Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fethiye-marmaris arası?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mert tarafından paylaşıldı.

1. mert

mert Üye

Seviye:
    marmaristen yola çıkıcam fethiye ve diğer koyları gezicem. yani aslında gezmek istiorum...
    lütfen bilgisi olan varsa bana fethiye marmaris arasının kaç kilometre olduğunu, yol durumunu, ve kamp durumunu söylermi? internetten araştırdım sağlam bilgiler bulamadım.. daha önce böyle bi tur güzergahı olan birileri varsa ve yardımcı olurlarsa sewinirim...

saygılar.. iyigünler....

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ben biliyorum o yolu. İşiniz zor. Yolun büyük bir kısmı iniş çıkış. 140-150 km civarı. Marmarisi çıkar çıkmaz çetibeli geçidi var. Daha sonra Dalamanı geçince Göcek geçidi karşılıyor sizi. Eğlenceli bir yol. Ağaçlar içinde temiz havayı soluyarak yolculuk yapacaksınız. Ayrıntılı bilgi için mail adresinizi verin size harita yollayabilirim.
    Sevgiler...

3. mert

mert Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim.
    mail adresim rupertmarla@hotmail.com
    iniş çıkış bizim için bayağı bir sorun.. bizim bisikletlerimiz dağ bisikleti değil çünkü. ilgin için sağol. harita süper olur .

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    şehirler arası turlar içinde. bir çift bisikletle denizli - antalya turumuzun ayrıntıları var . umarım faydası olur.

5. mert

mert Üye

Seviye:
    SaĞolun Bİ Bakİİmm...

6. mert

mert Üye

Seviye:
    sizin seyahatnameye göre işimiz biraz zor bizim bisikletlerle. ama acelemiz yok. bol kamp kurarız.......

7. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Akşama yollarım haritayı. Ben size ayrıntılı biçimde yaparım güzergahınızı. Oralar benden sorulur kardeşim. :) :)
    Sevgiler...

8. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    yürübee

9. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Sevgili kardeşim. Şu an Erzincan'da olduğuma bakma. Ben 1 yaşından 22 yaşına kadar Muğla'da yaşadım. Muğla'nın her yerini ezbere bilirim. Asıl memleketim olan Erzincan'a 2005 yılı itibarıyla geldim. Ve artık burada yaşıyorum.
    Sevgiler...

10. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Ewet Mert kardeş. Yolumuza başlayalım;
    Marmaris-Fethiye güzergahını ve görmeni istediğim yerleri sana yazıyorum. Marmaristen çıkıyoruz yolumuza. Yolumuzda biraz ilerledikten sonra "Ağlayan Dağ" mevkiine geliyoruz. Sende göreceksin ki dağdan sular akıyo. Buraya zamanında yerel halkın koyduğu isim "Ağlayan Dağ"dır. Yolumuza Çetibeli Geçidini çıkarak devam ediyoruz. 10 Km sonunda inişe geçiyoruz. Sığla Ağaçlarının çevirdiği ormanın kenareından süzülerek yoluna devam ediyorsun. Bir çok yerde su kenarı istediğin yerde dur. Çok beğeneceğin yerler oralar. Yeşillik senin peşini bırakmayacak. Daha sonra Çetibeli köyünü geçiyosun. Yolun biraz düzeliyo. Daha sonrasında yine çıkış başlayacak ve ardındaki inişte Gökçe köyüne varıyosun. Gökçe köyünü geçtikten sonra karşına Akçapınar köyü çıkacak. Sıra sıra dizili okaliptus ağaçlarının hemen bittiği yerde. Akçapınar'da tost yemeden geçme derim. Oranın tostu çok güzel olur. Sonra Muğla-Fethiye yol ayrımına geliyosun. Km 27 oldu. Buraya kadar gelmişken Akyaka'ya uğramadan yapılmaz. Koyun yamacındaki belde.
    Fethiye yönünden devam ediyoruz yolculuğa. Birkaç küçük köy geçince Köyceğiz'e yaklaşıyoruz. Köyceğiz'e varmadan yine bir yol kenarın da bir sürü piknik alanları var. Oralarda durabilirsin. Hatta kamp bile kurabilirsin. Bundan sonra Ortaca,Dalamanı geçiyoruz ve Göcek Geçidine varıyoruz. Bence yolun en zor kısmı burası. Göcek Geçidini aştıktan sonra sal bisikletini doğru Fethiye. Yolculuğumuz 130 Km sonunda bitiyor.
    Şu an sanki bu yolculuğu yapmış gibi hissettim kendimi. İnşallah yaoarız.
    Sevgiler...

11. mert

mert Üye

Seviye:
    dostum ilgin ve yardımların için çok teşekkür ederim.... beni gerçejkten iyi aydınlattın. aklımda bikaç soru vardı hepsini yanıtlamışsın. teşekkür ederim....

12. noktalivirgul

noktalivirgul Forum Demirbaşı

Seviye:
    slm dogaci çok iyi anlatmışsın rica etsem bana da mail atarmısın noktalivirgul@gmail.com maillim ilgin için teşekkürler

13. mert

mert Üye

Seviye:
    ben sana yoılladım...
    yararlı olur umarım...

noktalivirgul bunu beğendi.
  14. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Rica Ederim arkadaşlar. Her zaman ben hazırım. Bildiğim kadarıyla yardıma hazırım. Sevgiler...

noktalivirgul bunu beğendi.
  15. Seda

Seda Yeni Üye

Göcek rampasi cikisinda, tunel insaasi sebebiyle calisma var; yolun bir bolumu cakil vs... Uzun bir mesafe olmamasina rağmen lastiklere ve solunum yollarina dikkat. Tozdan gozgozu gormuyor...

16. mert

mert Üye

Seviye:

teşekkürler.
    22 temmuz itibariyle marmaristen çıkmayı planlıyoruz.
    ama sanırım ozamana kadar da bu çalişma bitmicek.
    uyarın için teşekkür ederim.