Filizler Köftecisi bisikletle gidince bizi kapıdan çevirdi!

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Mehmet E. güzel yazmış.Birde durumun artı bir acı verici yanı arkadaş köfteciye karısı ve çocuğu ile birlikte maruz kalmış bu davranışa.olmamış ne yazıkki.

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@alpdeğer tanrıverdi
Herkes fikrince yorum yapıyor bilgi paylaşıyor siz (bu seferde benimle) tartışma peşindesiniz anlaşılan. Daha 18 mesajınız var, bir sürü tartışma yaşamışsınız. Sekreterin kallavi kalemi mürekkeplerini damlatacak şimdi ama seviyenize inmeyeceğim.
Hukukçu olduğunu iddia eden birine yakışmayacak davranışlara girmeyin lütfen.

Tepki
14
@MEHMETALİ

Nasıl ki bir defans oyuncusunun hatası sonucu tüm takım mağlup sayılıyorsa;
Nasıl ki almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık isek;

Bu konuda da işletme direkt olarak suçlu ve bir özür dilemesi gerekmektedir..
Çünkü hayatta herkesin bir yerlere / kimselere karşı sorumluluğu ve bağlılığı bulunmaktadır..

Hatta şöyle bir atasözümüz de var; kurunun yanında yaş da yanar.
Bütün bunlara bakıldığında, işletmenin otopark görevlisi direkt olarak işletmeyi temsil etmektedir..
Ve görevlinin müşteriye karşı aldığı her tavır, aslında işletmenin firma değerini etkiler.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Saygı duyarım. İşletme her şeyiyle bir bütündür diye de düşünebilirsiniz, benim gibi herhangi birinin yaptığı bütün işletmeye maledilemez diye de düşünebilirsiniz. Zaten ortadaki çirkin davranış belli.
Sözlerinize lafım yok. Genel kanı sizin söylediğiniz şekilde. Ben bir de şunu gördüm, Arkadaş ta başından konuyu yetkililere iletseymiş konu bu reddeye gelmeyecekmiş. Onun yerine kendimi koyarak yazmıştım ama birebir yaşayınca nasıl davranacağımızı aslında bilemeyiz. Umarım bu tür şeyleri başkaları yaşamaz.

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@volkanyasasin
Küçük bir düzeltme yapmak zorundayım. 1.Cihan Harbi'nde Almanya yenildi diye, yenik sayılmadık. Çanakkale hariç diğer bütün cephelerde kaybettik. Osmanlı İmparatorluğu 1.Dünya Harbi'nde mağlup olmuştur. Sadece, Çanakkale cephesinde düşmanı boğmuş ve Türk milleti yok olmaktan kurtulmuştur.

Lütfen tarihimizi iyi öğrenelim, ilkokul kitaplarındaki bilgilerle yetinmeyelim.

Saygılar...

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
24
Bisiklet
Salcano
@MEHMETALİ

Konunun disina cikip sahsi mesele haline getiren sizsiniz seviyesiz olan benim oyle mi? Yazdiklarimda seviyesiz ne buldunuz merak ettim. Ben hukukcu oldugumu iddia etmedim hukukcuyum dedim de bunun konuyla ne alakasi var onu anlamadim. Bu yorumunuz kofteciyle iliskiniz mi var diye merak etmeme sebep oldu.

• Beğen
Tepkiler: mustafa burak
Tepki
14
@Onur Onat

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim efendim. Ancak sanıyorum öyle bir döneme denk geldik ki, yakın tarihimizi bilip, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları anlayabilirsek, bunların karşısında durursak belki de güzel uykusunda olan ülkemizi uyandırıp güzel günlere çıkabiliriz. Siz de bilirsiniz ki ülkemizin eğitim durumu ortada, tarihimizi ilkokul kitapları dışında öğrendiğimiz zamanlar ancak; öss, ygs, lys, kpss vs sınavlarına hazırlık yaptığımız zamanlardır. Bunların dışında gerçekten araştırma isteğimiz varsa, veya zorunlu kalırsak öğreniyoruz tarihimizi. İnşallah ben de kpss sınavına hazırlanacağım bu yıl, sizinde belirttiğiniz gibi daha iyi ve daha detaylı bir şekilde öğrenme gayreti içerisinde olacağım efendim. Tekrar verdiğiniz bilgi için teşekkürler ederim, saygılar efendim..

• Beğen
Tepkiler: Onur O.

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@volkanyasasin
Allah; gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı eylesin, hakkınızda hayırlı olana gönlünüzü razı eylesin.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: volkanyasasin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ya beyler konu '''köfteciden geldi cihan harbine bravo yaaa''''hadi köfteleri yiyelim savaşa gidelim nasıl olur.:):)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@alpdeğer tanrıverdi
gereksiz tartışmaya hiç girmeyelim beyefendi kardeşim. hoşçakalın
''ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün
ben ben sana kızarım,
ne de zatın zahmet edip bana küssün
artık seninle biz,
düşman bile değiliz"

Tepki
24
Bisiklet
Salcano
Senin derdin baska ama onun yeri burasi degil. Moderator yazdiklarimizi incelesin ve uslup ve seviyesizlik dahil konu disinda kimin yazip yazmadigina karar versin. Sahsi veya fikri dertlerini halletmek ve icinde kalanlari dokmek istersen google a gir burdaki adimi yaz her turlu ulasirsin bana. Telefonlarim dahil. Konu sahibi kusura bakmasin ama konuyu ben saptirmadim.

