Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fletcher hakkında

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında gökhan aksoy tarafından paylaşıldı.

1. gökhan aksoy

gökhan aksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    yaklaşık 3 ay önce yaptığım bir alışverişle ilgili artık sabrım taştı ve konuyu foruma taşıma kararı aldım ki forum sakinleri de durumdan haberdar olsun. gerçi bu kişi artık eskisi gibi alışveriş yapmıyor ama bildiğim kadarıyla başka sitelerde alışverişe devam ediyor.

bu kişiyle ilk alışverişim forma ve aksesuar şeklide oldu. tatlı dili ve sıcak tavırlarıyla hemen güvenimi kazandı.
    sorun yaşadığım ürün kendisinden aldığım nabız saati ile ilgili oldu. ürünü kendisinden 80 tl ye aldım. ürünü beşiktaş barbaros meydanında teslim aldım. yanımda zekerya, tolga ve burak vardı. onlarda bandana vb şeyler aldılar. ürünü teslim alırken saatin biraz büyük olduğunu arkadaşlar söyledi fakat benim için sorun olmadığını söyledim. bunun üzerine fletcher arkadaşımız beğenmezsen birdahaki görüşmemizde geri verebileceğimi ve hertürlü sorunda sattığı ürünün arkasında olduğunu söyledi. hatta saati kendisinin kullanmadığını kendisinin de forumdan birinden aldığını dolayısıyla saatle ilgili tecrübesinin olmadığını söyledi. bu sözlerine zekerya, burak ve tolga şahittirler. hatta insan ilişkilerine ve sıcak kanlılığına hayran kaldılar. alışverişi tamamladık ve arkadaşa 30 tl borcumuz kaldı. onu da bir dahaki görüşmemizde yeni getireceği formaları alarak ödeşecektik. bu şekilde sözleştik ve ayrıldık.

saati kullanmaya başladım. fakat saat kafasına göre sapıtmaya başladı ve 30-45 dk sonra saat göğüs bantını algılamamaya başladı. pilden olduğunu düşünerek pilini değiştirdim fakat aynı sorun devam etti. bir hafta içinde toplam 3 defa kullandım fakat işimi görmediği için saati kaldırdım. arkadaşa telefon ettiğimde saati kullanmadığı kendisinin böyle bir sorun yaşamadığını ve sorunu birdahaki buluşmamızda halledeceğimizi ifade etti. hatta önümüzdeki hafta içinde nişantaşında buluşacaktık. fakat telefonlarıma ve mesajlarıma cevap gelmedi. bu süreç 1 aydan fazla sürdü. o zaman geçtikten sonra aradığımda kendisinin ameliyat olduğunu ve yeni iyileştiğini söyledi. geçmiş olsun dileklerimi ilettim. zamanı olduğunda görüşelim dedim ve telefonu kapattım. fakat kendisinden bir haber alamadım. mesajlarımave telefonlarıma cevap alamadım yine. forumdan mesaj attığımda ("nasıl yaparız,naaprız bimliyorum(zaten şuanda 20 liram dahi yok,orası da ayrı konu..") cevabını aldım.

aradan belli bir süre geçtikten sonra yeniden aradım fakat telefonum engelli uyarısını aldım. telefonda sorun vardır deyip önemsemedim. ama bu uyarı sadece arkadaşı aradığımda "numaranız karşı engellendi" uyarısıyla karşılaşınca durumu anladım. forumdan arkadaşa yeniden mesaj attım.
    cevap olarak: kendisinin engellemenin nasıl yapıldığını bilmediğini söyledi. kendisinin bu aralar bu işlerle uğraşmadığını, kendisinin distribütör olmadığını vb. mazeretlerle yapacağı birşey olmadığını söyledi.

son olarak kendisine sitem içerikli bir mesaj attım: ("sana helal olsun valla. sözünü 3 kuruş için yiyosun. sattığım her ürünü beğenmediğin taktirde geri alırım diyodun. bırak arıza çıkmasını.
    şimdi nasıl çark ettiğine bak. bu işlerle ilgilenmemen sattığın ürüne sahip çıkmamak anlamına gelmez.
    yazıklar olsun ki sana güvenerek iş yapmışım.
    konuyu forumada taşıyacağım.
    son olarak Allah müstehakını versin.")

cevap olarak: ("nabız sati,benim ticaretini yaptıgım bi ürün degil..bunu çok net biliyo olmalsın...

o benim kendime aldııgm,ki yine kısa bi süre önce forumdan aldıgım bi ürün...

dolayıısıyla 1 hafta kullandıktan sonra yaşadgın problemte teknik destek vermem mümkün degil kabul edersin ki....

3 kuruşun sönüzü etmek deme lütfen..öyle birisi olsam,senden paramı kuruşu kkruuşna almaya çalışırıdm dimi

neyse,bunu anlaman gerektigini düşünüyorum ben halen..

o saat,benim ticaretini yaptııgm bi ürün degil.. kişisel bi ürün....aldııgn gibi sorun yaşasan neyse, üzieirnden uzun sayılabilcelk bi süre gectikten sonra bu arızalı demen konusunda,cidden bişiy yapamamm

bu duurmda ben de senden önce satın almış oldugum kullanıcıya mı sormalıym hesabını???") mesajını aldım.

burada benim derdim artık 50 tl nin hesabını yapmak değil. yaklaşık 4 ay boyunca oyalanmam ve saf yerine konulmam. gerçekten çok güvendiğim bir kişiydi. ama yanılmışım.

önce beğenmezsen bile geri getirebilirsin sözünü söyleyen birisi ürünü arızalı çıktığı halde bile "ben bu işin ticaretini yapmıyorum" bahanesine sığınarak tükürdüğünü yalaması beni çok üzdü. bir öğretmen olarak neredeyse bu kişinin yaşındaki öğrencilerime doğru sözlü ve dürüst olmayı anlatırken böyle bir olayla karşılaşmam da kaderin bir cilvesi olsa gerek.

konuyu bu kadar uzun yazmamın nedeni olarak kimsenin kafasında soru işaretinin kalmamasını istememdir. çünkü benim gibi birçok kişinin güvenini kazanmış bir kişi hakkında yazıyorum.

son olarak daha fazlasına dilim varmıyor ama kazanılan bu paranın helal olduğunu düşünmüyorum, içimden helal etmek gelmiyor. yanlış anlaşılmasın paranın meblağından değil, düşürüldüğüm durum için.

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    yorum yok...yazının tamamı çelişki...

telefonda engellenme olayını halen anlayabilmiş degilm:)böyle bi hizmet varsa dahi,bunu ilk senden duydum:) bana yine o aynı engelldigimi söyledigin numaradan ulaşmış olman da bi diger çelişki...
    sorun olursa getir deidm tabiiki...ama bilmem kaç ay gectikten sonra degil...yanıtını merak ettigm soru nezamn aldıgın, nezamn sorun yaşamaya başladıgın ve ne zamn arıza ile ilgil bana ulaştıgın...

ayrıca sana da belirttigm gibi bu satmış oldugum sıfır bi forma,tayt vesaire degil ki....yani sınırsız güvence verdigim bi ürün degil...
    ürünü begenmemek ..ya da sorun yaşamak ...bikaç gün içinde,bi kaç kullanım sonunda anlaşılıabilcek bişydir sanki...

netice itibariyle sıfır bi ürün satmadım...2. el aldııgm ve bi kaç kes kullandıgım ama bana hitap etmedignden sattıgm bi ürün..

bununla ilgili sana kaç yıl teknik garanti sunabilrim????

hepsini gectim,ilk haftada sorun yaşadıgını söylüyosun...bunu bildirmek için hemen aramak yerine,içinde nabız saati fonksiyonu da bulunan çok daha iyi bi ürünü aldıktan sonra benimle iltişime gecmiş olman da mı bi çelişki degil???

akl-ı selim olmaya davet ediyorum sadece...aldıgın ürün 2. el bi elektronik ürün,ve ben bi dükkan degilm.....

3. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    ha bi de unutmadan....
    karşındaki kişi para kazanma arzusuyla yanıp tutuşsa, zaten 5 liraya aldıgı bandanaları sana yine 5 tl ye vermesdi degil mi?????

ya da 30 tl sini hiç bi güvence olmadan sende bırakmasdı...

anlamak istemiyosun,çünkü magdur edildigini düşnüyosun...

