''fena halde rampacı dostumuz belgrad,,,''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem meraklanma bardaktan su kondu ona ,,ayrıca çeşme var belgradda sen hiç meraklanma o köpek o çeşmeden çok sular içmiştir...

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Olsun Kudret Abi. Onları da düşünmek gerekir. Ailem de her hafta dışarı koyduğu plastik kaba suyu koyar ve oradan kediler, köpekler, hatta kuşlar susuzluklarını giderir. Son olarak bakım için karşıya geçmek için gittiğim Kadıköy'e 80 dakikada pedalladım. Dönüşte saat 23.00 olunca Haydarpaşa'dan trene binip oradan eve 5 dakikada vardım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253204_249786351706876_100000265382504_945839_826576_n.jpg

bütün tur boyunca yediklerim

1- kuru üzüm
2- yulaflı bisküvi
3- 3 adet muz
4- bi adet kurabiye
5- limonata
6- maden suyu kızılayın bi adet
7- kavanozdan epey su içtim bisikletin önünde çanta var onun içinde kavanoz , bi de formamın arkasında olan pet sudan
8- bi adet domates,bi adet hıyar ,bi karper peynir ,

hepsi bu,,,,,,,,,,,,,,,,

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Turda az yemek yememişsin abi e tabi enerjisiz olmaz :) Çok güzel bir tur olmuş nice turlara.... :D

Anıl Aşkın

Aktif Üye
Tepki
39
Fotoğraflar için teşekkürler!

Kudret abi bu turda rampalarda önceki gece yeterince iyi uyuyamamanın acısını çektim :) Bir dahakinde en az Garipçe turundaki kadar iyi olmam gerek :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Anıl Aşkın

zati o akşam çok sıcaktı uyumakta zordu,,,,,,anıl sen iyisin merak etme bu havalar biraz sakıncalı temmuz ve ağustos aylarında tek sorun 2 ay boyunca performansımızı koruma derdi ama bu iş için 06.00 -09.00 uygun olmalı ,,,şimdi geriye baktımda yav biz gene boş durmamışızki,,,bi polinezki bayağı ağırdı ama tempo düşüktü buna rağmen 45 derecelerde rampa aldık yalnız kafayı sürekli yıkamanın yararını gördüm ,,,,kafayı serin tutacaksın ,,,
ayıca garipçeki o da az sayılmaz tabi polinez kadar değil,,,,en kötüsü şile 160 km yi aştı 3 temmuz idi ve ısı 28 derece oldu .....ulupelit rampaları kartepeden dik idi ama kısa idi 4 km felan ve belgrad ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Kudret Ağabey,

Yokuş konusunda Garipçe, Adampol'e göre kolay demiştin. Bunu bana ilk turda söylemiştin ve hala sanki bizleri korkutmamak için kandırıyorsun gibime geliyor...:)

Aslında daha çok Polonezköy bana kolay geliyor. Garipçe'de o yokuş neydi yav! Tamam, Garipçe'nin sahildeki başlangıç ve bitişi olayı kolaylaştırıyor, adeta ısınma hareketi yapıyoruz. Ama Polonezköy'de dönüşü saymazsak gidiş çok zor olmadığını hala düşünmekteyim. Belki bir defa gittiğim için yanılıyorum. Neyse oraları en az bir kaç kere almalı emin olmak için.:rolleyes:

Sevgiler, saygılar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Salih Dinçer

salih yol bisikletini alırsan iş bence rampada daha çok zor olacak yol bisikleti iki yapraktır gerçi 3 yapraklı olanlar var eğer yol alacaksan ilerde kesin bence 3 yapraklı olanı al...şimdi bisiklet değişeceği zaman durumda değişir rampa olaylarıda değişir ne kadar çok gezi yaparsan aynı yere artık zor gelmez ,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Yaprak olayı nedir? Tekerlek ile alakalı mı? Şu an gönlümde, hafif MTB (XC) jantları olan Sedona 311 yatmakta. Tekerleği (-bknz. (link)) çok ince değil ve MTB'den sonra bu geçiş iyi olacak gibime geliyor. Çünkü ben MTB'ye çok alıştım birden yol bisikletine geçersem işler karışabilir ya da bisikleti iki günde haşat ederim...:)

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
mükemmel tur mükemmel selam çok baba poz vermişsin kudret ağbi eylülde bende varım bi kaza bela olmazsa.

