Fluid Trainer secimi icin onerileriniz

Tepki
10
Merhaba,

Yagisli havalarda antrenman yapmak icin bir trainer alacagim. Sessiz olmasi benim icin cok onemli. Internetten biraz arastirinca, sessiz olmasi nedeniyle fluid trainer'larin (jel-sivi dolgulu) onerildigini gordum. Bana onerebileceginiz fluid trainer modeli var midir?

Elinde olup da satmayi dusunenler varsa, ikinci elde alabilirim.

Kerem

Scudo

Ali Akyol

Üye
Tepki
44
Trainerler'de ses yapan şey lastiğin dönen silindirde çıkardığı sesdir. Benim trainerde kullandığım bisikletin üzerinde normal dişleri olan lastik (4 mevsimlik) vardı, daha sonra dekatlonda dişsiz, slik deiyebileceğimiz lastiklerden buldum ve onları taktım, ses farkedilir şekilde azaldı.

tugkela

Üye
Tepki
6
Trainer kullanacaksanız arkadaşın dediği gibi slik lastikler birde altına mat sarerseniz sorun olmaycaktır

osman kasap

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Scott
Bu noktada her ikisinide kullanan biri olarak benim önerim Roller olacaktır.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Trainer kullandım . Fakat bendeki Fluid değildi . Trainer oldukça sıkıcı bir alet , ayrıca lastikleri felaket aşındırıyor. Gürültü derseniz trainer ve roller , ikisi de gürültülü ama eğer trainer kullanmadıysanız , roller kullanmanız zor . Öncelikle roller kullanmanız için iyi ve çok seri kadans çevirmeniz , sürekliliğinizin fazla olması gerekli . İyi bir kondisyonunuz olmalı .

Örneğin bir saat hiç durmadan pedal çevirebiliyorsanız , roller alın derim. Roller üstünde durması zor ve her zaman dikkat gerektiren bir antreman aleti , her an düşebilirsiniz . Ama felaket derece denge geliştiriyor . Yol antremanı için birebir ama öyle 2-3 saat sürerim derseniz , onlar hayal ! Yolda sürmekten daha zor ve ama süper bir antreman aleti . Alışması en az 10-15 gün alır . Çok dikkatli olunması gerekli

Trainer'a gelirsek bence başlangıç için iyi bir tercih . Ama gürültü konusuna gelince ; her ikisinde de çalışırken televizyon seyretmek istiyorsanız , sesi açmak zorundasınız :)

Zevkli mi dersen roller , trainerdan daha zevklidir . En azından zevk için düşünmeye bir fırsat bırakmaz , her an dikkat etmek zorundasın