4. gökhan aksoy

Seviye:
    ürünü aldıktan 1 hafta sonra seni aradım ve 3 defa kullandım. hatırlıyorsan nişantaşında buluşmak üzere telefonda sözleştik. yeni nabız saatini bu saatin üzerinde 1.5 ay geçtikten sonra aldım. engelleme olayını çok iyi bildiğini biliyorum mesaj attıktan sonra engelleme kalkıyor ne kadar enteresan değil mi.3 aydır ne telefonlarıma çıkıyorsun ne mesajlarıma cevap veriyorsun. soruyorum onlarca defa aradığımda telefonlarıma niye cevap vermedin.

ben senden teknik destek veya garanti istemiyorum. sattığın arızalı bir ürünü geri almanı istiyorum. bunu ister başkasından al ister kendin kullan veya kullanma. bunlar mazeret olabilir mi insaf.

yaptığın indirimleri de kalkıp yüzüme mi vuruyorsun şimdi. 200 tl lik ürün almışım bir seferde senden sende 5 tl indirim yapmışsın bu mesele mi oldu şimdi.

30 tl alacağın var doğru. ama 80 tl lik ürününü söz verdiğin halde geri almadın.

hala sana inanamıyorum. telefonuma çıkamıyorsun ama burada nasıl yüzsüz yüzsüz cevap veriyorsun şaştım doğrusu.

sadana ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  5. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    anlayabilmem mümkün degilmiş zaten..çünkü operatörüm aveanın böyle bi hizmeti yokmuş:)

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  6. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:

size olan güvenim okadar sarsıldı ki,konuşmaların sadece yazılı olarak devam etmesini istiyorum...ayrıca aldıgnınz her ürün kaç paraya aldıgınzı,ve onları normalde kaç paraya satmış oldugumu tekrar hesaplayın ve o indirimin 5 tl den ibaretl olmadıngı görün.... sadece 3 bandana 45 tl eder,siz 15 tl ye aldınıs:)

7. gökhan aksoy

Seviye:
    engelleme sadece operatörden değil telefondan da yapılabiliyor. bu konuda salağa oynama bence. ben çocuk değilim numaram engellendi mi engellenmedimi bunu bilirim. forumdan mesaj attığımda ise engelleme kalkıyor. bunu anlamak çok zor olmasa gerek.

tekrar soruyorum 3 ay boyunca niye telefonlarıma çıkmadın. ilk aradığımda söz verdiğin halde niye buluşmaya gelmedin. ben bir hafta saati okula getirip götrdüm.

Özcan Avcı ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  8. gökhan aksoy

Seviye:
    bozuk saati kabul etmeyip eyvallah demediğim için mi güveniniz sarsılmış. komik olma lütfen.

2 bandanayı 5 tlden aldım. üçüncüsünü tolga arkadaşıma aldım ve 10 tl den aldım. üstelik hala anlayamıyorum. konu bu mu?
    indirim yaptığın için mi arızalı ürününü geri almıyorsun?

9. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    gökhan oraya gelememein sebeninin kişisel oldugunu biliyosun... yapma....

normalde nişantaşında okuyodum...ama 30 bin sebep yüzünden okulumu bıraktım...nedir duymak istedign ya da yapmak istedign anlamış degilm..

konu bu mu??? diyosun.....konu beni dolandırcılıkla suclaman...dolandırıcılık da dogrudan para ile ilgili bi mevzu oldugu için,
    5 tl ye aldıgın bandanadan, ya da kadıköye gelmişliginizin, tyanışmışlıgımızn hatırına normale göre çok daha uyguna aldıgın formadan bahsetmek durmundayım.....

ürün bozuk degildi,seninle birlikte denedik çalışmasını...uzuuunca bi süre gectikten sonra da iade etmek istediginiidaha iyi bi model aldıgını söyledin:)
    ben yazmam gereknleri yazdıgmı düşnüyorum.... oyüsden daha da uzatmıyorum..

son olarak.....telefonum nokşanın abidik bi modeli.....

varsa öyle bi özelligi,oturalım deneyelim abi....duymak istiyorum o "aramanız engellendi .." anaonsunu:)

10. gökhan aksoy

Seviye:
    o hafta gelemedin anladım, 3 ay boyunca hiç mi vaktin olmadı. üstelik önce tamam buluşalım halledelim dedin, hatta yeni trek forma da geitrecektin, sonra 20 liram bile yok dedin beni oyaladın onu da kabul ediyorum öğrenci adam parası olmayabilir, ama son mesajında değiştirmeyeceğini söyledin. benim kızdığım nokta bu. ben 50 liram dolandırılmış ona üzülmüyorum ona kızmıyorum. beni dört ay oyalamana ve söylediğin sözleri göz göre göre nasıl yediğine kızıyorum. son mesajını atmasaydın inan kızmayacaktım. param yok kusura bakma deseydin eyvallah derdim yine. ama tavrın ahlaki değil.
    kendimede kızıyorum böyle güvendiğim bir kişi bana bunu nasıl yapar diye. ilk söylediğin sözler ile şimdi söylediklerin taban tabana zıt.

11. gökhan aksoy

Seviye:
    bu yaşadığım olaya kadar flethcer hakkında sizinle aynı düşünceleri taşıyordum. saatin asıl arızası sapıtması değil saat yarım saat sonra göğüs bantı ile iletişim kurmuyordu. yani nabız ölçmüyor. bu arıza ile ilk kullanımımda karşılaştım. pilini değiştirip 2 defa daha kullandım ve aynı sorunla karşılatım. üzerinden 1 hafta geçmeden telefon ettim. alırken gökhan arkadaşımız herhangi bir sorunda geri iade edebileceğimi sattığının her zaman arkasında olduğunu hatta beğenmezsen bile geri getirebileceğimi söyledi. buna orada bulunan arkadaşlar da şahit. saati kullanmadan sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz. ben gökhanın bu sözlerine güvenerek saati aldım. yoksa ilk kez elektronik ürün almıyorum.

anlayacağınız ürün bana gelmeden bozukmuş zaten. gökhan bunu biliyormuydu bilmiyor muydu onu bilemem. çünkü ürünü kullanmadığını bana söyledi.
    şimsi size soruyorum satın aldığınız ürün bozuk çıkarsa ne yaparsınız? şansıma der sineye mi çekersiniz. üstelik size sözü ile garanti vermiş birisine karşı.

ayrıca saati geri almak için arkadaşla sözleştik, sözünü tutmadı, 3 aydır telefonlarıma cevap vermedi.

engelleme konusuna gelince: gökhanı aradığımda telefonumun ekranında "numaranız engellendi" yazısı çıkıyordu. bazı telefonların bu özelliği olduğunu birçok kişi bilir. herhalde böyle birşeyi kafamdan uyduracak birisi değilim. 3 aydır telefonlarımı açmayan birisinden de bunu beklerim doğrusu.
    lütfen konu hakkında tam bilgiye sahip olmadan

sadana ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  12. gökhan aksoy

Seviye:
    konuya neden bu kadar müdahil olduğunuzu anlayamıyorum. konunun muhatabı bu cevapları verse daha iyi olur.

sadana bunu beğendi.
  13. gökhan aksoy

Seviye:
    gökhan (fletcher) sana şu soruları soruyorum başkaları değil lütfen sen cevap ver:

- ürünü satın alırken yanımdaki arkadaşların saat için çok kaba yorumunu yapması üzerine 'Abi beğenmezsen geri getir' dediğin bir ürünü arızalı olduğu halde niye kabul etmiyorsun?

- ürünün arızalı olduğunu sana 1 hafta geçmeden söylediğimde önümüzdeki hafta nişantaşında buluşacağımız sözünü verdiğin halde niye gelmedin? yukardaki mesajında ve daha sonra telefonda okul ve sağlık sorunlarının olduğunu söyledin ve bende 'eyvallah ne zaman müsait olursan o zaman buluşalım' demedim mi?

- daha sonra bana forumdan attığın mesajda 20 lira bile paranın olmadığını söylemedin mi? ona da eyvallah demedim mi? öğrenci adamdır olur parası yoktur şeklinde.

