Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fingerboard(96 mm kaykay)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Onur Kahraman tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    FingerBoard, 96mm boyutlarında bir kaykay maketidir. Ancak durağan bir maketten öte, tekerlekleri dönebilen daha çok eğlence amaçlı üretilmiş bir kaykay modelidir. Fikir ilk olarak 1986 yılında bir anahtarlık olarak ortaya çıkmış.

Tabii ki anahtarlık fikri ilk ortaya çıktığında büyük ihtimalle oyuncak olarak kullanabileceklerinin farkında değillerdi wikipedi’de yazdığına göre -o zamanlar ne kadar az kullanılmakta olsa bile- fingerboard sevenler yine internet üzerinde buluşmuşlar -ki bu da fingerboarda “çocuk oyuncağı” diyip geçme havasında olanlara cevap olabilir, 88-98 yılları arasında bir çocuğun Avrupa’da da olsa Amerika’da da olsa internete ulaşım şansı için fazla birşey söylemeye gerek yok sanırım :D-

FingerBoard fikri anahtarlık zincirinden kurtulup ilk defa oyuncak formuna girmeye başladığına 7 tane beyzbol kardının bir araya gelip yapışması ve şekillendirilmesi, son olarak da üstüne gazete vb. kağıtlarından şekiller yapıştırılarak kullanılmış. Bu fikir ilk olarak Transworld Skateboard Magazine‘de ortaya atılmış.

Ufak bir not: Günümüzde hala plastik ve lego tekerlekleri sayesinde evde kendi fingerboardunuzu yapabilirsiniz. Bknz.

Evet, işte fingerboard budur. Tabii ki günümüz imkanlarıyla zaten az olan vaktimizi bir de evde oturup fingerboard yapmakla harcamıyoruz Hemen napıyoruz? KayakTurk‘e girip siparişimizi veriyoruz. 20YTL+Kargo fiyatına FingerBoard’umuzu alıyoruz (alıntıdır) nereden temin edileceğini sormak isterseniz özel mesaj yollayınız.fiyatlar:15 ytl,30, 4lü paketler 70 ytldir.
    internetimde problem olduğu için resimleri yarın ekleyeceğim;)

SoldieR52 bunu beğendi.
  2. bsr387

bsr387 Üye

Seviye:
    ben ekleyeyim

Onur Kahraman bunu beğendi.
  3. EXIT26

EXIT26 Üye

Seviye:
    evet bende bir fingerboard kullanıcısıyım ve azda olsa hareket yapabiliyorum olil,180flip,360flip,imposible gibi hereketleri yapıyorum fingerboard eylenceli bir spor dalıdır küçücük oyuncak demeyin fingerboard bir oyuncak değildir fingerboard bir spor dalıdır ve gittikçede yaygıllaşmaktadır. Fingerboard bisiklet gibidi aslında pahalı gelir ama elinize aldığınız anda verdiğiniz parayı unutursunuz bende techdeck markasının 5boronyc modeli var ama en kısa zamanda yeniliğicem http://www.fingerboardturkey.com forum sitesinden finger boardın inceliklerini öğrene bilirsiniz ;)
    ve benim boardım
    http://img237.imageshack.us/my.php?image=1004360ra5.jpg

ZekiAlper ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  4. SoldieR52

SoldieR52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    hehe eğlenceli bir şeye benziyor ilk defa duyuyor ve görüyorum ben :eek: teşekkrler paylaşımın için..

Onur Kahraman bunu beğendi.
  5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    EXIT26 bunu beğendi.
  6. EXIT26

EXIT26 Üye

Seviye:
    parmakiz varda ama bide kenarda kötübi çıkartma yapışkanı var parmak izim ortada kenardakiler yapıştırdığım çıkartmanın izleri kötü durdu çıkarttım ;) bu arada bu videolar bizim kaanın fotoları sn forumdan kaanmısın bmx_rider

7. kacak

kacak Aktif Üye

Seviye:
    www.x4tune.com burdai tech deck lere bakın daha uygun

bende şuan 2tane var ve günde 1 saatimi ona aryırıyorum yapabildiklerim

ollie,nollie,show-it,180,360,50-50,nosesslide,5-0,dark slide,wallride,back flip,front flip,manuel,nose manuel,to-rail-anti casper,casper,hard flip....

1 senedir kullanıcıyım resimleri veya videoları

yarın eklerim

birde gözüktüğügibi kolay birşey değil ollie başlangıç harketi ve normal skate kadar zor :)

isteyenlere yardımcı olurum

Ö.M yoluyla ulaşın

8. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    işte bunlarda benim fingerboardlarım şimdilik iki tane :D hiç bir engel bulamazsam birisini koyup diğeriyle üstünden atlıyarak hareket yapıyorum :D
    [​IMG] [​IMG]
    EXIT26 msn adresim sende olması lazım ben yinede özel mesajla gönderiyorum eklersen konuşuruz:in:

9. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    kadıköyde 10 ytl'ye bile gördüm iyice ucuzlamış bunlar. 5 ytl olunca alıcam kararlıyım :p

10. EmirhanKarasu

EmirhanKarasu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gerçekten çok güzel bi uğraş çok güzel zaman geçiyor:p Benimde var 2 tane biri flip digerinin ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama çok eğlenceli:in: