Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fıkralarla Bisiklet :D

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ahmet enes kasapoglu tarafından paylaşıldı.

1. ahmet enes kasapoglu

ahmet enes kasapoglu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    1

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister.

Annesi de ona bisikleti hak etmediğini söyler ve tanrıya suçlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler. Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya… “Tanrım ben hep yalan söylediğim için affedin ve söz veriyorum bir daha olmayacak bugün benim doğum günüm ve sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum”.
    Çocuk mektubu yırtar atar. Çünkü günahları o kadarcık değildir. İkinci mektubu yazmaya karar verir. “Tanrım ben hep yalan söylediğim için, anemide hiç dinlemediğim için beni affedin bir daha olmıcak söz veriyorum bugün benim doğum günüm sizden kırmızı bisiklet istiyorum”…Ve bu mektubu da yırtar, çünkü bunlarda işlediği bütün günahlar değildir. Ve başlar üçüncü mektuba.
    Yine olmaz ve afacan çocuk başka bir yol denemek için annesinden izin alır ve kiliseye gider. Bunu gören annesi çok sevinir ve yaramaz oğlunun akıllandığını sanar. Küçük çocuk kilisede gider Meryem annenin heykelinin yanına ve sağa sola baktıktan sonra onu çantasına koyar ve eve götürür.
    Evde yine odasına çıkar ve tanrıya son mektubunu yazar, “Bana kırmızı bisiklet al. Anan elim de rehin. Onu bir daha göremeyeceksin”:D :D

2

Pazar vaazını için kiliseye gelen rahip yardımcısı, rahibin vaazı hazırlamadığını görür. Sebebini sorduğunda çalınan bisikletini düşünmekten vaaza konsantre olamadım vaaz verecek 1 konu bulamadım der. Yardımcısı:
    İyi ya, vaaz konusu dürüstlük olur bu konuda vaaz verir, hırsızları etkiler, bisiklete kovuşursunuz der.
    Rahip vaazı hazırlar ve apar. Çıkışta yardımcısı:
    Efendim. Vaazınız güzeldi ama hani hırsızlık üzerinde fazla durup hırsızları etkileyecek, bisiklete kavuşacaksınız? Deyince,
    Doğru. Bende öyle planlamıştım. Ancak zina konusuna gelince bisikletimi unuttuğum yeri hatırladım. Hırsızlık üzerine durmadım, der papaz:D :D

3

Meksikalının biri bisikletle Amerika’dan ülkesine dönüyormuş. Elinde bir torba, ağır ağır sınır kapısına gelmiş. Kapıdaki görevli,
    Meksikalının elindeki torbadan şüphelenmiş ve aramak istemiş. Torbayı açınca kum dolu olduğunu görmüş. Araştırmış karıştırmış ama kumdan başka bir şeye rastlamamış ve Meksikalının geçmesine izin vermek zorunda kalmış. Aradan iki hafta geçmeden aynı Meksikalı yine bisikletle ve elinde bir torbayla, aynı sınır kapısından geçmek istemiş. Aynı görevli yine torbadan şüphelenmiş aramış ve yine kumdan başka bir şey bulamamış. 3 böyle 5 böyle… Her seferinde aynı şekilde geçen bu adamda hiçbir şey bulamamak görevliyi çıldırtıyormuş ama yapabileceği bir şeyde yokmuş. 1 yıl sonra görevli bir barda içki içerken, sınırda arayıp durduğu Meksikalının da aynı barda olduğunu görmüş. Hemen yanına gitmiş ve
    “Artık sana bir şey yapamam. Çok iyi biliyorum ki sen sınırdan bir şey kaçırıyordun.
    1 yıldır içim içimi yiyor. Lütfen bana ne kaçırdığını söyle” demiş.
    Meksikalı hafifçe kafasını çevirip umarsızca mırıldanmış:
    “Bisiklet” :D :D

4

Babası, ders yılı başında oğluna:
    “Dönem sonunda zayıfsız bir karne getirirsen sana bir bisiklet alacağım,” dedi.
    Birinci dönem bitmiş, karneler verilmişti.
    Baba, karneyi görünce çok kızdı:
    “Yazıklar olsun sana! Bak kaç tane zayıf var! Peki sen ne öğrendin dört aydan beri?”
    “alacağın bisiklete binmeyi öğrendim:D :D

5

Temel trafik polisiymiş. 10 senedir hiç ceza kesmemiş.
    Komiseri bunu bir gün yanına çağırmış ve:
    Temel seni görevden alıyoruz demiş. Temel:
    Niye noldi diyince; komiser:
    10 senedir hiç ceza kesmemişsin demiş.
    Temelde son bir şans istemiş. Komiserde vermiş ve temeli ıssız bir mezarlık kenarına bırakmışlar. Gece 12 ye kadar 10 ceza kesecen demişler. Temel gece 11.45 e kadar 9 ceza kesmiş ve ümidini kesmiş. Tam bu esnada bir bisikletli gelmiş.
    Temelin son şansıymış. Bisikletin her tarafını kontrol etmiş fakat bisiklette bir eksiklik bulamamış ve meraklanıp sormuş:
    _Haçan sen habu ıssız yerden gece vakti korkmadan nasıl geçiyorsun? Demiş. Adam da:
    _Sağımda bir melek solumda bir melek deyince, temel:
    _Ula! Pi pisiklete 3 kişi pinulmez ki!:D :D

2. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Süper :D paylaşım için teşekkürler

3. Mehmet DİRİ

Mehmet DİRİ Üye

Seviye:
    Babası, ders yılı başında oğluna:
    “Dönem sonunda zayıfsız bir karne getirirsen sana bir bisiklet alacağım,” dedi.
    Birinci dönem bitmiş, karneler verilmişti.
    Baba, karneyi görünce çok kızdı:
    “Yazıklar olsun sana! Bak kaç tane zayıf var! Peki sen ne öğrendin dört aydan beri?”
    “alacağın bisiklete binmeyi öğrendim

çok hoşuma gitti :)