- son attığın mesajda ürünü geri alamayacağını ifade ediyorsun. ve bir sürü anlamsız mazeret ortaya atıyorsun. ve telefonlarıma çıkmıyorsun.

benim burda derdim dolandırılan 50 liram değil. gerçekten güvendiğim insanın sözüne güvenerek ürün aldığım insanın ilk ifadeleriyle son ifadeleri arasındaki tezat. ve bunları görmezden gelip hala beni suçlaman.

konuyu buraya açmamın nedeni gerçekten güvenilir olarak bilinen insanların nasıl değiştiği. bana ispat et diyosunuz ürününüz ortada, saate 3 aydır dokunmadım bile. ispatımı görmeye bile tenezzül etmeden inkara kalkıştın.
    yukarıda kullandığın ifadeler beni daha da fazla üzdü, haklılığını ispat için yanlış şeyler söylüyosun.

yukarıda sorduğum sorulara şerefin, namusun ve Allah için doğru cevap ver. senden başka şey istemiyorum.

sadana bunu beğendi.
  14. berk öndül

berk öndül Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar.. Konu benimle alakalı olmasada bazı şeler söylemek istiyorum.Gökhan (fletcher) ile bir arkadaşımın tavsiyesi ve sattığı ürünleri söylemesi üzerine tanıştım ve hazirandan bu günlere kadar bir çok alış veriş yaptım ( kıyafet, aksesuar, vb. alanlarda) bana her alışverişimde zaten iade olabileceğini belirtiyordu.. Önceki alış verişimde giysilerin küçük olması ve ürünlerin aradığım nitelikte olmamasından dolayı iadelerim oldu bunları kargo ile iade ettim ve hiç bir sorun yaşamadım..Her zaman gökhan sattığı ürünlerin arkasında oldu ve ilgilendi..Bazı geceler geç saatte kadar ürünü anlatığı hatta sipariş için ürün seçtiğim oldu.Bunların hiç birinde bir sorun yaşamadım ve hepsi sorunsuz alışverişler oldu.Yani demek istediğim gökhan hakkında hiç bir şüphem yok gayet iyi, ilgili bir insan bu güne kadar bir sorun olmadı, olmayacağınıda biliyorum.Gökhan'ı burada bütün forum altında bir konu açarak zan altında bırakmak bence doğru değil ona güvenen benim gibi düşünen ondan sorunsuz birçok alışveriş yapan insan var. Saygılarımla..

15. gökhan aksoy

Seviye:
    konuyu açma nedenim de bu zaten. bu olayı yaşayana kadar sizinle aunı düşünceleri paylaşıyordum. hatta son bir-iki aya kadar bile ümitliydim okulla ve sağlığı ile ilgili sorunları var onun için vakit bulamıyodur diye.

ama yaşanılan olay ortada. bende iananmıyordum gökhanın böyle yapacağına ama insanlar zor zamanlarda iyi tanınıyor.

sorduğum sorulara başkalarının değil gökhanın cevap vermesini yeğlerdim.

sadana bunu beğendi.
  16. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ateş düştüğü yeri yakar...

Şimdi bu kadar yazılanı okuyunca her ikiniz de haklısınız...

Siz kendinizce mağdursunuz, "fletcher" da kendince masum...

Buna mahkeme hakimi olsa karar veremez...
    Herkes kendi vicdanınca durumu değerlendirecek, gerekirse "fletcher"a bir kez daha dikkat ederek alış-veriş yapacak...

Ama burada bunun sonucu alınamaz, bu konu daha çok uzar-gider...

sadana, gökhan aksoy ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  17. gökhan aksoy

Seviye:
    konuyu uzatıp daha fazla sinirlerimi bozacak değilim. işin geri kalanını Allah havale ediyorum.
    konuyu buraya açmamın nedeni ben dahil olmak üzere forumda ve başka forumlarda güvenilir olarak tanınan bir kişinin bile nasıl sözünden cayabileceğini göstermek ve diğer bisikletsevarlerin benim düştüğüm hataya düşmemeleri için örnek sunmaktı.

yukarıda sorduğum soruların hiçbirisine yanıt veremedi onun yerine arkadaşları yanıt vermeyi tercih etti.

özelden de yanıt vermeyeceğini bana iletti.
    moderatörlerden ricam konu başkalarının müdahalesiyle farklı yerlere gitmeden kapatılması olacaktır.

sadana, fletcher ve halid acar bunu beğendi.