İnceleme Fiyat/Performans ürünü Çadır Quechua Arpenaz 2

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Tur Şoförü'nden Herkese Merhaba

Tur bisikletçiliği son zamanlarda artış gösterdi. Çadır bisikletlinin ayrılmaz bir parçası oldu.

Bu haftaki videoda Yeni başlayanın dostu, uygun fiyatı ve "Su Geçirmeme" özelliği ile dikkat çeken, Quechua Arpenaz 2'yi inceledim.

İyi seyirler.

Dosyalar

Scudo

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
İnceleme için teşekkürler. Ben de bu yaz bu çadırı aldım ve memnunum. Sanırım baya satan bi model. Birçok kişide gördüm.
Decathlon'u seviyorum.

Hazır Decathlon ve alışveriş muhabbeti açılmışken...

Şu iki üründen hangisini alsam acaba? Var mı balık tutmaya bisikletle giden?
(link)
(link)

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kamp arkadaşımın aldığı çadır, ben de çadırımı yenilemek istediğim için bundan alasım geldi ama hem aynı çadırdan olsun istemediğimden hem de biraz geniş bir çadır istediğimden arpenal 3+ düşünüyorum. Hem de bagaj kısımları çok işlevsel

Fakat fiyatın 200tl ye çıkmasından hoşnut olmadığım için hala kararsızım, şeytan diyor 90 liraya al arpenaz 2, kenarda dursun

(link)

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@etkiliadam
Geniş ve ferah bir çadır istiyorsanız, Arpenaz 2 size göre değil. Arpenaz 2, iki kişilik denilse de, şayet koyun koyuna yatmayacaksanız uygun değil. Ben tek kişi anca sığıyorum. Tabi içeriye eşyalarımı da alıyorum. O kadar da dar değil yani.
Ama küçük ve bence hafif de olduğu için bisiklette taşımak kolay. Kurulumu ve toplanması da çok kolay ve pratik.

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@07yusuf Biz ilk denemeleri yaparken 3 kişi deneyelim dedik, 55 kilo üzerinde 3 kişi yatarsa çok büyük sıkıntılar oluyor :D 2 Kişi kullanabiliyoruz, onu da şu şekilde yaptık. 220x250 bir çadırım vardı dandik birşey, 2 kişi onda kaldı ve yandaki büyük boşluğa eşyaları doldurduk. Arpenaz 2'de eşyalar olmadığı için 2 kişi rahat yattık. Zaten 120 genişliği var 2 adet mat sığıyor. Dediğiniz gibi tek kişi kullanmak daha rahat olacaktır.
Fakat benim bu çadırlarda hala çözemediğim olan çiğ düşmesinden neden bu kadar etkileniyorlar. Çadırın her yeri sırılsıklam oluyor. İçi bile. Black & Fresh buna engel oluyor mudur acaba diye düşünüyorum

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@etkiliadam
Arpenaz 2 ile iki defa kamp yaptım ve ikisinde de çadırı toplarken çiy pek hissetmedim. Belki de çadır kurulan yerin havasıyla ilgilidir bu çiy durumu. Yani muhakkak benimkilerde de çiy yağmıştır ama az yağmıştır.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@07yusuf Çiğ zaten her zaman olmuyor, özellikle dağ kenarlarında ve ağaçlık bölgelerde denk geliyorum. Ama çadır farketmeksizin her zaman herşey sırılsıklam oluyor. Su geçirmez kamp çantasının içindeki kıyafet ıslanır mı yav :) Islanıyor

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@etkiliadam
Yağmur yağmış olmasın. :komik:

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@07yusuf Keşke yağmur yağsa, sadece ıslak olur. Çiğ düşünce böyle nemli nemli oluyor ayar oluyorum. Ama eşyaları hem çantada tutup hem çadırın içine koyunca pek etkilenmiyor, tavsiye ederim

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Videodada bahsettiğim gibi. Çadır iki kişilik olduğu iddia edilsede. Eşyalar ile birlikte tek kişi için gayet iyi. Kız arkadaş veya eşiniz ile birlikte kalmıyorsanız iki kişi tavsiye etmiyorum. Bu fiyat bandında en iyi seçimlerden biri, Arpenaz 2. Bütçeyi arttırırsanız 3 kişilik olanlar var, onlara iki kişi sığabiliyor eşyalar ile.

@etkiliadam çiğ bendede birkaç kez oldu. Ama çadırın içine kadar girmedi. Dış kısımda toplanmıştı. Siz baya çiğ'lenmişsiniz :)

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Ucanbisiklet
Ses değil de 3,27'de gölgesi beliren öküz yavrusuna içinden söyledikleri çok yerinde bence. Bu malları hiçbir zaman anlayamadım ben. Ortada bir iş vardır, ama bunlar gayet doğal bir şekilde yaptığınız işin ortasından geçerler. Tur şoförü abimizin içinden söylediklerini ben izlerken dışımdan söyledim. Anası babası da böyledir bunun.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayni urunu kullaniyorum, kurulumu acayip kolay :D 2 kisi cok esya olmadan sigar, esya coksa tepenize koyarsaniz sigar :D

Tepki
14
@07yusuf Sorma. Tur Şoförünün bakışı herşeyi anlatıyor. İnsan bir bakar ne oluyor burada diye, kıçının dibinden geçmek zorunda değilsin. Ama düşünmüyorlar ki. Göbeğini kaşıya kaşıya geçti :)

• Beğen
Tepkiler: 07yusuf
Tepki
45
İsim
Görkem ÜNLÜ
Bisiklet
Carraro
Sizlerden 300 TL'ye kadar, dört kişilik bir ailenin eşyalar içerideyken rahatça uyuyabileceği, gündüzleri yine dört kişi oturabileceği çadır tavsiyesi istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
Sadece meraktan soruyorum. Bu çadırla quickhiker ultralight 2'nin ne farkı var tam olarak? Diğeri 600 TL. 200 gr daha hafif.

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Görkem ÜNLÜ
Tam istediğiniz çadır. 299,99 lira...

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@07yusuf
Bu çadırı da kullandım. İçerisine full eşyalı halde 3 koca adam çok rahat sığıyor :D Dezavantajı 7 kilo, araçla taşınması gerekiyor. Çantayla taşınması imkansız gibi. Ancak küçük çocuk varsa 4 kişi sığar, ya da giriş kısmına yatacak birisi. 4 büyük insanda safları sıklaştırırsınız :D
@Görkem ÜNLÜ

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Zaten böyle bir çadırı bisiklete atıp da tura çıkmak çok komik olurdu :koptum:

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
bu decatlonun sattığı hiç bir çadır yeterli havalandırmaya sahip değil.benim gibi yaz ayları kullanmak isteyenler zorluk çekebilir.bir pencere veya tepesine file yapmak bu kadar zor heralde.2 katlı olan ışığı kıran model ok ama kapısı camı yine yok yine yook

• Beğen
Tepkiler: iconic