Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fixed Gear Bike Araştırması

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kaan boranalp tarafından paylaşıldı.

1. kaan boranalp

kaan boranalp Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Arkadaşlar selam,

Forumu uzun süredir takip etmekteyim ancak ilk defa yazıyorum. Kendi bisikletimi seçerken de buradaki birçok bilgiden faydalandım ve bisikletçiliğe dair yeni şeyler öğrendim. Burada bisiklet hakkında otorite sayılabilecek bir topluluk mevcut ve bu topluluktan alacağım geri bildirim benim için çok önemli. O nedenle yaptığım bu araştırmada bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Geçtiğimiz günlerde uzun araştırmalar ve yazışmalar sonucunda Amerikalı bir Fixed Gear bisiklet üreticisinin distribütorlüğünü alma noktasına geldim. Firma yeni sayılır ancak kısa zamanda çok yol almışlar ve yılda milyonlarca dolar ciro yapan bir şirket haline gelmişler. Cidden çok kaliteli kadrolar üretiyorlar ve bisikletlerin üzerinde vites ve arka fren gibi ekstra ekipman bulunmadığından fiyatları da kalitesine göre oldukça tatmin edici. Ayrıca çocuklar için küçük boylarda olan ve akrobasi yapmak isteyenler için de bmx tarzı bisikletler barındıran ürün segmentleri var. Ancak Türkiye'nin ve özellikle İstanbul'un coğrafi ve yol koşulları düşünüldüğünde genelde herkesin tercihi vitesli bisikletlerden yana oluyor. Şahsen benim de öyle. Bunu bildiğim için potansiyel talebi bana biraz olsun hissettirebilecek bir ön araştırma yapmadan bu yatırıma girmek istemiyorum. Eminim ki bu tarzın da birçok seveni ve meraklısı mevcut ancak onlara ulaşmak ve bu konudaki görüşlerini dinleyebilmek çok önemli.

Eğer bu konuda bana bilgi verebilecek veya düşüncesini paylaşmak isteyecek birileri varsa lütfen bildiklerini yazmaktan çekinmesin. Fikirlerinizi bekliyorum ve şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,