Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fenerler hakkında

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Mehmet Akif MALKOC tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selamun Aleyküm..
    Arkadaşlar bisiklet için fener almak istiyorum fakat sık sık kaybolma riski olacağı için çok pahalı birşeyde almak istemiyorum(50-60 liralık)..Şunu sormak istiyorum..Kasklara takılan kafa fenerleri var.Normal fenerlere oranla avantajlarını ve dezavantajlarını söylermisiniz..Kafama yatarsa böyle birşey almak istiyorum..Yorumlarınızı bekliyorum..tşkler..

Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  2. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kullanmadığım halde yorum yapayım en büyük artısı bisiklette baktığınız yere gidersiniz daima ve buda sizin kafanızın döndüğü gözünüzün baktığı yeri göstermek demek...

yani abi şöyle bu yeni çıkan arabalarda dönüşe duyarlı far deniyor ya:D
    benim demek istediğim de o:D

ama orman içi gibi biryerde veya ağaçların olduğu kısa boylu yerlerde dala çarpıp düşürme kırma olabilir veya düştüğünde kafana alacağın darbe far a da gelmiş olucak o yüzden sorun olabilir...

Semih Temiz ve Mehmet Akif MALKOC bunu beğendi.
  3. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklette kullanmasam da hayatımda fener gerektiren her iş için kafa fenerini tercih ediyorum.

Baktığım yeri aydınlatmasını (örneğin bir tamirat yaparken çalıştığınız yeri kolayca aydınlatabilmek gibi özellikler...) ve ellerimin boş kalmasını seviyorum. Ancak ağır olan modeller uzun süreli kullanımlarda boyun ağrısı yapıyor ve yazın sıcak havada börtü-böceği yüzünüze yaklaştırması gibi dezavantajları mevcut.

Not: pil yuvası bele takılan kablosu uzun modelleri de var...Pillerin soğuk havada verimi artıyor ve kafada ağırlık yapmıyor.

4. cengizakgün

cengizakgün Kıdemli Üye

Seviye:
    mehmet akifim az kaldı herkez bisiklet farı neymiş görecek yakında
    700 lümen ışık gücü harika bir şey olacak
    alinin feneri güzel gördünmü hiç bir bak bakalım