Focus culebro 2.0 mı, merida scultra 400 mü?

Scudo

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Ozan k. Güven bisiklette var..

Meridayı eledim ama bu seferde specialized allez elite, 105 setli, token 22c jant setli bi ikinci el karşıma çıktı...
Kafam iyice karıştı... Zaten seçim yapamıyorum...
Bi yardım, lütfen...

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Allez harika ama senin ikinci el bisiklet alacak kadar tecrüben veya görmeye götüreceğim biri var mı? Garanti yok, göbek bozuksa, vites kolu sıkıntılıysa hele sele borusunun takıldığı şasi bölgesi çatlak vs ise pişman eder. Yok çok temizse de Allez güzel makina neden olmasın?

Bir de Allez'deki 105 set 5700 mü 5800 mü? Çünkü dergilerde vs 5800'ün net olarak daha iyi olduğunu bolca okuduk.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Ozan k. Valla ne tecrübem var ne de götüreceğim biri.. Hatta ben bile görmeye gidemem, çünkü başka şehirde..
105in hangisi olduğunu da bilmiyorum..
Yol bisikletinin acemisiyim.. 105 tir, tiagradır daha yeni yeni öğreniyorum.. Kaldı ki alt grupları...
Katkınız için teşekkürler...

Benim bugüne kadar okuduklarımdan anladığım kadronun ve jantsetinin iyi olması gerektiği...
Focusun kadrosu 3 kez dipçiklenmiş hidroform kadro ve almanya-da üretilmiş... Anladığım kadarıyla kadro üretim tekniği açısından en iyi yöntem bu...
Specialized da ise 2014 ye A1 alüminyum kadro kullanılmış. 2015 te ise E5 aluminyuma geçmiş... E5, A1 e göre daha iyiymiş ama nesi iyi anlamadım.. Üretim şekline dair birşey bulamadım....

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Sadece malzemeye bakmayın, o malzemeyle iyi yemek çıkarabilen bir de ahçı lazım, dolayısıyla Allez kesinlikle o sınıfın en iyilerinden.
Ancak, tecrübesiz birinin başka şehirden ikinci el bisiklet alması pek mantıklı değil, dolayısıyla focus daha mantıklı bence. Gidin görün oturun Seleyi ayarlayın içinize sinerse alın derim...

• Beğen

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
O fiyat skalasında Cube peloton serisi daha mantklı.Daha iyi jant seti var.Hatta biraz daha çıkarsanız full carbon olan agree modelini de düşünebilirsiniz. Focus ve merida nın kompnentleri ve kadro iyi ama jantlar ? Focusu ultegra jant seti ile verirlerse alın.

• Beğen

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@ahmetaldag cube pelotonda piyasadauygun kadro yok malesef...

@ahmetaldag cube lerin kadroları diğerlerine göre daha mı küçük... sanırsam 53 cube 52 focustan daha küçük???

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
evet öyle,en doğrusu bayiden gidip deneyerek almak.sonuçta az para vermiyorsunuz.ikinci el ilanları yanlış kadro seçimleri ile dolu. bende dahil oluyorum. :( Erdoğanlarbisiklet den almanı tavsiye ederim.Her şekilde yardımcı oluyorlar.

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
"ilk yol bisikletimi alarak yolcuların arasına katılmayı düşünüyorum.." diye başlamış Baykuş (isminizi bağışlamamışsınız) arkadaşımız.
Sanırım burada yazılan akademik tatmin düzeyindeki detaylı değerlendirmeler iyice kafasını karıştırmaktan öte işe yaramamıştır. Artık yapacağı her seçim pişmanlık yaratacak.
Sevgili Baykuş, bütün bisikletler güzeldir. bana göre yol bisikletleri en güzelidir. Ancak daha önce yol bisikleti kullanmadıysanız en ekonomik seçimi yapın derim. Zira ergonomisi, konforu, daha önemlisi sportif gereksinimi farklı bir tarza geçiyorsunuz. Hatta bir kaç gün kiralayın. Güvenebileceğiniz bir ikinci el ile başlayın. Sizin gereksinimlerinize uyan modifikasyonlar yapın. O zaman ne istediğinizi tam olarak bilerek tercih yaparsınız. Ya da eski tarzınıza dönersiniz.
İki bisiklette harika. Ucuz olanı ya da bu donanımla bulduğunuz en ucuz olanı alarak başlayın. Tekerinize taş değmesin.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
focus dağ bisikleti kullanıyorum. markaya güvenim çok fazla . focus kullanmadan önce giant kullanıyordum ve focus u da pek bilmiyordum.

Focus un avantajı marka yaratmak istemesi ve üretimin de Almanya da olmasıdır. Hesaplı kelimesinin eş anlamlısı gibi bir imajları var dünyada.

Zamanla yavaş yavaş fiyatlarını yukarılara doğru çekeceklerdir . Ama 5 yılları olduğunu düşünüyorum.

Ha sorarsanız çin de üretiliyor diye merida kötü mü diye kesinlikle merida ya da kötü bir yorum yapamam.

Kafa kafaya bu iki bisiklet gibi gözükse de ben olsam Focus u tercih ederdim. ama merida nın tasarımı daha güzel gözüküyor.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
focus mu, merida mı derken cube peloton race aldım gitti... herkese yorumları ve katkıları için teşekkürler..Cube-Peloton-Race-2015.jpg

NOT: fotoğraf temsilidir...