Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Federasyon'un yarış takviminde durum karışık

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında bulent_atlas tarafından paylaşıldı.

1. bulent_atlas

bulent_atlas Kıdemli Üye

Seviye:
    Federasyonun yarış takvimine göre Temmuz ayının 17si ile 19u arasında Ankara'da gerçekleştirilmesi planlanan KAP Avrupa Şampiyonası Test yarışı var. Söylenenlere göre bu yarış Federasyon sitesinde yayınlanan Faaliyet Programında geçmese bile Burdur'a aktarılmış.

Yine aynı ayın 19unda Faaliyet Programında MTB Türkiye Şampiyonası Manisada koşulacağı geçiyor. UCI'nin internet sitesinde bu yarışın Polanezköy'de olduğu belirtilmiş. Diğer bir çok yarışın tarihleri ve yerleri değiştiği halde Faaliyet raporunda eski hali göründüğüne göre bunda da UCI nin verileri daha sağlıklı gibi görünüyor.

Yarışlarda yeni biri olarak bu programının bu kadar çorba olması, hem yol hem mtb yarışını koşanların büyük bölünümüm aynı olmasına rağmen yarışları aynı tarihe sıkıştırılmasına bir anlam veremiyorum.

Örneğin 11-12 Temmuz haftasında Yıldız yarışları hariç bir etkinlik görünmüyorken tüm kategorileri ilgilendiren 2 yarış neden aynı haftaya sıkıştırılır. Üstelik bu hafta Ürgüp yarışında yaşanana çip sıkıntısı o hafta da aynen yaşanacak gibi iken.

Ve ilaveten neredeyse boşluksuz giden, haftaya iki yarış sıkıştıran, yol yarışlarını havalar tam ısınmadan başlatıp tam mevsimi gelince yarış bırakmayan federasyonun ramazan ayı boyunca neredeyse hiç yarış bırakmamasına açıkça hiç anlam veremiyorum.

Ve ilaveten gelecek sene Temmuz ayında Ankara'da Dünya Yol Şampiyonası düzenlenecek iken Ankara'da yapılacak basit bir test yarışını bile başka şehre taşımayı çok da komik görüyorum.

Lütfen Federasyon bir Faaliyet Programını düzenlesin. Hangi hafta nerede ne yarışı olacak bilelim.

2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Sezon başından beri tüm takvim karmakarışık...Ne, nezaman, nerede herşey sürekli birbirine giriyor...Takvimdeki fiyasko yetmez gibi kimse harcırahlarını vaktinde de alamıyor... 2-3 ayı bulan gecikmeler sözkonusu... Sanki sporcuların karşısında muhatap olarak ciddi bir kurum değil saldım çayıra mevlam kayıra panayırı var...

d.berkay ve bulent_atlas bunu beğendi.
  3. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu hükümet Ramazan'da yarış istemiyooo.. bu böyle biline..
    Diğer yandan yol ve mtb yarışlarının aynı gün koşulmasına katılıyorum,tabiki teknik yetersizlikler olmamalı..
    diğer konularda hem fikirim..

4. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Garip...

Sanırım 2003 yılı idi... Resmi olmayan bir toplantı yapılmıştı. Kapadokya'da Feza otelde... Bilen bilir.

5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    2003 yılında bahsettiğiniz yerde, Kapadokya da Feza Otel de değildim. Bu mesaj ile ne ima ettiğinizi o sebeple anlayamadım.

6. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Ben de merak ettim ne oldu ki Feza otelde?

7. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    BGK (Bisiklet Güvenlik Kurulu) toplanmış galiba.. :)

Bir zamanlar bisiklet federasyonu başkanı ve üst yetkililer her yarışa gelirdi neredeyse.. En son Tour of Turkey'de TV'den görmüştüm,yüzlerini unuttum büyüklerimizin.
    Şu günlerde herhangi bir yarış için düzenlenen teknik toplantı sonrası Başkan ve sporcular bir araya gelse direk karşılıklı sohbet halinde konuşsa,dertlerini dinlese ne güzel olurdu..

zorbeyonur bunu beğendi.
  8. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Olurmuydu diyorsun memocy....?.....:rolleyes: