Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiyatı hesaplı katlanabilir bisiklet arıyorum

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Erhan Tanrıkulu tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Merhaba,

Pratik bir şekilde katlanabilen, mümkünse hafif, katladığımda tekerleklerin üzerinde sürükleyerek taşıyabileceğim bir model arıyorum.

Marka Dahon mu olmalı, yoksa benzer özelliklerde fiyatı daha uygun markalar var mı?

Üzerine sonradan elektrik kiti takmayı da düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    ikinici el mi? yeni mi?
    birde fiyat aralığı konusunda bilgi verirseniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

3. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Mümkünse ikinci el. Vereceğim rakama iyi bir model almak isterim.

Bugün önce Velespit mağazasına gittim. Dahon bulmayı beklerken, Dahon'un ikinci markası olarak anlattıkları Tern marka bisikleti gösterdiler. Sanırım model buydu:

http://www.ternbicycles.com/bikes/verge-p18

385 Euro fiyat biçtiler.

Sonra biraz ilerideki yeni açılan, Bianchi'yi satın alan Accell grubunun mağazası vardı. İleri Bisiklet adı altında. K-Rock diye bir bisiklet gösterdiler, 3 renk seçeneği var. Genel görünümü bana kaliteli ve sağlam geldi. Model buydu:

http://www.yasminsports.com/urun.asp?kat=15

750 TL liste fiyatı verdiler. Katladığımda bana hafif geldi. Önceki baktığım Tern marka ile hemen hemen aynı ağırlıktaydı. Görevliye bisikleti kaldırttım, elimle pedalları çevirirken, viteslere baktım. 7. vites güzel, yumuşak geldi elime, iyi yokuş çıkartır zannediyorum. Bu modelde çamurluklar ve arka tel bagaj da var. Sele de oldukça kaliteli geldi.

Oradan çıktım, Delta Bisiklet'e geldim. Geotech gösterdiler. Kaliteliydi. Fakat 1200 TL etiket fiyatı var, fazla durmadım geçtim.

Oradan Bayrampaşa civarında işim vardı, Forum İstanbul'a, Decathlon'a geldim. B-Twin marka Fold ve Hoptown modellerine baktım. Fold'u bu forumdan öğrendim, bir arkadaş başlık açmış, vitessiz ama ucuz bir model. Beğenirsem bu modeli alırım dedim, 400 TL, rakam uygundu. Fakat sadece teşhir ürünü kalmış, o da bayağı yıpranmış, indirim yapmadan, kutulu fiyatına satıyorlar o teşhiri de. Yalnız genel olarak bisiklet (Fold modeli) bana kalitesiz gözüktü. Tern ve K-Rock'a kıyasla da oldukça ağırdı. Decathlonda sürdüm bisikleti, düz yolda iyi fakat bu tek vites ile yokuş performansı alamayacağımı hissettim.
    Hoptown modeli ise 700 TL civarında, 7 vites, fakat önceki baktığım markalara kıyasla gene zayıf geldi gözüme.

Dahon'u görüp, inceleyecek yer bulamadım. Zaten bildiğim kadarıyla fiyatları 1000 TL'den başlıyor, benim bütçeme uygun değil zannedersem.

K-Rock ve Tern hoşuma gitti, sizler ne dersiniz?

Daha sonradan lityum pilli elektrik kiti de taktırmayı düşünüyorum. Katlamada sıkıntı olmaz umarım.

4. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Moderatörlere sesleniyorum,

Benim başlığımı 'Katlanabilir Bisikletler' kategorisinden buraya almışsınız ama herhalde başlığımın içeriğini tam okumadınız.

İkinci el bisiklet aramıyorum, katlanabilir bisiklet tavsiyesi istiyorum, arıyorum.

Neyse, siz bilirsiniz.

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Bir gün de Sirkeci taraflarına git. Orada da kronun, salcanonun bianchinin katlanır modelleri var. Onları da inceleyip pazarlık yapmanı öneririm.

6. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Teşekkürler, fiyatlarını biliyor musunuz aşağı yukarı? Kron'un modelini görmüştüm 650 TL civarında idi. Biraz da pazarlık payı olur herhalde nakit alımda.

7. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Salcano, bianchi falan 500tl civarında, kronlar 700tl civarındaydı. Uygun denk gelse ben de alacağım. Ayrıca salcanoda kronda nakit %20 civarı indirim alailirsiniz. Alacaksanız 16" olanlardan almayın, en az 20" olsun. 16" lar çok konforsuz oluyor.

8. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    16" olarak popüler olan Salcano Folda modeli var. Benim de tercihim 20"den yana fakat 16" da daha pratik olabilir gibi geliyor.

Schwinn World Folding Bike var bir de, 800 TL civarlarında bir fiyatı var. Değer mi acaba, iyi bir markaya benziyor, bisiklet de şık duruyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...orld-folding-katlanir-bisiklet-67694878/detay

9. Yüksel K.

Yüksel K. Yeni Üye

Seviye:
  10. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
  11. Caner Aydın

Caner Aydın Üye

Seviye:
    Ne aldınız ve nerden?