fixie için yardım!!!

Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
@Akın Killik
birde unutmayın bisiklet ne kadar kullandığınız önemli değil. skid te tamamen ters kas grubunu çalıştırıyorsunuz.

teşekkürler.

Scudo

Murat Bolel

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
@Gökhan Terzi

bende pek beceremedim vidyoları izliyorum çok güzel fren yapıp duruyorlar falan ben aynı şeyi yapmaya kalktığımda bisikletin üstünden uçacak gibi oluyorum :) bide geri geri gitmeyi beceremedim bi türlü :)

Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
@Murat Bolel

ben aldığım tavsiyeler doğrultusunda tekrar deneyeceğim. siz de deneyin yeniden :)

Murat Bolel

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
ya tamam ufak tefek skid yapıyorum gidona ağırlığımı vererek ama şu geri gitme olayına takmış durumdayım ben onu beceremedim bir türlü :/

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Murat Bolel

Bunca yıldır geri 3 bilemedin maksimum zorlarsam ayağımdaki ayakkabınında durumuna göre 4 metre kadar gidebiliyorken bence şansını fazla zorluyormuşsun gibi geldi. Ki bu aşamaya kadarda bisiklet ortalama bir fixieden 2 kg kadar hafifledi, drive-train 48-49'dan 42x18'e kadar çektim de bisiklette ileri geri manevraları kolaylık kazandı.

Murat Bolel

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
@Dogukanaksu

vidyoları izledikçe insan heves ediyo iste abi :)

suatkucuk

Üye
Tepki
49
Merhaba, elinize sağlık, bence gayet başarılı bir şekilde üstesinden gelmissiniz. Bu işler çok.emek istiyor, tebrik ediyorum sizi...surme meselesine gelince hemen pes etmeyin yada dediginiz gibi donusturun ve keyfini cikarin. En azından biraz eskitin. :)

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Gökhan Terzi

Bu emek kesinlikle boşa gitmez.

İleride 2. bir bisikleti baştan başa bu şekilde yaparsan, çok çok daha iyi olur.

Çok güzel bir deneyim olmuş. El emeğini her zaman takdir ederim.

Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
Merhaba, elinize sağlık, bence gayet başarılı bir şekilde üstesinden gelmissiniz. Bu işler çok.emek istiyor, tebrik ediyorum sizi...surme meselesine gelince hemen pes etmeyin yada dediginiz gibi donusturun ve keyfini cikarin. En azından biraz eskitin. :)

teşekkürler. beceremeyince bi hışımla satıcam ya da dönüştürcem dedim fakat sonrasında biraz zamana ihtiyaç olduğunu anladım. :) umarım yakında kullanabilecek duruma gelirim :)

@Özgür Türker

teşekkürler özgür abi.

Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
bir şey sormak istiyorum. bisikletin jantları orjinalinde 27" idi. fakat ben 28" yeni jantları taktım. ön tarafa fren takmak istesem kurtaracak mı acaba. bisikletçiye sordum 27"in 28"den büyük olduğunu söyledi ?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Terzi

Doğru söylemiş 27" standartlaşamayan ara bir modeldir. Uzun bacaklı bir kaliper ile fren takılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Terzi

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
single çevirirsen sanırım daha çok zevk alırsın sonuçta emeğin var üstünde satma ilk önce sinfle da olsa düz çekişe alış sonra fixed yaparsın

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Terzi
Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
selamlar. bisikleti caddebostan sahil yolunda gün boyu deneme imkanım oldu. ufak ufak skid atmaya bile başladım. sanırım daha fazla pratikle olacak gibi bu iş. tekrar teşekkürler herkese :)

iki tane de resim ekleyeyim :)

http://img194.imageshack.us/img194/4225/qc2k.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/5050/exma.jpg

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Şimdiden başarılar. Yalnız ufak bir tavsiye arkada qr mil kullanma sağlam bir skidde droptan tekeri olmadık anda çıkarabilirsin.

Tepki
13
Bisiklet
Bulldog
@Dogukanaksu

O kadar sağlam bir skid atmama biraz daha var sanırım:) Yine de daha güvenli olması adına ilk iş değiştireceğim. Teşekkürler.