Çağrı Soylu

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  9. panchovilla

panchovilla Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Tshirt cok basarili ama biraz daha farkli dusunecek olursak; dogal yollardan olursem sikinti yok ama bisikletin fiyati yuzunden esim beni oldururse....!!! Asil greatest fear bu olsa gerek :)

10. Çağrı Soylu

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İşte bilmeyecek, bilmeyince öldürmeyecek zaten :)
    Ama yine de olmaz diyorsanız yapacak bir şey yok. O zaman "Viva la revolucion! Viva Mexico!" dan başka söylecek kalmadı :)

11. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Velominati Rule #11; Family does not come first. The bike does.

Sean Kelly, being interviewed after the ’84 Amstel Gold Race, spots his wife leaning against his Citroën AX. He interrupts the interview to tell her to get off the paintwork, to which she shrugs, “In your life the car comes first, then the bike, then me.” Instinctively, he snaps back, “You got the order wrong. The bike comes first.”

Velominati Kural #11; Aile önce gelmez. Bisiklet gelir.
    '84 Amstel Gold Yarışı'ndan sonra röportaj yapılan Sean Kelly, eşinin Citroën AX'ine yaslandığını görür. Röportajı keserek eşine arabadan çekilmesini söyler. Eşi "Hayatında en önce araban, sonra bisikletin, sonra da ben geliyorum" diyerek kızar. Sean Kelly de cevap verir, "Sıralaman yanlış. Bisiklet en önce gelir."

Benim takip etmediğim bir kuraldır... Burada dursun diye yazdım :).

EmreDurmaz bunu beğendi.
  12. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba, bende de focus variado tiagra var. Ben olsam bisikleti komple elden çıkarır ve yeni bir bisiklet alırım. Tiagradan 105 e geçince çok birşey değişeceğini düşünmüyorum. Eğer 2 li sisteme geçecekseniz yine tiagra 2 li aynakol almak en ekonomik çözüm.