Fethiye-İzmir güzergah için yardım

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Bugün gelen ani haberle izne çıkacağımı öğrenmiş bulunuyorum. Daha önceki iznimde Antalya'ya gitmiştim acele bir kararla bu sefer de İzmir'e gitme kararı aldım. Evet sevgili arkadaşlar güzergah Akyaka'ya kadar belli sonrası İzmir'e hangi yoldan gitmeliyim önerilerinizi bekliyorum. Manzara ve çadırda konaklama imkanları önemli olmakla beraber önceliğim yol güvenliği. Pazar veya pazartesi başlayacak geziye iştirak etmek isteyen olursa dahil olabilir. Evet önerilerinizi bekliyorum neticede o kadar İzmirli var forumda.

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
hocam orda yaşamadığım için tavsiyede bulunamicam ama en azından konuyu sıcak tutmak açısından orda yaşayan dostların görmesi açısından bir merhaba diyeyim dedim :) turunuzda başarılar

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
Öncelikle hayırlı olsun. Eğer Akyaka'dan sonra Muğla üzerinden gelirseniz yolunuz kısalır. Ama geze geze gelmek isterseniz akyakadan örene giden sahil yolu var. Çok trafik olmayan tenha bir yol. Harika manzarası var. İsterseniz Örenden sonra Milas'a yada Bodrum'a geçebilirsiniz. Bodrum-Milas-Ören'i bir üçgen düşünün. İzmir rotasına doğru Ören'den direk Milas yolunuz kısaltır. Ama o yoldan hiç geçmedim. Sahil yolundan Bodrum'a gitmenizde yolunuzu uzatır ama güzel bir rota olabilir. Milas'a kadar ki kısmı böylece özet geçtim sayarak devamıyla ilgili Bafa gölü ve Söke var Milas'tan sonra. Bafa Gölü gayet güzel. İsterseniz bu civarlardayken Didim'e de uğrayabilirsiniz. Söke'ye vardığınızda içerden devam etme ve sahil şeridinden devam etme şansınız var. Sahilden gelmek isterseniz Kuşadası-Selçuk üzerinden ya içeri doğru Torbalı Gaziemir İzmir şeklinde devam edersiniz. Ya da Selçuktan sonra yine sahilden devam ederek Ahmetbeyli Özdere Gümüldür Seferihisar Urla İzmir üzerinden devam edersiniz. Sadece Urla - Seferihisar arasında denizsiz bir kara yolu görürsünüz. Selçuktan sonra Seferihisar yoluna devam etmeniz güney İzmir'i çepeçevre dolaşmanızı sağlar Çeşme hariç. Vaktiniz genişse tavsiye edilir. Didimden sonra aşırı uzun tırmanışlar yok diye hatırlıyorum İzmir'e kadar. Tabiki yorucu olacaktır ama inanılmaz dik rampalar olmaz. Tekrar hayırlı olsun. Bizleri haberdar ediniz :)

hakankut

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Sedona
slm bende kemer - fethiye arası likya yolu nda tur yapmayı planlıyorum siz antalyadan mı baslayacaksınız ?

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@ziinal Çok teşekkürler iyi niyetiniz için. Amacına ulaşmış aslında ama ben bilgi edinemeyince Fethiye-Datça da karar kıldım ve yola çıktım bugün.

@Aryel Çok değerli bilgiler benim için kısmetse Ağustos'ta artık kararsızlıktan 3 günü evde geçirince süre azaldı haliyle.

@hakankut Size de selamlar ben bugün itibari ile Fethiye - Datça turuna başladım. Sizin güzergahınızı ters istikamette Mayıs Ayında yaptım gayet keyifliydi umarım sizde beklentilerinizi karşılarsınız. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@S.Koca o zaman hocam bol bol fotoğraf , bilgi paylaşın bize de fikir olsun :) iyi turlar tekeriniz düz bassın , kazasız belasız inşalalh

hakankut

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Sedona
@S.Koca siz daha önce yaptıysanız bana tavsiye edeceginiz bir rota varmı ?

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@ziinal Şarj sorunu yaşamazsam elbette, tekrar teşekkürler.

@hakankut Kemer-Çıralı-Olimpos-Adrasan-Mavikent-Kumluca-Finike-Demre-Kaş-kalkan-seydikemer-Fethiye bizim güzergah bu şekildeydi tabi başlangıç Fethiye olarak yaptık biz.