Flip flop göbek

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
Merhaba;

Öncelikle vereceğiniz değerli bilgiler için teşükkür etmek istiyorum.

Ben de aranıza katılmak istiyorum, fakat şu an için sadece türkiye içi alış veriş yapabiliyorum. Benim istediğim şey flip flop göbek ss ve fixed arasında geçiş yapabilmek için, fakat türkiyede bulabilir miyim bilmiyorum. Bulamazsam sadece fixed göbek olur ama önceliğim flip flop tabi bulabilirsem gerçi fixed göbek bulmak bile çok zor gibi geliyor bana ama:D

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Yusuf, Flip Flop arayışı yerine Fixed bir göbek ve dişli ile başlamanı ve bitirmeni öneririm, arayışın fixie yönünde olsun.

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
126 mm diye tahmin ediyorum, ama emin değilim. Kadronun dropoutları yatay ve yeterince uzun. Fakat daha tam detaylı inceleme fırsatı bulamadım, öyle kaliteli bir kadro değil zaten, en ucuz bütçeyle, sanırım sadece göbek ile olayı çözebilirim.

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
@Dogukanaksu

ya aslında benimde isteğim fixie sadece ama arada uzun çıktığım zaman ss de yapmak istiyorum. Ondan dolayı flip flop arayışı içindeyim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@yusuf samet yaraş

Uzun kullanımda da belli bir kullanımdan sonra sorun olmamakta sadece 100km ve üzeri gibi turlarda yüksek tempolu ve inişli çıkışlı yollarda yormuyor değil hani. Fakat Fixie keyfi bambaşkadır.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
@Dogukanaksu

Kesinlikle katiliyorum. Size yardimci bile oluyor.
Tavsiye :
Drop outlarin icten ice uzunlugu kumpas ile olculur

Gerekli uzunlukta bir 6 vida disk uyumlu rulmanli arka mtb gobegi alinir( mesafe +-5 mm oynatilabilir)

Velo solo dan sadece ve sadece kredi karti kullanilarak siparis verilir urun bir hafta icinde evinize gonderilir fiyati yuz liradir( fixie disli, ve kaset tarafini single speed yapmak icin gerken spacer ve disli) ( single speed icin gereken kit tr de asli bisiklette de bulunmaktadir50 tl)

Buna uygun jant orulur.

Gerisi tamamen zevkinize..

Tadindan yenmez

Ikinci yol:

Fixie gobek ile baslanirbulunamazsa

Alternatif olarak eski tip (kaset olmayan) gobeklerden bulunur mutlaka oda is gorur ancak cog ve lockring sorunsalini da aşmaniz gerekir

Ancak dedigim mesafeye kesinlikle dikkat etmelisiniz aksi takdirde zincir yolunuz duz olmayacagi icin sorun yasayabilirsiniz. Ve orta gobek icindaha kisabir mil tercih ederseniz zincir yolu daha duz olacaktir yada kolay ayarlanacaktir.
Umarim bir nefeste yardimci olabilmisimdir. En kisa zamanda aramizda gormek uzere kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: yusuf samet yaraş

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
miche track/single hub bostancı cadde bisiklette olmalı eğer biri almadıysa. fiyatı da geçen sene 160 lira idi, tabi euro kuru vs değişmiş olabilir.

onun dışında yine kızıltoprakta kaçkar bisiklette miche fixed gear göbek vardı, fakat onun single speed olup olmadığını hatırlamıyorum. bir bakın.

• Beğen
Tepkiler: yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
öncelikle cevaplarınız, yardımlarınız için çok teşekkürler...

Yurtdışından gelecek bir arkadaşla irtibata geçtim, o gelirken getirebileceğini söyledi, şimdilik onu beklemedeyim. Şimdilik bütçem yok gibi birşey onun için sadece arka göbeği değiştirip devam birşeyler yapmak istiyordum, baharda inşallah güzel birşeyler toplayabileceğim ben de ama o zamana kadar eldekiyle yetineceğiz...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhaba; bu göbek flip flop mu oluyor?
* Marka-Model bilmiyorum. Bilen yazabilir.

** Değilmiş. İki tarafta da dişli olması gerekiyormuş. Biraz araştırdım, bir yerde karşıma çıktı. Öğrenmiş oldum.20200508_040850.jpg

Bu sitede Flip-Flop yazıyor, anlamadım. 🤔

Screenshot_2020-05-08-05-10-33.pngScreenshot_2020-05-08-05-11-14.png

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tekvites Hocam belki de özelliklerde yazan doğrudur, göbeğin diğer tarafında da dişli takmak için yer olabilir mi? Fixie-Single Speed bisiklet detaylarından fazla anlamıyorum, ama eğer o göbek hiç değişmediyse sitede wiggle galiba, yalan yanlış bilgi gireceklerini sanmam. Göbeğinizin şu görseldeki gibi bir özelliği olabilir mi?
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@tekvites Hocam belki de özelliklerde yazan doğrudur, göbeğin diğer tarafında da dişli takmak için yer olabilir mi? Fixie-Single Speed bisiklet detaylarından fazla anlamıyorum, ama eğer o göbek hiç değişmediyse sitede wiggle galiba, yalan yanlış bilgi gireceklerini sanmam. Göbeğinizin şu görseldeki gibi bir özelliği olabilir mi?
(link)
Göbek, gönderdiğiniz resimdekine çok benziyor ve bakın ne buldum:
*Bisikletin yanında gelen orijinal parçası.
20200508_083327.jpg

Acaba bunu da diğer tarafa mı takacağım? O zaman jantı ters çevirip takınca fixie mi olacak dersiniz?

Vardır bu işi bilen biri. Yanıt gelecektir.

Şimdiden teşekkürler.

20200508_083704.jpg

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.902
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göbek, gönderdiğiniz resimdekine çok benziyor ve bakın ne buldum:
*Bisikletin yanında gelen orijinal parçası.
225760 dosyayı görüntüle

Acaba bunu da diğer tarafa mı takacağım? O zaman jantı ters çevirip takınca fixie mi olacak dersiniz?

Vardır bu işi bilen biri. Yanıt gelecektir.

Şimdiden teşekkürler.

225762 dosyayı görüntüle
Bence taşlar yerine oturmuş. Dişli var, uyumlu göbek var, birleştirince çift dişlisi olan bir flip flop göbek elde edeceksiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Zincir gerginliğini ayarlayamam diye bisikletçiye getirdim. Sırası gelince sehpaya binecek ve fixie ameliyatı olacak. Frenleri pazartesi günü kendim sökeceğim.

Daha önce arkadaşın vitesli bisikleti bozulduğu için kendisini fixie sanmaya başlamıştı :D Pedallar sürekli dönüyordu. Birkaç kere sürdüm onu, çok zorlanmadım.

Bugün kendi bisikletimde frenleri kullanmadan sürme denemeleri yapacağım. Güvenlik endişesi hissetmezsem frenleri de çıkarıp gerçek bir fixie binicisi olacağım kısmetse abilerim kardeşlerim :)