Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiyat-performans olarak daha iyisi var mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan güngör tarafından paylaşıldı.

1. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Arkadaşlar haftalardır araştırıyorum. Bu bisiklet fiyat-performans olarak şimdiye kadar gördüğüm en iyi model. Muadillerine göre hem donanımı yüksek hem hafif. Tamamen alman yapımı olması da cabası. Tabii sizlerin görüşü benimkinden daha önemli. Bu fiyata daha iyisi var diyebileceğiniz bir model varsa paylaşırsanız sevinirim?

2. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hangi bisikletten daha iyisi var mı?

3. Taylan Atanur

Taylan Atanur Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ondan daha iyisi var ne bileyim jantları değiştir :))) şaka şaka hangi bisiklet hocam ?

4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    olay tam şuna benzedi :D
    hangi bisiklet olduğunu söylerseniz yardımcı oluruz

5. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    :) Ya arkadaşlar çok pardon , gecenin bir saati yazdığım için unutmuşum link vermeyi. Komik oldu gerçekten. Bisiklet Bu:

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4627,OdesisMc

6. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    valla bana biraz pahalı gibi geldi ama tabi corratec kalitesi var ortada.bence daha uygun modeller mevcuttur

7. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güldüm :D

şunu söylemek istiyorum;
    O fiyatlar da bence sedona kron gibi markalara bakmak daha iyi olur. Daha çok isime para veriliyor bu fiyatlar da.

8. Alper Kemal

Alper Kemal Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    GHOST SE 2000 al kardeşim rahatına bak fiyat-performans ödün vermez. ayrıca senin bütçene uyuyor. Ben kullanıyorum gayet memnunum.. Buyur resmi.(Diğer resimleri, Bisikletlerimizin Fotoğrafları bölümünde Ghost se 2000 de bulursun) : [​IMG]

9. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Dostum ghost çok hoş ama bu bir mtb. Tur bisikleti değil.

10. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aynı bisikleti başka bir yerde bulabilirsen ,çok daha uygun bir fiyata bulabileceğini düşünüyorum :)

11. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Delta bisikletten başka corratec satan göremedim nette.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bulamazsınız çünkü sadece Delta bisikletin ülkemize getirdiği bir üründür diğer gördüğünüz yerler de bayisidir.Bu bilgiden yola çıkarak forum gibi her isteyenin üye olup yorum yazabileceği üyelerin konu hakkındaki bilgilerinin ne düzeyde olduğu belli olmayan bir ortamda sorduğunuz bir soruya verilecek 3-5 cevap ile karar vermek çok büyük bir hatadır.Bu sadece bisikletforum değil tüm forumlar için geçerlidir.Yukarıdaki bazı yorumlardaki corratec ile sedona, kron kıyaslaması da benzer bir durumdur.Acizane size tavsiyem acele etmemeniz kendinizi konu hakkında biraz geliştirerek( işte bu noktada forumlar çok faydalıdır) okuyarak araştırarak en doğru kararı kendinizin vermesidir.Bisikleti nasıl kullanacaksınız( ne amaç ile hangi şartlarda hangi sertlikte) hangi tür donanım size hitap ediyor nasıl bir kadro arıyorsunuz jant setinden beklentileriniz nedir gibi bazı sorulara cevap bulduğunuz zaman herşey daha netleşecektir.Atölye kısmımızda pek çok bilgilendirme başlıkları mevcuttur çok değil bir hafta kadar zaman ayırıp okuduğunuz zaman bir hafta sonra göreceksiniz ki kafanızdaki pek çok soru işareti kendiliğinden kalkacak.....

Eser Sevinç ve fatihaydın bunu beğendi.
  13. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Galiba yanlış anlaşıldım. Ben zaten haftalardır forumu okuyup araştırıyorum ve ne tür bir bisiklet almak istediğime ve amaçlarıma karar vermiş durumdayım. Fakat fiyat-performans değerlendirmesini daha tecrubeli arkadaşlar benden iyi yapacağından, beğendiğim modeli gösterip fikir alıyorum.

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    hepsi Deltanın bayisidir yada eski bayisi olup ellerinde kalan ürünlerdir Aşkın bey.Ayrıca gösterdiğiniz bazı modeller tur bisikleti değildir mtb dir.

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O zaman size tavsiyem başlığı yada altındaki yazıyı değiştirip yada şu noktadan sonra sorunuzu şu şekilde sormanız.Ben bisikleti şu amaç için şu şekillerde kullanacağım bütçem yaklaşık şu aralıklarda benim incelemelerim sonucu bu bisiklet dikkatimi çekti ne dersiniz gibi.( buradaki "şu" sıfatlarını siz dolduracaksınız) neden böyle söylüyorum.Sizin göstermiş olduğunuz bisiklet gayet güzel bir bisiklet ama ne için kim için.Fiyat performans derken performanstan beklentilerinizi bilemiyoruz dolayısıyla yardım edemiyoruz.

16. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hocam teşekkür ederim bunları bilmiyordum, ama Delta' nın genele nazaran daha pahalı sattığını söyleyebiliriz değil mi :)

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O sizin düşünceniz Aşkın bey ama şöyle bilgi vereyim .Türkiyede son yıllarda bisiklet sporuna en çok yatırım yapan sponsor olan yarışlar düzenleyen tek firma Delta bisiklettir.Ayrıca bu forumun da en büyük sponsorudur.Delta bisikletten çok daha pahalıya satıp hiçbir organizasyonda olmayan hiçbir sponsorluğu bulunmayan kısaca bisiklet sporuna hiçbir faydası olmayan onlarca firma yazabilirim buraya.Ben şahsen arada çok fark yok ise kesinlikle Delta bisikletten alıyorum malzemeleri.Mesela bugün bir jant seti aldık bir arkadaşa aynı jant seti meşhur bir başka firmada yaklaşık 80 lira daha pahalı idi.Yani araştırmak lazım bazıları eski model bazı ürünlerin ülkeye girişleri farklı dolayısıyla geliş fiyatı farklı olabiliyor fiyat farklılıkları bazen bu yüzdendir.Firma işletmek çok farklı bir durum kaç kişi çalıştırdığı bayilerin nerelerde olduğu kira masrafları gibi pek çok etken var.Sıkı bir takip şart sonrasında ise en önemli durum satış sonrası hizmet buna da dikkat etmek lazım .Ben bugüne kadar bu forumda olsun başka platformda olsun pek çok firma hakkında satış sonrası hizmet ve garanti sorunlarında şikayet okudum ama Delta hakkında hiç okumadım.

18. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Bir öğretmen olarak sormaya çalıştığım şeyi rahatlıkla sorabileceğimi ve sorduğumu zannediyorum ki bazı arkadaşar zaten anlayıp ürünün o fiyatı etmeyeceğini belirtmişler. Ayrıca fiyat-performans denilen parametre kişiden kişeye değişen bir kavram değildir. Otomobil dergilerini de takip edenler bilirler , her otomobil için uzmanlar bir fiyat-performans endeksi oluşturur. burada performanstan anlaşılması gereken kişinin performas olarak ne beklediği veya performanstan ne anladığı değil , Ürünün parasal değerinin karşılığını ne ölçüde verdiğidir. Örneğin BMW 5.20'nin teknik performansı bir passat'tan çok daha iyi olmasına rağmen , Passat'ın fiyat-performans oranı genelde 5.20'den yüksektir.

19. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Her yoruma açığım bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ...

Ferhat Köse bunu beğendi.