Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''fenerbahçe-bostancı bisiklet yolu''

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    daha önce istanbul şehir planlamacılarına söylediğimiz halde umursamazcasına
    bu bisiklet yolu ile yaya yolunu birleştirdiler....
    bize sorulan soru ile büyük şehir planlamacıların nasıl konuya kel alaka olduklarını görmüştük zati bize koşu yolu ile bisiklet yolunu aynı yere yapmaktan bahsediyorlardı ....
    biz dedikki sakın böyle bir şey yapmayın neyse yapmadılar ama
    bu seferde yaya yolu ile bisiklet yolunu bir çizgi çekerek aynı yere yaptılar o bisiklet yolunda bisiklet resmide çizseniz bu ülkede bisiklet kültürü olmadığı için yaya ordan yürüyecektir dün aynı cahillikleri görerek ve bazende öfkelenerek sesimi çıkarmadan pedalladım..
    o bisiklet yolunda bisiklet sağdan gidecek ben sağdan gidiyorum karşıdan bisikletli benim yolum üstümden geliyor ...iki bisikletli yan yana konuşarak geliyor hadi bakalım şimdi.buyrun burdan...
    derken önümde iki çift yürüyor ,bey çocuk arabasını itiyor buyrun bakalım...
    karşıdan 13 yaşlarında çocuk geliyor ve yandaki asfalt çatlamış oraya sokuyor tekeri düşecek hemde benim yol üzerinde buyrun bakalım....
    bunlar fenerbahçe caddebostan arası manzaralar bostancıdan sonra bisiklet yolunda mangal yapanları gördüm ben vay anasını.....
    adam arabayı park ediyor kartal tarafında bisiklet yolunu kapatıyor buyrun burdan yakın...
    valla bizim neyimize gerek bisiklet yolu üstelik yanlış alt yapısı ile ....
    eğitime para ayırmazsanız dünyanın parasını petrole ara mallara ve silaha para verirseniz olacağı bu....
    hazine açık verir .......
    efendim türkiyenin durumu iyi imiş borcu azalmışta vatandaşa ne yararı var bunun,,
    ekmek 1 ytl olmuş ekmek niye 10 krş değil bu ülkede ,kuruşlarla doyacağız liralar ile değil ...
    o vakit bu ülkenin insanının karnı doyar millet kredi kartları ile gırtlak borcuna dayandı vay benim ülkemin haline bak edebiyatı bıraksınlar insanlar hem aç hemde eğitimsiz.....

nuhcan, Cycleone, frustrated ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet yolunda bisiklet sürmek kadar insanı sinirlendiren bir şey yok. Hiç bir tat alamıyorsunuz. Sanki göstermelik yapılmış gibi. Yaya yoluna paralel yapılmış olan bu yolda hız yapmayı da normal görmüyorum.

Nicotine34 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Kudret Abi yaya yoluyla bisiklet yolunu birleştirme yanlışı sadece Fenerbahçe-Bostancı arasında söz konusu değil ki. Bostancı-Pendik arasında da aynı saçmalık var. Keşke araçların park etmelerine, mangal keyfine, rögar kapaklarının çalınmasına imkan vermeyen bir bisiklet yolu inşa edilse. Ama nerde ?

Nicotine34 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    kendi ailemden her gün azar işitiyorum bisiklet yüzünden:) yok bırak bisikleti,yok bisiklet yaşın geçti koca adam oldun onu çocuklar sürer 2 tane çocuğun var artık.gibi bir ton azar :) toplum olarak ilk önce bisiklet kültrümüz olacakki daha sonra bisiklet yolunda (çoğu yerde olmayan) bisiklet sürebilelim.

5. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,

Aynı güzergah üzerinde yapılan organizasyonlara ne demeli ? Bir hafta müzik diğer hafta basket sonraki hafta başka bir etkinlik bisiklet yolunu işgal etmekte.

