Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fikirlerinizi alayım!

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında semihcelikoglu tarafından paylaşıldı.

1. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar İzmir'den bu haftasonu için Pamucak sahilinde yapılacak olan ROCKA isimli festivale bisikletlerimiz ile 2 ya da 3 arkadaş gitmeyi planlıyoruz.Yaklaşık 80km mesafe katedeceğiz.Daha önce bu ve daha fazlasını bir çok kez yaptık;Ancak forumdan Oxsy nin tam bu haftasonu için yapmış olduğu aşırı sıcak uyarısı gözümü korkuttu açıkçası.40 derece ve üzeri sıcaklıktan bahsediyor.Sizce mantıklı olur mu ?Yoksa delilik mi?Bu sıcakta güneşin altında 80 km pedallamak.Fikirleriniz benim için önemli gerçekten kararımda rol oynacak şimdiden teşekkür ederim.

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet sıcaklık turlarda çok önemli bir kriterdir, sırf 40derece sıcakta denediğim için bir seferki İstanbul-İzmir turumu 300km gittikten sonra Balıkesir'de noktalamak zorunda kalmıştım.
    Oksal bu konuda haklı, ama biz antremanlıyız diyorsanız, sabah çok erken vakitte çıkarsanız, yanınıza bol su alırsanız, yolda da dehidrasyona karşı sürekli sıvı (tercihen izotonik) alırsanız sorun minimuma inerek tur tamamlanır.

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  3. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Selam:) Fatih özlemişim yorumlarını çok mutlu oldum . Umarım herşey yolundadır

Kendimizi su kaynağı bulasıya kadar ne kadar su ile yola koyulmak lazım acaba(iki matara başalangıç için yetermi:rolleyes: ).
    molalarda sürekli su ile başları ,enseyi başı ıslatmak faydalı olurmu:rolleyes: Sinüzit falan olmayalım sonra.
    birde kaskın içine ıslak bir mendil gibi birşey koyasak yada bandanıyı ıslatsak faydası olurmu acaba :rolleyes:

Alpay ipekgil bunu beğendi.
  4. semihcelikoglu

Seviye:
    Fatih yorumun için teşekkür ederim;Benim kafamdaki planda sabah erken saatte çıkıp sıvı kaybına dikkat etmek şeklinde.Bakalım arkadaşlarla da konuşalım yapıyoruz derlerse çıkarız yola.Sana hayırlı teskereler kolaygelsin.

5. burak kilavuz

burak kilavuz Üye

Seviye:
    Her yarım saatte bir 200-250 ml su içmek gerekir.

Enseyi ve başı ıslatmakta faydası tartışılmaz birşeydir.
    Vücudun en çok ısınan yerinin kafa olduğunu düşünürsek, kafa
    ısısının düşürülmesi performansı arttıracaktır.
    Maratonlarda insanların vücutlarını soğutmaları için yol kenarlarına
    duşlar koyarlar.

Bu arada Fatihciğim askerliğin bitsin de, senin şu günde 500 Km projene eşlik etmek niyetindeyim.

6. semihcelikoglu

Seviye:
    Bu arada arkadaşlar yukarıda bahsettiğim festival ücretsiz plan şu an kesin olmamak ile beraber her an kesinleşebilir;Ona göre gelmek isteyen olursa aklının bir yerinde bulundursun bize katılabilirsiniz.Konu kesinleşsin ben buradan duyururum.Saygılar

7. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    İzmirden Pamucak sahili dediğin gibi 86 km görünüyor, yolun durumunu (rampalar-trafik vs) bilmediğim için net bi yorum yapamam ama tahminim 3-4 saat arasında pedallarsınız bu yolu. konserler de saat 12:00 başladığına göre güneşe de çok çarpılmamak için sabah erkenden (6-7 gibi) yola çıkmanızda fayda var, ben de en sıcak bölgelerimizden akdeniz bölgesinde pedalladığım için özellikle güneş yanıklarından çok çektim, güneş yağınızı almayı sakın unutmayın derim!!!

semihcelikoglu bunu beğendi.
  8. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    Semih abi bende gelebilirim belki ne zaman cıkılıyo yola?

