Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fixed Yol Bisikleti için fikirlerinizi bekliyorum

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Gelecek yaza kadar bir Fixed Yol bisikleti toplamak istiyorum. Teknik açıdan tavsiyelerinizi bekliyorum .

Amacım yol bisikleti performansımı , kadansımı geliştirmek

1.Uygun komponentlerin , normal yol bisikletinden farkları var mıdır? Yada sizce nasıl olmalıdır?

Benim dişli kombinasyonu tercihim 38 x 15 . Sizler ne tavsiye edersiniz?

2.Aradığım kadro boyu 48 . Boyum 170cm . Küçük kadro seviyorum. Bu boy tek kadro satan var mı? Bulabilir miyiz Türkiye'de?

Ne fikirler verebilirsiniz?

Sonuçta akıl akıldan üstündür

2. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Halil zaten güzel açıklamalar yapmış ;) Ama 48 kadro sizin boyunuza göre oldukça küçük gibi. (Eğer tamamen yatay üst borulu bir kadronun sele borusu c-t-c ölçüsünden bahsediyorsanız) Benim boyum 1.60, Alan bisikletimin kadrosu 49 cm, 80mm boyun kullanıyorum ve gidonun drop'larının ucundan 2'şer cm kestim. Şu haliyle ayakta pedala basarken dizlerim gidona değdi değecek durumda. Yani kadro bana tam sayılır, hatta biraz küçük bile! Siz benden 10cm uzunsunuz ve daha küçük kadro kullanmak istiyorsunuz, bunu bir daha bir araştırın isterseniz.
    (Ama 48 dediğiniz ölçü yeni tip "sloping" üst borulu bir kadronun c-t-c sele borusu ölçüsüyse o başka)

3. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    38 x 18 endeks 2,1 teker devri demek buda çok küçük devir. Akrobisi için uygun olabili belki ama yolda işkence olur!!!

Yılmaz Uyar bunu beğendi.
  4. Can Özbek

Can Özbek Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben 42-16 kullanıyorum gündelik kullanım için gayet uyumlu bir kombinasyon.. yokuşlarda biraz zorlasada çok dik olmadıkça problemsiz çıkabilirsiniz :)
    ben modern fix tercih ettim, hazır aldım herşeyini... eski ve kaliteli bir kadro bulmak gerçekten çok zor, o yüzden biraz pahalıya patlasada bisikletimden gayet memnunum... şu anda birçok markada alternatifler bulunmakta, onlarıda incelemeni tavsiye ederim Ali abicim :)

Olgun Hatiboglu bunu beğendi.