Tepki
24
Bisiklet
Salcano
Mehmet Ali ozel mesajla "sekreterim yaptigi hatalat nedeniyle ozur dilerim" seklindeki yorumumu sekreter benzetmesi olarak algiladigini ifade etmis. Laf ancak boyle ters anlasilabilir. Kofteci ile otopark gorevlisi arasindaki iliskinin aynisi benimle sekreterim arasinda da var. Yani ben sekreterimin yaptigi hatalardan sorumlu oldugum gibi kofteci de otopark gorevlisinin hatalarindan sorumlu. Yorumumdan kendisine sekreter benzetmesi yaptigim sonucuna varan forum uyesini tebrik ediyorum. Ayrica bu durumda sekreterlerin adi gecen forum uyesi nazarindaki yeri de anlasilmis oldu. Benim sekreterim benim icin bir calisandan cok is arkadasimdir. Bilmem anlatabildim mi?

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
@Kaan Özçelik

İş yoğunluğumdan dolayı bu konuyla bir süredir ilgilenemedim, Kaan Özçelik Bey'in bu başlığa yazmış olduğu cevabı ve bana atmış olduğu özel mesajı yeni okuma fırsatı buldum. Bisiklete karşı böyle bir olumsuzlukla karşılaşmış olduğum işletmenin ortaklarından birinin aktif olarak bisiklet kullandığını okuduğumda çok şaşırdım! Herhalde bisikletsever bir ortağı olan bu işletme böyle bir olumsuzluk yaşayacağımız son yer olmalıydı! Herşeye rağmen en sonunda filizler köfteden bir cevap almak hem de bizim gibi bisiklet sever birisinden bu konu ile ilgili bir cevap almak çok güzel...

Amacım ilk mesajlarda da yazdığım gibi toplumumuzda yaygın olan bisiklete karşı yanlış yargılarla; o gün orada yaşamış olduğumuz "adam olan bisiklete binmez veya adam olan bisikletle buraya gelmez " yanlış düşüncesi ile mücadele etmekti. Bu başlık altında yazılanlar okunduktan sonra umuyorum ki, filizler köfte artık bisikletli misafirlerine karşı daha yardım sever olacak, kabadayı davranışlarda bulunan personelini eğitecektir...

Bu konu sayesinde biz bisikletçilerin çok sıkı bir dayanışma içinde olduğumuzu anlamış oldum, hepinize teşekkür ederim...

Ayrıca yanlış anlaşılma olmaması açısında yazma ihtiyacı hissediyorum: Bazı arkadaşlarımızın sandığı ve Kaan Özçelik Bey'in de söylediği gibi konunun filizler köfteye bildirilmediği yanlış bir bilgidir. Konu ile ilgili bilgi yaşandıktan bir kaç dakika sonra Abdulhakim Bey'e (Kaan Bey kim olduğunu biliyordur) ortak bir tanıdığım vasıtası ile telefonla bildirildi ve bu konu ile ilgilenecekleri söylendi, ayrıca Abdulhakim Bey info... mail adrsinize mail atmamı söylemiş, şikayet maili atıldı.Şikayetvar, mekanist özellikle bu konuyla çok ilgilendi, şikayet sürecini takip ettiklerini, filizlerden dönüş olursa bildirmemi istediler, sitelerine gelen şikayeti filizlerin de görebildiğini söylediler. Herşeye rağmen bu forumdaki Kaan Bey'in cevabından başka bana bir dönüş olmadı. Yani bisikletçi kardeşlerimle bu konuyu iyi ki paylaşmışım, yoksa ne filizler köfte bu konuda bir şey yapacaktı ne de Kaan Bey'in birşeyden haberi olacaktı...

Tepki
4
İyi oldu anlattığınız en azından bu tür yerlere gitmeyiz ülkemizde cahil insanlar çok malesef bu zihniyette devam etsinler bakalım asırlarda geçse hiçbir yere varamazlar.

numanstein

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Sedona
Son mesajları okuyunca içim rahatladı açıkçası, hadi bakalım umarım çözülür...:in:

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Bakıp görmek lazım bir çay içmeye gidelim mi ne dersiniz(köfte elyakar :))

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Kaan Bey'in mesajından sonra bu konuyla ilgili firma bazında herhangi bir düzeltme yaptılar mı bilmiyorum, bir daha uğramadım filizler köftecisine ve onlar da kurumsal olarak hala hiç bir iletişimde bulunmadılar benimle. Kaan Bey'in samimi özür mesajını da kurumsal değil daha çok şahsi bir çaba olarak algıladığımı da belirtmek isterim.
Umarım forumdaki mesajlardan sonra bisikletli müşteriler konusunda kendilerini geliştirmişlerdir.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Filizler köftecisini sadece dıştan gördüm bana kalırsa kız kulesi manzarası olan şişirilmiş bir restauranttan bir farkı yok böyle yerlere boş paralar dökecek bir insan de değilim hele ki gidip bisikletle mağdur olacaksam önünden bile geçmem zaten ekşiden falan okuduğuma göre de tahminlerim doğru çıkmış ben gitmiyorum siz de gitmeyin çok da umrumdaydı bisiklet almışmış almamışmış adamlara her dakka range rover porsche geliyo bizim 5 milyarlık bile olsa bisikletimi takarlar.