Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Flanders Turu

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Aybars Öge Sürücü tarafından paylaşıldı.

1. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaslar,

Klasiklerden en sevdigim yarislardan biri olan Flanders Turu bugundu; 3,5 saat TV karsisinda kilitlendim.

Yarisi son metrelerdeki 5-6 pedallik sprintle Alessandro Ballan / Lampre-Fondital aldi. Makinesi bu linkte http://www.cyclingnews.com/tech/2007/probikes/?id=ballan_wilier07

Bu bizim gordugumuz kisim; dun ise hanimlar yarisi vardi.

Tanidik isimler ve sonuclari;

13 Gunn-Rita Dahle Flesja (Nor) Safi - Pasta Zara Manhattan
    29 Sabine Spitz (Ger) Team Getränke-Hoffmann

Evet dag bisikleti dunyasindan da yarisan hanimlar vardi ve siralamalari dusuk te olsa 1. ile farklari 58 saniye.

Erkekler yarisinda ise gecmis yillarin cekismesi pek yoktu; maalesef parkur degisikligi yapilmis ve grup neredeyse 200km. hic kopmadi desem yeridir.

Dusup yaris disi kalanlar hep duz asfaltta dustuler; oysa gecmis yillarda islak parke tas kisimlarda bile bu kadar kaza olmamisti.

Haftaya "kuzeyin cehennemi" Paris-Roubaix yarisi var.Bakalim o nasil gececek.

Selamlar.

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Ben de Eurosport'dan takip ettim son 1 saatini. Tempoluydu ana grup, öndekileri iyi yakaladılar.

3. mkurt

mkurt Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende son 50 km yi izleyebildim, son 2 yılın şampiyonu Tom Boonen yokuşta takıldı ve orda atak yapıp öne geçen Ballan yarışı kazandı. 2004 ve 2006'nın 2. si Leif Hoste (Bel) yine 2. oldu onun adına üzüldüm.