Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Focus 2013 Culebro 5.0

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında emir ünver tarafından paylaşıldı.

1. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    iyi akşamlar

arkadaşlar bu kadro focus markasının yeni yılda, variado kadrosu yerine yeniden piyasaya sürdüğü bir kadro. Giriş ve orta seviye olarak çok güzel komponentleri ve kadro yapıları var.Ben yol bisikletine geçiş yapmak istiyorum.Tasarımcı biri olarak oranlar ve açılar haricindeki görüşüm bisikletin albenili olması konusunda.Velhasıl kelam bu bisiklete tutulmuş durumdayım. Çizgisi, yapısı ve mat rengi beni benden almış durumda. Bir kaç durumda kafam karışmış durumda. Bu makinada sora komponentler var. Giriş seviyesi olarak soranın tiagra yada bir üst seviyelere geçmeden yeterli olduğunu düşünüyorum.Ama sora ile sorun yaşarmıyım merak ediyorum.yeterli olduğunu düşünsem de daha önceden kullanmış tecrübeli sürücülerin yorumlarına ihtiyaç duyuyorum. Üzerinde gelecek soralar 2013 versiyonu. yorumlarınıza tamamen açığım.Bir başka soru işareti ,maşa. Maşası alüminyum olması sorun yaratırmı? Karbonun detaylarını konuşmamıza gerek yok. Bu iki konu benim için yol bisikletine başlamadan sorabileceğim önemli dataylar.Beni aydınlatabilirseniz sevinirim kolay gelsin.
    ürüne burdan bakabilirsiniz:
    Focus - Bikes | Mountainbikes, Roadbikes |

ilgilenen herkese teşekkürler.

2. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    görünüm her zaman önemlidir bu açıdan oldukça şık görünüyor diyebilirim komponentlere gelince 2010-2011 sora kullandım halende kullanmaktayım hiçbir sorun yaşamadım o sebeble siz 2013 için hiç endişe etmeyin bakımını ihmal etmeyin temiz kullanın saat gibi çalışır maşanın alimünyum olması size sorun çıkarmaz karbonun hafifliği,esnemezliği ve darbe emici özelliği elbette kabul edilen bir gerçektir ancak düzgün bir asfaltta kullanırsanız alimünyum da sizi rahatsız etmez en azından dilediğiniz zaman değiştirebilme imkanına sahipsiniz diğer komponentler gibi

3. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    variadoya açıları çok benziyor, bende 3.0 tiagralı variado var çok memnunum sadece lastik değişimi yaptım
    Yeni tasarımdaki renkler ve tasarım çok hoş olmuş, önce bisikletini seveceksin, park ettiğinde söyle seyredeceksin içine sinecek zaten :)

donanım ve maşa için de eğer bu bana yeter diyorsanız sorun çıkarmazlar ama 2 gün sonra şurasını upgrade edeyim derseniz astarı yüzünü geçer, o yüzden baştan alabildiğinizin en iyisini almaya çalışın, culebro 5.0 değilde 4.0 alırsanız daha iyi olur, birde bakalım bu modeli türkiyeye gelecek mi? ve fiyat ne olacak?

4. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet bütün parçaları değiştirilebilir gerçekten.Sadece değişim sonrası o orjinal görüntüsü olmaz gibime geliyor. Değiştirmek istersem sizce culebro sl1 olan kadronun maşası istediğim kadroda kullanılabilir mi?

5. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    emrah bey bisikletler türkiyeye gelecek. Bu konuda herhangi bir sorun yok. Bizzat satıcısı ile konuştum ve kendileri culebro 5.0 için çok özel bir fiyat yapacaklarını söylediler. Sizin de dediğiniz gibi en azından tiagra olması çok iyi olur tabikide ama culebro 4.0 renkleri açısından ne yazıkki cezbetmiyor beni.Hani bisiklet bir makinadır ve yürüyen aksamları tabikide çok daha önemlidir fakat dediğim gibi ah işte bu renk keşke 4.0 da olsaydı tadından yenmezdi.Ben açıkcası maşa konusunu bizim yollarımızı düşünerek irdeliyorum.Ben çalışan birisiyim ve genellikle daha tenha ve rahat olduğu için küçükyalı sahilde oturuyor olmamın verdiği avantajla, küçükyalı-bostancı, bostancı moda arasında kullanıyorum.Yol bisikleti kullanmaya başladığımda ve alıştığımda tabikide sahil yolundan daha çok ana yola çıkacağım.Bu kapsamda düşündüğümüzde nasıl bir getirisi yada götürüsü olur merak ediyorum..

6. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    birde unutmadan sormam gerekir.Düzgün asfalttan kastınız nedir acaba Reşit bey? Küçükyalı- bostancı, Bostancı-feneryolu arasındaki bisiklet yolları ve feneryolundan sonraki modaya kadar olan kalamış güzergahındaki yollar bahsettiğiniz düzgün asfalt kriterine uyar mı ?

7. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    5.0 almama ramak kaldı fakat gerçekten aluminyum maşa beni sadece düşündürüyor. yoksa illaki geliştirilebilir tabikide.Fikirlerinizi merak ediyorum.. cidden bu aleti alacağım iyi yorumlarınızı bekliyorum :D

8. Savaş ceylanlı

Savaş ceylanlı Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Variado 3.0 kullanıyorum 105 set var üzerinde yanlız culebro 5.0 çok estetik olmuş bayıldım valla sonradan kompenent pahalı olsada bu renge değer..

9. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    maşa konusunda kafam takılıyor sadece karbonla alu dün farkını anlayabilirmiyim acaba. Nihayetinde prof değilim ama bu algılarımın kapalı olduğu anlamına gelmez. :))

10. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    konu güncel

11. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Ürün gerçekten çok cezbedici bir renge sahip :)
    sanırım firmanın bir satış taktiği; görünüm olarak muhteşeme yakın olması, donanım olarak zayıf olmasını kapatıyor :)
    Ürün hakkında daha detaylı bilgi elde ederseniz (satış fiyatı, Türkiye'ye geliş tarihi vb.) bizimle paylaşırsanız sevinirim.

12. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu firmanın pek taktiğe ihtiyacı olacağını sanmıyorum. Zira fiyatını ve bir model üst fiyatını söyledikten sonra anlayacağınızı düşünüyorum:D Culebro 5.0 Türkiye'ye geldi. Siparişini bizzat verdim. Fiyat olarak 1800 diye net bir rakam vereyim. Ürün için zayıf donanım demenizi anlıyorum; maşa alu, aktarmalar sora olaması double butted alu kadro olması.... vs. fakat şöyle söyleyeyim Focus markası kendini özellikle cx klasmanında kanıtlamış bir marka. Dayanıklılık açısından bir sorun olmayacağına inanıyorum.
    Donanım olarak derseniz bu sene SORA, TIAGRA kıvamına erişti çünkü yol grubuna TOURNEY katıldı ve SORA neredeyse TIAGRA nın yerine geçmiş oldu. TIAGRA da level atladı:D internette aratırsanız soraların shifterlarının nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Bir üst model 4.0 da TIAGRA ve carbon maşa var. Tek farkı bu ve fiyatı yaklaşık 1015 euro olarak iletildi. Açıkcası ben mtb kullanıcı olarak yol bisikletine geçişimi doğru bir bisikletle yapacağımı düşünüyorum. Fikirlerinize saygı duyarak yorumlara tabikide açığım:D

13. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Her firma mutlaka satış ve ticaret taktikleri kullanır. Madem fiyatı 1800 Tl, size Salcano XRS 030'u önerebilir miyim. Site üzerinde görünen fiyatı 2039 TL, ancak bayiilerin nakit alımlarda indirim yaptığını daha önce bu ürünü alan ağabeylerimizden duyduk. Olmadı Konya'daki YKBike 1850 Tl'ye satışını yapıyor sahibinden.com aracılığı ile.

14. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ürünü tanıyorum fakat ben birazda şöyle düşünüyorum.. Salcanoyu kötülemek için söylemem çünkü kendim şuan mtb olarak Sedona kullanıyorum.Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım:D Şimdi biz Salcanodaki ve Focus daki komponentleri birer birer çıkartsak ve sadece geriye kadrolar kalsa! Ortaya kadro açısından uçuk bir fiyat farkı ortaya çıkar mı ? Bence çıkar... E buda Salcano ya güvenmediğimi değil Focus a daha çok güvendiğimi gösterir.. Ayrıca bakacak olursak aynı komponentleri Focus a entegre etsek çıkacak fiyat farkıda bir hayli olur sanıyorumki.. Satış ve Ticari taktikleri tabikide kullanıyorlar ama benim mecazi olarak ihtiyac duymuyorlar bence dememin altında yatan sebep sanırım Focus un gerçekten alman menşeyli olması ve kadrosunda ve malzemesinde güven veriyor olması.Tekrar söylemekte yarar görüyorumki Salcano yada bir hayli güvenirim. Ama bisiklet sadece bir metal parçası değil.. ikonik bir alettir. Elinizin altında durduğu zaman beyenmek çok önemlidir. Ne yazıkki Salcanoda bunu hissedemedim :D

15. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Focus un yeni modellerinin hemen hepsinin renkleri ve tasarımları çok hoş,Türkiye satış distribütörü nün web sayfası yokmudur fiyatlarıda inceleyebileceğimiz?

16. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tabikide var. Reklam yapmak dogrumudur bilemiyorum fakat "bisiklet cumhuriyeti" sitesine girerseniz cok rahat butun fiyatlari gorebilirsiniz.

17. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisikleti aldığınız yerden fiyat farkını ödeyip karbon maşa taktırma şansınız varsa öyle alın pişman olmazsınız,karbon titreşimleri emmede ciddi oranda fark ediyor.

18. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Peki yeni yol bisikletine gececegim icin bu ciddi bir sorun olustururmu? Bisikleti bir ozumsedikten sonra masa degisimi yapmak dogru degilmi?

19. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sorun oluşturacak birşey yok sadece daha konforlu ve pürüzsüz bir sürüş elde edersiniz,eğer alırken maşa değiştirme şansınız varsa bunu kullanın derim,zaten kullandıktan sonra ileride mutlaka yapmak isteyeceğiniz bir değişikliği en baştan yapmak daha mantıklı ve hesaplı olur diye düşünüyorum.

20. aykut alihocaoğlu

aykut alihocaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar, mtb den yol bisikletine geçtim dün focus culebro 5.0 aldım ürünün tasarımı mükemmel diyebilirim koy televizyon sehbasına bütün gün izle gerçekten öyle kaliteli ve şık duruyor. arkadaşlara sorduğumda tahmini fiyatını herkes bu alet en az 4000 tl felandır dedi siz düşünün artık duruşunu :)

Fırat Y. bunu beğendi.