Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

flip flop göbek

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında yusuf samet yaraş tarafından paylaşıldı.

1. yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba;

Öncelikle vereceğiniz değerli bilgiler için teşükkür etmek istiyorum.

Ben de aranıza katılmak istiyorum, fakat şu an için sadece türkiye içi alış veriş yapabiliyorum. Benim istediğim şey flip flop göbek ss ve fixed arasında geçiş yapabilmek için, fakat türkiyede bulabilir miyim bilmiyorum. Bulamazsam sadece fixed göbek olur ama önceliğim flip flop tabi bulabilirsem gerçi fixed göbek bulmak bile çok zor gibi geliyor bana ama:D

2. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    Kac mm uzunlugunda?

yusuf samet yaraş bunu beğendi.
  3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Yusuf, Flip Flop arayışı yerine Fixed bir göbek ve dişli ile başlamanı ve bitirmeni öneririm, arayışın fixie yönünde olsun.

4. yusuf samet yaraş

Seviye:
    126 mm diye tahmin ediyorum, ama emin değilim. Kadronun dropoutları yatay ve yeterince uzun. Fakat daha tam detaylı inceleme fırsatı bulamadım, öyle kaliteli bir kadro değil zaten, en ucuz bütçeyle, sanırım sadece göbek ile olayı çözebilirim.

5. yusuf samet yaraş

Seviye:
    ya aslında benimde isteğim fixie sadece ama arada uzun çıktığım zaman ss de yapmak istiyorum. Ondan dolayı flip flop arayışı içindeyim.

6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Uzun kullanımda da belli bir kullanımdan sonra sorun olmamakta sadece 100km ve üzeri gibi turlarda yüksek tempolu ve inişli çıkışlı yollarda yormuyor değil hani. Fakat Fixie keyfi bambaşkadır.

7. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    Kesinlikle katiliyorum. Size yardimci bile oluyor.
    Tavsiye :
    Drop outlarin icten ice uzunlugu kumpas ile olculur

Gerekli uzunlukta bir 6 vida disk uyumlu rulmanli arka mtb gobegi alinir( mesafe +-5 mm oynatilabilir)

Velo solo dan sadece ve sadece kredi karti kullanilarak siparis verilir urun bir hafta icinde evinize gonderilir fiyati yuz liradir( fixie disli, ve kaset tarafini single speed yapmak icin gerken spacer ve disli) ( single speed icin gereken kit tr de asli bisiklette de bulunmaktadir50 tl)

Buna uygun jant orulur.

Gerisi tamamen zevkinize..

Tadindan yenmez

Ikinci yol:

Fixie gobek ile baslanirbulunamazsa

Alternatif olarak eski tip (kaset olmayan) gobeklerden bulunur mutlaka oda is gorur ancak cog ve lockring sorunsalini da aşmaniz gerekir

Ancak dedigim mesafeye kesinlikle dikkat etmelisiniz aksi takdirde zincir yolunuz duz olmayacagi icin sorun yasayabilirsiniz. Ve orta gobek icindaha kisabir mil tercih ederseniz zincir yolu daha duz olacaktir yada kolay ayarlanacaktir.
    Umarim bir nefeste yardimci olabilmisimdir. En kisa zamanda aramizda gormek uzere kolay gelsin

8. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    miche track/single hub bostancı cadde bisiklette olmalı eğer biri almadıysa. fiyatı da geçen sene 160 lira idi, tabi euro kuru vs değişmiş olabilir.

onun dışında yine kızıltoprakta kaçkar bisiklette miche fixed gear göbek vardı, fakat onun single speed olup olmadığını hatırlamıyorum. bir bakın.

9. yusuf samet yaraş

Seviye:
    öncelikle cevaplarınız, yardımlarınız için çok teşekkürler...

Yurtdışından gelecek bir arkadaşla irtibata geçtim, o gelirken getirebileceğini söyledi, şimdilik onu beklemedeyim. Şimdilik bütçem yok gibi birşey onun için sadece arka göbeği değiştirip devam birşeyler yapmak istiyordum, baharda inşallah güzel birşeyler toplayabileceğim ben de ama o zamana kadar eldekiyle yetineceğiz...