9. semihcelikoglu

Seviye:
    Selam Özgür eğer olay kesinleşirse cumartesi sabah erkenden çıkarız yola arkadaşların da dediği gibi;ben haber veririm sana yeterki izinleri ayarlayalım bir aksilik olmasın :in:

10. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    tamam abi bende ayarlamaya calısıcam bu aksam babamdan izin almaya calısıcam..:) kondüsyonum baya kötü bu aralar 2 aydır binemiyorum hastalıktan bisiklete.artık bu hafta ici biraz antrenman yapıyım :)
    kendine iyi bak

11. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Herkese ayrı ayrı teşekkürler iyi dilekleri için.Burak, ben kafama koyduğumu yapacağım inşallah.Eğer senin de desteğin olursa tabi bu iş benim için daha da kolaylaşır.
    17 Eylülden sonra özgürüm ve imkan oldukça bu konu üzerine yöneleceğim.Abi bu konu hakkında seninle görüşelim, kesinleştirelim birşeyleri şimdiden.

Arkadaşların dedikleri doğru, sadece sıvı kaybı değil, vücudu serin tutmak da aynı arabalardaki su kaynatma olayını engelleme gibi önemlidir.

12. burak kilavuz

burak kilavuz Üye

Seviye:
    Fatihcim ,bencede şimdiden planlamaya başlayalım. Bu arada ben oldukça kilo verdim. Kondisyonum artık daha iyi.

13. semihcelikoglu

Seviye:
    Arkadaşlar bahsettiğim festival bu http://www.rock-a.org/ arkadaş başka bir konu başlığı altında açmış konuyu.Linke tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

14. semihcelikoglu

Seviye:
    Selam arkadaşlar işten izin alma durumumdan bir pürüz çıkmadı;Başka herhangi bir aksilik çıkmazsa yarın sabah erken saat te en geç 7 gibi yola çıkıyoruz.Gelmek isteyen varsa buradan haberleşelim.

15. semihcelikoglu

Seviye:
    konu güncel:D yok mu gelmek isteyen?

16. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Semih, valla senin yerinde olsam bisikletle veya bisikletsiz bu etkinliğe katılırdım. Amma velakin iş - güç, hanım - çocuk derken artık pek şansım yok... Ah ah bizim gençliğimizde yoktu ki böyle festivaller... Ne yapalım, siz gidin, yaşadıklarınızı ve gördüklerinizi bize anlatırsınız...

17. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " "

Fıratcım sen konuş ben den -den koyayım :D . Çok doğrusun valla yaşaşın gençlik, güzel geçirin dostlar zamanınızın her dakikasının kıymetini bilin .. Bizim kide ayrı güzel ,keyifli ama iişte Fırat'ında dediği gibi yalnız evdekileri bırakıp gidersek zincirleri kırmasına kırarız da sonra eve dödüğümüzde kafamızda oklava kırarlar valla . :p

Bu gün eşimle konuştuk kalmak üzere böyle yerlere gidebilmek için iki sene daha lazım . sonra inşallah tandemle ailecek gideceğim .(hayal ama hayali beile güzel ) yaaa nasip :)

Semihcim sana ve arkadaşlarına iyi yolculuklar iyi eğlenceler yolda ve orada kendinize ve bisikletlerinize dikkat edin

18. semihcelikoglu

Seviye:
    Fırat ve Hasan abi iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Bugün için önemli bir işim çıkması nedeni ile festivale 2.gününde dahil olucam;C.tesi sabah olabildiğince erken çıkıcaz yola artık.Bol fotoğraf ile geri döner herşeyi paylaşırım sizinle merak etmeyin.Kendinize iyi bakın.

19. semihcelikoglu

Seviye:
    Arkadaşlar planda değişiklik oldu.Yarın (cumartesi)sabahı erken en geç 6.00 gibi yola koyulmayı düşünüyoruz;Yine plana dahil olmak isteyenler için ilan hala güncel:)