Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fethiye Babadağ tırmanma yarışması.

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

1. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Değerli arkadaşlarım merhaba,

Geçen sene çeşitli sebeblerden dolayı yapılamayan yarışma umarım bu yıl yapılabilir.Konu ile ilgili gelişmeleri lütfen bu başlık altında yapalım.Fikirlerimizi paylaşalım.

Herkeze teşekkür ediyorum.

Raven_35, d.berkay, soneryen ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    takvimde var görülüyor.ama herzamanki gibi son dakka herşey olabilir.bizi adam yerine koyan yokki sorulara yetkili 1 ağız cevap versin.kim ilgileniyor bu yarışlarla kim sorumlusu kimi aramalıyız?yarışın iptal olduğunu 1 çok kişi işinden ailesinden izin alıp biletlerini ayarlayıp yoldamı öğrenecek yada fethiyeye varınca mı?geçen sene başıma neler geldi bu yüzden ahh...

Raven_35 ve Hardrider bunu beğendi.
  3. is_bike

is_bike Üye

Seviye:
    Abi kesin bişey yok mu yarışın olup olmadığına dair

esbike_gokay ve kroncu yakup bunu beğendi.
  4. Bike-City

Bike-City Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Kalıcak yerler Nereleri? Federayon ayarlıcakmı? Çadır alanları varmı? Parkur kaç Km? Toprak durumu nedir?

5. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar konu ile ilgili olarak bir arkadaşımız, gençlik spor il müdürlüğü ile görüştü, ve resmi yazının federasyon tarafından kendilerine ullaşmadığı bilgisi verildi.Dolayısiyle ambulans, kolluk kuvvetleri vb.. gibi destek hizmetleri için gerekli yazışmalar henüz yapılabilmiş değil...Geçen hafta durum bu şekildeydi...

tırt kaptan ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  6. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçen hafta bu konuyla ilgili olarak GSİM ile görüştüm. Federasyondan yarış hakkında herhangi bir yazışmanın olmadığını söylediler. Çok büyük ihtimalle gerçekleşmeyecek... Umarım biri çıkar da beni yanıltır...

7. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar yarış kesin olucak. Uci nin programında olan bir yarış.Olmama gibi bir olayı yok. Hakemler,parkur herşey hazır. UCİ nin puanlı yarışı...

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Oksal geçen yıl bu yarış iptal edilmişti takvimde olmasına rağmen. O nedenle herkes biraz tedirgin...

9. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Halil bu yarış geçen sene iptal edildimi? ben yapıldı diye biliyorum.Belkide ondan önceki sene yapıldı da ben geçen sene diye hatırlıyorumdur??? Ama mutlaka yapıldığını hatırlıyorum :)

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    2005'te yapılmıştı, 2006'da iptal edildi diye hatırlıyorum ben de...

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Doğrudur.Bende emin değildim...

12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Yalova yarışında Birol Toraman ile konuştum ve yarışın kesin yapılacağını belirtti. Şu an itibariyle bir sorun görünmüyor...

Raven_35, d.berkay, canyon ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  13. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende az önce Celel Siper Beyden bilgi aldım. Kesin yapılacağını söyledi

Raven_35, d.berkay, soneryen ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  14. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Aman yapılsın ya o kadar çalışıyoruz bu yarış için.

15. lbrtnstn

lbrtnstn Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben yeni üye oldum foruma.. ben de katılmak istiyorum bu tür yarışlara lisans olayını hallettim. onun dışında yapmam gereken birşey varmı?

bu arada federasyon sayfasında açıklamalar koymuşlar:
    www.bisikletfederasyonu.gov.tr

yani yarış kesin olacak gibi görünüyor!

bol pedallı günler herkeze.

Raven_35 ve Murat CER bunu beğendi.
  16. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    konu hakkında federasyon sitesinden alıntı aşağıdaki gibi..

Yazan: Bisiklet Federasyonu Başkanlığı
    02:25:08 - 26 Eylül 2007
    3. Babadağı Tırmanış Yarışı [​IMG]
    Türkiye BisikletFederasyonu 2007 yılı yarış takviminde yer alan 3. Babadağı Tırmanış yarışı 7 Ekim 2007 Pazar günü Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacaktır. [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Dünya Bisiklet Birliği'nin uluslararasi takvimine kayitli olan yarış, XCP formatında yapılacak olup (arazi sürüşü, noktadan noktaya), 2. kategoriden puan verecektir.

Yarış parkuru 16km olup, bütün parkur tırmanış içermektedir. Deniz seviyesinden yaklaşık 270m yükseklikteki start noktasından başlayacak olan yarış, 1800m'deki Babadağı'nın zirvesinde sona erecektir. Toplam kazanılan irtifa 1530m olacaktır.
    İlki 2 yıl önce gerçekleştirilen Babadağı Tırmanış yarışında en iyi sporcular yaklaşık 1 saat 30 dakikada parkuru tamamlamışlardı. Bu süre ve parkurun zorluğu göz önüne alındığında 60 dakika yarıştırılan 15-18 yaş Junior Bayanlar, 15-16 yaş Yıldız Erkekler ile 40 yaş üstü master sporcular için Bisiklet Federasyonu Teknik Komitesinin almış olduğu karar gereği kategoriler açılmayacaktır. 15-18 yaş ve altı bayan sporcular ile 15-16 yaş ve altı erkek sporcular bu yarışa alınmayacaktır. Parkurun yaklaşık ortalarında belirlenecek olan bir noktada %20 zaman limiti uygulaması yapılacak, düzenlenen kategorilerdeki en iyi sporcunun zamanının %20'si limit olarak belirlenecek olup, bu süreyi aşan sporcuların numara plakaları alınacak ve yarışı bu noktada bitirmiş olacaklardır.