1-2 saatlik bisiklet gezimizde sinir katsayımız tavan yapıp eve geri dönüyoruz. :(

Not : Fenerbahçe - Bostancı güzergahında tüm çöp kutuları bisiklet yoluna konulmuş olarak duruyordu, kim neden böyle bir şey yapmayı gerek gördü anlamış değilim, bir iki tanesini yol üzerinden çekebildim, lütfen dikkatli olunuz.

Saygılar

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. ali ayhan cıvıl

ali ayhan cıvıl Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili kardeşlerim ben sırf keşmekeşten yıllar önce bunalarak istanbuldan antalyaya gelmiş bir abinizim ....bizim gibi çok kozmopolit ve karışık kültürleri içinde barındıran ve bu kültürlerin eridiği bir pota gibi olan ülkelerde problemler hep aynıdır.....ben yıllar önce hafta sonları sinirlerimi bozmamak için hafta sonları sokağa adımımı atmaz evimde film yada musikle vakit geçirirdim...boğaz falan işkenceydi........lokantaları ise o yıllarda istilaya dönen arap turistler gasp etmişti.....sahil yoluda bundan çok farklı değildi...arıtma tesisleri ve onların yapımı sırasında insanlar hem gezmeye hemde çamur deryası olmuş zeminden arınmaya çalışarak gezmeye yada dinlenmeye çalışması çok üzücüydü...gelelim işin özetine ...bence ..bu işler hiç değişmez...bu böyle geldi böyle gider..benim gibi yılda on otobüs adam doğaya kaçar yerine anadoludan yüz otobüs adam gelir....en iyisi şartların içersinden doğru zamanı kullanarak.. sinirlenmeden..... yaşamaya çalışmak...buda en iyisi hafta sonları herkesin yaptığının zıttı yerlerde olmaktan yada bisiklet yollarında pedallamayı hafta içine taşımaktan geçiyor sanırım....en azından.........veya kendimize.... huzur rotaları oluşturmaktan..........

Kudret Kurtcebe ve dogan avcı bunu beğendi.
  7. YELKENCI

YELKENCI Üye

Seviye:
    Yeni mi uyandım ağabi. Bu yazdıkların bilindik şeyler. Kızma üzme talı canını. Zamanla düzelecektir. On beş , yirmi yıl daha sabretmek lazım.

8. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Kudret'in yeni uyandığını sanmıyorum, zaten uyanık. Sadece zaman zaman aynı şeyleri dile getiriyor. Yazdıklarının hepsi de doğru.

Onbeş yirmi yıl sabretmekle olsa keşke... Ben 15 sene önce 15 yaşımdaydım. İnsanlar o zaman da bir çok konuda 10-15 yıla kalmaz değişir derlerdi, 15 sene geçti ama hiç bir şey değişmedi... Ha pardon değişti... Kötüye gitti. Daha da kötüye gidiyor. Ekmek 1 TL evet. Tek yaşayanlar için belki çok mühim değil ama kalabalık ailesi olan babalar çocuklarına nasıl baksın?

9. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Senelerdir bu sorun var. İlk zamanlar "Aman yine de bir bisiklet yolumuz oldu" diyorduk.

Zamanla sizin dediğiniz sorunlar ortaya çıktı.

Bir şey de ben eklemek istiyorum.
    Yazın plaj için gelenlerin bıraktığı kum birikintilerinin ne kadar tehlikeli olduğunu görmüyor musunuz?
    Hele yarı çıplak tiplerin çimlerden plaja koşarak geçmelerine ne demeli!

Açıkçası; çocuklarla çıktığım zaman orayı kullanıyorum ve mümkün olduğunca yavaş gidiyorum.

Çocuklar yoksa direkt araba yolundan basıp geçiyorum...

10. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Resmen yazın bisiklet yolunda bisiklet sürmek tehlikeli bir hal aldı. Trajikomik bir durum ama öyle. Hem sürücü açısından hem de yayalar açısından.

nuhcan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.