ERTAN ÖZ

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
murat pendik güzel tur yapmışınız. böyle turlara katılmaya devam et tebrikler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Salih Dinçer

salih tekerlek değil birinci ikinci üçüncü dişler ayna kolda pedala bağlıdır ,ona ayna kol denir 3 tanedir adeti 3 tür ben onlara yaprak derim en büyüğü 44 bende yalnız bu 44 diş yeterli olmuyor benim için ve değiştirecem ayna kolu deore 46 dişliye geçeceğiz de sistem değişiyor hepsi, bunlar pro parçalar parasıda pahalı tabi,ön aktarıcı değişecek 46 göre olacak arka aktarıcı xt ve çok pahalı ama değiştirmeyeceğim çünki küçük makaralarında tek bi sorun yok en kaliteli ve en uzun zaman dayanan xt parçalar bana göre mtb de ,,,
çünki kullandım biliyorum ,ayrıca kullandığım jant crosride tek bi akort sorunu yok ve 45.000 km yi geçtim 3 yılına girdi bisiklet ,ve sağlam ,,diğer slr ler ,,1800 ytl olan iki jant 300 gram farkediyor benim jantla hafif ama dayanıklı değil bi arkadaş slr süper jantları resmen kırdı ..gitti 1800 ytl ...en sağlam en dayanıklı jant bence crossride lardır galba zamlandı yuroya zam bisiklet parçalarınada zam ,,,
300 yuro olması lazım tahminim,,,,yuro şu anda kaç para hesapla ,,,,
mtb alacaksan yukardaki söylediğim kompenantları tak derim,,

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi 46 yaprak bulamazsın 48 ini bulursun oda zor. Yada gidip cnc de yaptıracaksın yaprağı değiştirceksin yada yeni aynkol alacaksın deore hollowetch 2 yada deore lx

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@özençekçen

teşekkürler özen ,şimdi 18 eylül belgrad açılış olacak kontenjan 25 kişi....
yeni epey arkadaş var onlar ile stabilize orman yollarına gireceğiz bu pazar benim ilk kez gittiğim yeri çok beğendim ora gerçekten güzel ....yalnız trafik dönüşte felç etti bizi ben dönüşte beş adam alarak maslaktan döneceğim ,trafikte sıkışmayı sevmeyenler benle gelir en çok 10 kişi olur çünki maslak rampasını alacağız ve akabinde 15 kavşak var oralarda durma olacak .....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet Ser

mehmet 48 çok çirkin durdu bisiklette denedik, evet artık masraf gözüktüde bayağı tutacak yahu öteki türlü resmen bisiklet yokuş aşağı 44 de gitmiyor şilede durum o idi,,basıyorum basıyorum yok arkadaş 44 diş bisikletin performansı düşük benim performans bisikleti geçti ,şimdi 46 estetik durdu deore şimdi oda zamlandı 200 olmuştur ,
evet bulamazsakta sağlık olsun memet muhanmedde vardı ama galba oda satmıştır,valla el mahkum bulacağız bi şekilde ayrıca muhanmedin dükkanında takdık deore 46 yı ama ön aktarıcı lx olmadı sisteme uymadı valla bu bisiklet parçalarını üretenler işi biliyor sistemi öyle bi kurmuşlarki, parçalar birbirini tutacak,ayrıca zincirinin arasından tren geçecek nerdeyse ama hala dönüyorda ama bitti tam randımanlı dönmüyor arka ruble yengen masrafa bak ...

:( :( :( :(

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Kudret Kurtcebe

üsküdarda oturuyorum ben abi rampa koymaz bana inşallah ordayım konunun takipcisiyim.

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe

Anlıyorum durumunu kudret abi naparsın bende rampa aşağı pedal çevirmiyorum aynı durum bendede var ama olsun. yinede 44 aynakol aldım boşver kudret abi rampa inerken küçülüp hızlanırsın :D

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Güzel tur olmuş belli.Rampacı dost ta çok şirin... :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet Ser

mehmet işin kötü tarafı bisiklet hafif olduğu için 10 kilo bende 65 etti 75 kilo karşıdan rüzgarda eserse bisiklet duruyor resmen rampa aşağı ,,şilede o gün rüzgar önden çok sert esmedi,yalnız şileye başka arkadaşlar ile gitmiştik gene o benzinciye o gün 40 km ile esen rüzgar bizi durdurdu semirin arkasından perdeleme yaptım gitmenin imkanı yoktu birde kartepeye 10 ocakta gittim orda rüzgarın hızı 55 km idi ve çakıldık resmen anca murat ile kuzu yaylasına kadar çıkabildik,,ve ağaçlar kökünden uçmuştu ...o gün acaipti kartepe bu kartepe hikayeleri bitmeyecek anlaşılan,,