[​IMG] [​IMG]
    Fotoğrafların büyük boyutları için üzerlerine tıklayınız.

Yarış programı ve klüplere gönderilen davetiye yazısı aşağıda yer almaktadır.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

26/09/2007

SAYI : T.B.F.B/
    KONU : 3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

MUĞLA

Bisiklet federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan “3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI” 07 Ekim 2007 tarihinde (yol hariç) Fethiye’de yapılacaktır.

İlinizde düzenlenecek bu organizasyonla ilgili olarak;

a) Ekli programa uygun olarak yarış parkurunun hazırlanması, yarış saatleriiçerisinde emniyet ve trafik önlemlerinin alınması
    b) Bir ambulans ve sağlık personeli görevlendirilmesi,
    c) Bu müsabakalar için 10 Mahalli personelin görevlendirilmesi,
    d) Yarışma sonuçlarının günlük olarak yazılıp, çoğaltılabilmesi için tedbir alınması daktilo veya bilgisayar,fotokopi cihazı bulundurulması),
    e) Madalya töreni için şeref kürsüsü ve ses düzeni hazırlanması,
    f) Yarışmalarda kullanılacak foto-finish için İlinizde-İlçenizde jeneratörün hazır bulundurulması,
    g) Mahalli basın-yayın kuruluşlarına gerekli duyurunun yapılması,
    h) Bu yarışmalara tahmini 130 sporcu, 20 idareci-antrenör, 8 hakem, 1 teknik kurul üyesi ve 4 Federasyon personeli iştirak edecek olup, katılımcıların ikametleri ile ilgili taleplerinde yardımcı olunması,
    i) Sporcuların sırt numaralarının ve numara plakalarının temin edilmesi,
    gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

[FONT=Times New Roman] Bekir GEZER

[FONT=Times New Roman]Bisiklet Federasyonu

[FONT=Times New Roman] Genel Sekreteri

[FONT=Times New Roman]EKİ : Yarış Programı ve Talimatı
    [FONT=Times New Roman] [FONT=times new roman, times, serif]Bisiklet Federasyonu Başkanlığı - Ulus İşhanı A-Blok Kat:4 Ulus/ANKARA
    [FONT=times new roman, times, serif]Tel: 0312 310 96 13 Fax: 0312 312 12 75 e-posta: [EMAIL="bisikletfed@gsgm.gov.tr"]bisikletfed@gsgm.gov.tr[/EMAIL]
    Web Adresi: [URL="http://www.bisikletfederasyonu.gov.tr/"]www.bisikletfederasyonu.gov.tr[/URL]

[FONT=Times New Roman]TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

[FONT=Times New Roman]26/09/2007

[FONT=Times New Roman]SAYI : T.B.F.B/
    [FONT=Times New Roman]KONU : 3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE ......................

Bisiklet federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan “3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI” 07 Ekim 2007 tarihinde (yol hariç) Fethiye’de yapılacaktır.

1. Yarışmanın teknik toplantısı 06 Ekim 2007 tarihinde saat.17.30'da yapılacaktır.
    2. a.) Yarışmalara 17-18 Genç, 19-29 Serbest, 30 yaş üstü Master Erkekler, U23 & Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabilecekler.
    b.) Yarışmalarda 40 Yaş üstü Büyükler,15-16 yaş Erkek, 15-18 yaş Bayan kategorileri olmayacaktır. Türkiye Bisiklet Federasyonu teknik komitesinin almış olduğu karar gereğince 15-16 ve alti yaşlardaki erkek sporcular ve 15-18 ve altı Bayan sporcular bu yarışmaya alınmayacak olup, 40 yaş üstü kategorisi de düzenlenmeyecektir.
    3. a.) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecektir. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
    b.) Her kategoride toplam 2-4 sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenöre (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenör ve idarecisine, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
    4. Kulüp Takımları bulundukları ilin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini ve sporcuların 2007 sezonu vizeli lisanslarını teknik toplantıda yarış komiserine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır.
    5. Federasyonca harcırah ödenmeyen idareci-antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
    6. Sporcuların kablo kliplerini (kelepçe) kendilerinin getirmesi gerekmektedir.
    7. Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır.

Bilgilerinizi ve İliniz kulüplerine duyurulması hususunda gereğini arz ederim.

Bekir GEZER

Bisiklet Federasyonu

Genel Sekreteri

[U]Dağıtım :[/U]
    - Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ( İlgili İller )
    - Eki : Yarışma programı ve talimatı.

