Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fixed gear toplamak istiyorum yardım

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında muhammet örencik tarafından paylaşıldı.

1. muhammet örencik

muhammet örencik Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    arkadaşlar başlıktaki gibi fixed gear bisiklet toplamak istiyorum nereden toplayabilirim bana kaç paraya mal olur teşekkürler.

2. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Özel bir sebebiniz yoksa hazır da satılıyor. Toplayacak iseniz, bir arkadaşımdan gördüğüm bir fikri aktarayım, belki sizin de hoşunuza gider. Arkadaşım arka tekerin bir tarafına fixie dişli, diğer tarafına cırcırlı dişli (freewheel) takmıştı. Yani arka göbeğin her iki tarafında da bir dişli mevcuttu. Tekeri taktığı yöne göre bisiklet fixie veya vitessiz oluyordu.

Ayrıca arka göbeğin her iki tarafında da aynı miktarda dish-in (rubleye yer açma) olduğundan, arka teker tam simetrik idi.

3. muhammet örencik

Bisiklet:
    Salcano
    göz attım fakat hazırda satılan bulamadım. bu jantlardan olucak kesinlikle. geri kalan tasarıma takılmıyorum kadroyu falan ucuz alüminyum bişey düşünüyorum. boyamayı düşünüyorum [​IMG]

Ömer KARAN bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    bkz. "flip flop hub"

Abdullah.R bunu beğendi.
  5. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
  6. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu gerçekten çok güzelmiş. Bir ara bende single toplamaya niyetlenmiştim ama maddi durum el vermediği için olmadı maalesef. Tam aklımdaki gibi bir bisikletmiş. Yalnız kadro rengini göz alıcı bir renk kullanmanızı tavsiye ederim. Parlak beyaz, turkuaz, turuncu, kırmızı gibi bir renk ilgi odağı yapar bisikletinizi.

7. muhammet örencik

Bisiklet:
    Salcano
    inceledim bayağı kullanışlı bi sistem gibi geldi, fiyatı normal bi janttan nekadar fazla olabilir peki flip flop hub özelliği

8. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Pedal bisiklette Bulent abi (biraz ters ama bilgili ve ilgili bir insandir) bu konuda epey yardimci olabilir. Flip flop hub da satiyordu. Fotograftaki jantlar da kendisinde mevcut. Kismen derin profilli ve nerdeyse her renk mevcut. Cok ucuk da degildi fiyati. Sirkecide de, kiziltopraktaki subesinde de modeller vardi.

9. muhammet örencik

Bisiklet:
    Salcano
    sadece bu mavi jantı arıyorum gerisini halledebilirim jantın 2. çift katmanı çok kalın olduğu için boyadığımda çok güzel durucak hissediyorum. kuzenimin yol bisikleti vardı onudasiyah mat renge boyadık tabi bu boyanmadan önceki haliydi [​IMG]

buda benim aradığım jant http://hizliresim.com/qqWPOD