Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fikirlerinize ihtiyacım var!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erdinç koçak tarafından paylaşıldı.

1. erdinç koçak

erdinç koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhabalar.Sitenize yeniyim.1 haftadır arkadaşımdan ödünç aldığım bisikleti sürmek beni çocukluk yıllarıma götürdü ve ne kadar çok özlediğimi hatırlattı.Acaba fırsat bulup kullanır mıyım diye düşünürken kendimi her gün bisiklet sürerken buldum.Ve sonuç olarak süreç bisiklet almaya geldi.Bu arada yaş 35 dante gibi ortasındayım ömrün:).Çok fazla seçenek ve bu seçeneklerinde çok fazla donanımları mevcut.İnternet üstünden dersime çokça çalışmama rağmen net bir sonuca ulaşamadım.İşte bu noktada yardımlarınıza ihtiyacım var.
    şehir bisikleti
    27 vites
    önde (hidrolik)maşa
    hidrolik fren veya v fren
    max 1400-1500 tl bütçe
    Kendimce 2 bisiklet seçtim
    sedona 341 ve merida CROSSWAY TFS 100
    Hangisini önerirsiniz yada ne gibi alternatifler sunarsınız ?
    Ne çok şey istedim değil mi?
    Değerli önerilerinizi bekliyorum.

levent.uncu ve Çağlayan bunu beğendi.
  2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ikisi arasında seçim yapacaksan ve istediğin özellikler arasında gidondan hidrolik kilitli maşa varsa sedona gibi duruyor... merida'nın yanlış görmediysem maşa kilidi maşanın üzerinde, gidonda değil.
    farklı modellere de bakabilirsiniz. ancak bahsettiğiniz sedona yeterli olacaktır büyük ihtimalle.

Çağlayan bunu beğendi.
  3. erdinç koçak

erdinç koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    malesef istanbulun yolları sabit maşaya uygun değil.en azından benim kullanacağım güzergah.farklı modellere de bakın demişsiniz önerileriniz nedir acaba?

4. erdinç koçak

erdinç koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    önerisi olan yok mu arkadaşlar?
    Bir öğretmen olarak 12 yıldır bişeyler öğretiyorum ama bisiklet konusunda bilgisizim.
    Bana öğretmenlik yapacak yol gösterecek kimse yokmu arkadaşlar iyi bir öğrencide olabilirim.

Çağlayan bunu beğendi.
  5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hocam merhaba ,

öncelikle aramıza hoşgeldiniz,

aşağıda ki link size yardımcı olacaktır,arkadaşlar detaylı bilgi paylaşımı yapmışlar,

Ağırlık Sedona yönündedir,sezon sonuna az kaldı, güzel bir rakama alacağınızı düşünüyorum..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=114500

6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Sedona 341'e ilave olarak,gidondan kilitleme özelliğine sahip,örneğin yokuş çıkarken,çukursuz yolda sürerken çok işinize yarayacak bir özellik. :in:

7. levent.uncu

levent.uncu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence şehir içi kullanımda disk fren, amortisör boşa ağırlık.

Scott Sub 40 1450TL

Trek 7.1 1500

Her ikisi de gayet başarılı, şehir tur bisikletleri.
    Bunun yanında salcano city sport serisi de bakılmalı. Salcano Assos Bu yılın Dünya mtb şampiyonu:alkis:

Barış TURAN ve ÇEVİK bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Engebesi çok olmayan arazi yapıda,topraklı ve asfalt yolda kullanmayı düşünüyorsan merida crossway genel amaçlı çok iyi seçenek olarak düşünüyorum.Tercihlerin İstanbul yolu için gayet iyi.Seç beğen:D.

9. erdinç koçak

erdinç koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Öncelikle fikirlerini paylaşan herkese canı gönülden teşekkür ederim.Maalesef eğri yada doğru bir bisikleti zihinde seçmekle de bitmiyormuş bu macera.Beğendiğim bisikletler piyasada yok yada ben bulamıyorum.Böyle bir durumla karşılaşacağım doğrusu aklıma gelmezdi.
    Hidrolik fren olmaz sa olmazım değil ama hiç kullanmadığımdan kıstaslama şansım olmuyor.fiyatının pahalı olması tercih sebebi olmayabilir herzaman.v frenle kısa bir karşılaştırma yaparsanız sevinirim.
    ön süspansiyon olmazsa olmazım diyebilirim.Ağırlığı ne kadardır bilemiyorum ama yanlışım varsa düzeltin (ki vardır ) şehir bisikleti denince
    hedef ne max hız yapmak ne max tepelere tırmanmak ne max... vb. sırtım belim ağrımadan keyifle gezeyim.Yada bana öyle geliyor.Hatta ve hatta sele borusunda süspansiyonu bile ciddi ciddi düşünüyorum.önerir misiniz? merida da mevcut.
    sedona 341 bulamamam halinde 331 veya 321 via önerir misiniz?

Çağlayan bunu beğendi.
  10. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hocam , örneğin yağmurlu havalarda hidrolik fren,isteklerinizi karşılayacaktır, ancak yağmurlu havada,V frenli bir bisiklet sizi yarı yolda bırakır,hatta kaza bile yaptırır..

Bu nedenle hidrolik freni öneriyorum..

Sele borusunda ki,bir amortisör performansınızı düşürür ve sizi yoracaktır,ancak gidondan kilitlemeli maşa,sizin isteklerinizi karşılayacaktır..

11. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Erdinç bey bence merida.Amortisör gerekli değil fakat fren konusunda çağlayan bey haklı olabilir.

Çağlayan bunu beğendi.
  12. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence her ıkı modelde(amortısorlu,dısk frenlı ve sabıt masalı v frenlı) deneme yapmalı ve secımınızı ona gore yapmalısınız.Iyı bır cıft fren pabucu ve frenleme teknıgı,zamanlaması sızı buyuk yukten kurtarır.Sabıt masa da tozunu attırır.yuksek fıyatlı olmayan hıcbır on suspansıyon sızın hayalınızdekı konforu vermeyecektır,kolay gelsın.

13. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Tecrübesiz bir üye olarak önerim mutlaka ön amörtisörlü bi model tercih etmeniz olacaktır,zaten yıllar sonra dönüş yaptığınız için alacağınız keyfi maksimuma çıkartmak lazım.Böylece belki de sıkılma riskinizin önüne geçebilirsiniz.Tabi alacağınız model de önemli.Ben olsam ileride yapacağım turları da düşünerek şöyle bir model seçerdim.(trek 8.2 DS)
    http://s7d4.scene7.com/is/image/Tre...1&fmt=jpg&qlt=100,1&op_usm=0,0,0,0&iccEmbed=0
    Bunlar nacizane tecrübesiz bir kardeşinizin önerileri.hatam varsa affola.