[FONT=times new roman, times, serif]Bisiklet Federasyonu Başkanlığı - Ulus İşhanı A-Blok Kat:4 Ulus/ANKARA
    [FONT=times new roman, times, serif]Tel: 0312 310 96 13 Fax: 0312 312 12 75 e-posta: [EMAIL="bisikletfed@gsgm.gov.tr"]bisikletfed@gsgm.gov.tr[/EMAIL]
    Web Adresi: [URL="http://www.bisikletfederasyonu.gov.tr/"]www.bisikletfederasyonu.gov.tr[/URL]

[FONT=times new roman, times, serif]3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞ PROGRAMI

[FONT=times new roman, times, serif]YARIŞMANIN ADI : 3. BABADAĞI DAĞ BİSİKLETİ YARIŞI
    [FONT=times new roman, times, serif]YARIŞMANIN YERİ : FETHİYE
    [FONT=times new roman, times, serif]YARIŞMANIN TARİHİ : 07 Ekim 2007 (YOL HARİÇ)

[FONT=times new roman, times, serif][U]YARIŞMA TALİMATI :[/U]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]1. a.)
    [FONT=times new roman, times, serif][FONT=arial, helvetica, sans-serif] Yarışmalara 17-18 Genç, 19-29 Serbest, 30 yaş üstü Master Erkekler, U23 & Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabilecekler. [FONT=times new roman, times, serif][FONT=Arial]b.) Yarışmalarda 40 Yaş üstü Büyükler,15-16 yaş Erkek, 15-18 yaş Bayan kategorileri olmayacaktır. Türkiye Bisiklet Federasyonu teknik komitesinin almış olduğu karar gereğince 15-16 ve alti yaşlardaki erkek sporcular ile 15-18 ve alti yaşlardaki bayan sporcular bu yarışmaya alınmayacak olup, 40 üstü yaş kategorisi de düzenlenmeyecektir.
    [FONT=times new roman, times, serif][FONT=Arial]2. Kayıt sırasında, Sporcular 2007 vizeli GSGM lisansını, ya da 2007 UCI lisansını kayıt görevlisine göstermek zorundadır.
    [FONT=Arial]Uluslararası kategoride yarışacak olan Elit Erkek ve Elit Bayan sporcuların 2007 yılı UCI lisanslarını göstermek zorundadırlar.
    [FONT=times new roman, times, serif][U]PROGRAM :[/U]
    [FONT=times new roman, times, serif][U]06 Ekim 2007 Cumartesi :[/U]
    [FONT=times new roman, times, serif]Saat : 09:00-16:00 Parkurda Antrenman
    [FONT=times new roman, times, serif]Saat : 17:30 Teknik Toplantı
    [FONT=times new roman, times, serif] (Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi)

[FONT=times new roman, times, serif][U]07 Ekim 2007 Pazar :[/U]
    [FONT=Arial][FONT=times new roman, times, serif]Saat : 10:00 [FONT=Arial][FONT=times new roman, times, serif]Elit Erkekler Startı
    Saat : 10:02 Elit Bayanlar Startı
    Saat : 10:04 17-18 yaş genç erkekler startı
    Saat : 10:06 19-29 yaş serbest kategori erkekler
    Saat : 10:08 30 yaş üstü erkekler
    [FONT=times new roman, times, serif]Saat : 13:00 Ödül Töreni

[FONT=times new roman, times, serif]Not : Türk sporcuların 2007 onaylı GSGM Lisansları olması gerekmektedir.
    [FONT=times new roman, times, serif]Uluslararası kategoride yarışacak olan Elit Erkek ve Elit Bayan sporcuların 2007 yılı UCI lisanslarının olması gerekmektedir.
    [FONT=times new roman, times, serif]Her kategori kendi içerisinde sıralanacaktır.
    [FONT=times new roman, times, serif][FONT=times new roman, times, serif]Bisiklet Federasyonu Başkanlığı - Ulus İşhanı A-Blok Kat:4 Ulus/ANKARA
    [FONT=times new roman, times, serif][FONT=times new roman, times, serif]Tel: 0312 310 96 13 Fax: 0312 312 12 75 e-posta: [EMAIL="bisikletfed@gsgm.gov.tr"]bisikletfed@gsgm.gov.tr[/EMAIL]
    [FONT=times new roman, times, serif]Web Adresi: [URL="http://www.bisikletfederasyonu.gov.tr/"]www.bisikletfederasyonu.gov.tr[/URL]
    [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

17. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    peki 40+ sporcular 30+ kategoride mi yarışacaklar bu durumda?

18. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Altan ben bu açıklamadan 40+ master katogorisinin yapılmayacağını anladım.Yani 40 yaş ve üzeri sporcular bu yarışmada olamayacaklar.

19. hektor

hektor Yeni Üye

Seviye:
    Can Bey, yanlış anladınız sanırım. evet 40+ master kategori olarak yok ancak bu yaş grubundakiler isterlerse 30+ master kategorisinde yarışabilirler...

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    abi ne alalkası var ya şimdi biz yarışamıyacakmıyız yaa herşey boşuna mı şimdi valla nedenini ögrenmek istiyorum ya.kaçak felan olurmu:D