Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Five Ten benzeri MTB ayakkabısı nereden bulabilirim? Taban fotosuna bakın lütfen.

Konu, 'Giyim' kısmında Burak D tarafından paylaşıldı.

1. Burak D

Burak D Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,

Yaptığım araştırmalar sonucu dağ bisikletimde kilitli pedal kullanmaktan vazgeçtim. En iyi dağ bisikletçilerinin özellikle teknik kullanım öğrenirken (ve yaparken) sürtünmesi yüksek düz pedal ve bu pedallara doğal olarak iyi tutunabilen, altı kaliteli lastikten ayakkabılar tavsiye ettiğini gördüm. En çok kullanılan ayakkabılardan bir tanesi Five Ten serisi, aşağıdaki gibi:

Five Ten Sam Hill Monster Lo MTB Ayakkabısı:
    http://fiveten.com/products/footwear-detail/31-sam-hill-2

Tabanının fotoğrafı aşağıdaki gibi:

Benzer tabanlı bir ayakkabı nereden bulabileceğimi bilen, herhangi bir yerde benzer bir ayakkabı gören varsa ve beni haberdar ederse çok sevinirim. MTB veya bisiklet ayakkabısı olması gerekmiyor, benzer yapıdaki günlük kullanım ayakkabısı da olabilir.

2. Fahrettin

Fahrettin Üye

Seviye:
  3. Burak D

Burak D Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler, ancak verdiğiniz linkteki ayakkabı kilit sistemli. Ben düz pedalları güzel kavrayacak lastik/kauçuk tabanlı bir ayakkabı arıyorum, ilk mesajımda bahsettiğim gibi.

4. Fahrettin

Fahrettin Üye

Seviye:
    Burak D bunu beğendi.
  5. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Pratik ve ucuz olmak istiyorsan, klasik halı saha ayakkabıları buna uygundur.

Burak D bunu beğendi.
  6. Burak D

Burak D Yeni Üye

Seviye:
    Bu iki modele, özellikle de ilkine bakmak lazım. Teşekkürler.

Uygun tabana sahip olurlarsa hiç fena fikir değil, bir ara bakayım.

Bunun dışında da bazı kaykay ve BMX ayakkabılarının yukarıda bahsettiğim ayakkabı kadar olmasa da yine de düz pedal MTB kullanımına uygun olduğunu gördüm. Tabi bunlar 15-18 yaş arası için tasarlandıklarından dolayı (bu yaşta :) aralarından model beğenmek biraz zor, ama sanırım uygun bir tane bulunabilir.

7. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sporarena sitesine bakabilirsin dc shoes ve o tarz kaykay ayakkabıları tarzı modeller var.

Burak D bunu beğendi.
  8. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    nike veya adidasta waffle serisi vardı sanırım. buna benzerdi.
    ancak tavsiye etmiyorum. Tabanı sert olan ve kaymaz kauçuk yapılı ayakkabılara yönelmen gerekir.
    Şöyle yapabilirsin: shimano m520 alırsın(50 tl civarı) bir de decathlondan uygun fiyatlı spd ayakkabı alırsın 69tl. Daha iyi performans alırsın. ben bu şekilde yaptım.

Burak D bunu beğendi.
  9. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dh Fr tarzı bisiklet kullanıyorum Bende de Five Ten Impact 2 High modeli var. Özellikle bilekli olanını aldım.Önceden bileklerimin iç tarafı aynakola çarpınca çok kötü can yakıordu.Burkulmalarda koruyor ayrıca. Ve yüksek bir yerden ayaklarınızın üzerine düştüğünüzde yada teknik inişlerde falan ayağınızı kayaya çarptığınızda çok iyi koruyor. Yukarıda sayılan hiçbir spor ayakkabı bukadar koruyamaz kaçkere tırnaklarım patladı düştü,doku ezilmesi vs sonunda Fiveten le rahat ettim. Öncelikle Karver,impact,samhill modellerinden tavsiye ederim.Diğer modelleri günlük kullanım ayakkabıları bunlardan uzak durun,kaya tırmanışı vs. Bu ayakkabıların bir dezavantajı kısa sürede alışılsada kalın tabanlı biraz ağır ve hantal olmalarıdır (outdoor botları gibi) Bukadar çok şeyi kaynak referans olsun diye yazdım sürüş tarzınıza göre karar vermek artık sizlere kalmış :D http://www.chainreactioncycles.com/Brands.aspx?BrandID=247 Ben buradan almıştım.

Burak D bunu beğendi.
  10. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Chain'den bende sipariş vermiştim perşembe günü bu FiveTen'lerden, ama ben freerider modelini verdim.
    Sam Hill ile arasında kaldım ,hafiflikten dolayı ve yaz sıcaklarından ötürü freerider'a kaydım. Kışa doğru daha kalın bir modele geçerim.

Ülkemizde ne zaman bir MTB-DH bike park olur o vakit böyle dedicated ürünler gelir.
    Ayakkabıyı geçtim 661,IXS,POC gibi koruyucu ekipmanların hiçbiri yok ülkemizde. Neyseki Chain var,depolama sipariş sisteminin videosunu izleyin muazzam bir sistemleri var. Tek dezavantaj 2 haftayı geçiyor gelmesi :(

11. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İstanbula 1 hafta en geç on günde gelior. Freerider modelini bir arkadaşım aldı.Yakından inceledim. Malesef hayal kırıklığı. Günlük kullanım ayakkabısı resmen. Nike 6.0 gibi birşey.

12. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hmm tüh çok iyi yorumlar okumuştum oysaki.
    http://vimeo.com/42557564
    Şu videoda Chris Akrigg'de giyiyor tam 1:08'de görünüyor benim aldığım model..

Bu arada video müthiş izlemenizi tavsiye ederim.