Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fix Bisiklette Boy seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur Sarcan tarafından paylaşıldı.

1. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi günler fix bisiklet toplamaya karar verdim bacak boyum 87 cm yol bisikletine göre kadro boyum 58 ancak fix bisiklettedemi kadro boyu 58 olmalı fix bisikleti örenim süreci olduğu için 56 mı alsamki yardımlarınızı bekliyorum 56-58 arasında cokmu fark var ?

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Fix bisikletten kastınız fixed gear sanıyorum yol ve tur bisikleti kadroları kullanılıyor genellikle bacak boyunuzda epey uzun 56-58 arasında cm dir bunlar yani 2 cm fark vardır ölcümde alt pedal göbeginden kadronun en üst kesimine ölcülür. Daha detaylı bilgi için forumun fixed gear konusunu incelmenizi ve konularınızı orda acmanızı tavsiye ederim

http://www.bisikletforum.com/forumdisplay.php?f=183 buda fixed gear linki

3. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    verdiğiniz linkde herşeyi okudum ancak hiçbirinde boy konusu açılmamış merak ettiğim ise şu 58 yerine 56 kullanırsam çokmu küçük olur yoksa farkları fazla yokmu

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Sadece bacak boyunu yazmıssınız mesela biraz acılarlada alakalı bişey direksion bogazı falan fark eder cok uzun olursa daha cok ileri uzanırsınız falan gibi yani kadronun da farklı farklı olanları oluor yani bi kadroda fark olmazken hatta cok daha rahat edicekken digerinde cok fark edebilrisniz gibi.