Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Federasyonla telefon görüşmesi ! ..

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Yasin Kukur tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, daha önce federasyon hakkında şikayeti olan arkadaşlarımız olmuştu sıra bana da gelmiş ve bundan bende nasiplendim.

2 hafta kadar önce federasyonu aradım ve harcırahlar için verdiğim hesap numaramı değiştirmek istediğimi belirttim. Telefona çıkan bayan "dosyaları inceleyerek bana bir saat sonra döneceğini" söyledi. Dekontlara ulaşmış, harcırah tablolarını incelemiş, bilgilerime ulaşmış beni aradı ve çözüm olarak kendilerine bir dilekçe yazmam gerektiğini bu şekilde yeni ıban numaramı kayıda alabileceğini belirtti. Ardından hem iş hem okul vizeleri derken yoğunluktan dilekçeyi fakslayamadım.

Gel gelelim asıl konuya; dün tekrardan federasyonu aradım (sıfat yerindeyse) bir beyfendi telefonu açtı. Sıkıntımı yine düzgün bir üslupla dile getirdim ancak kendisi "dosyanın kapandığını, düzeltmem için dosyayı açması gerektiğini ve bunu yapamayacağını" söyledi. Ardından daha önceki telefon görüşmemde bahsi geçen dilekçeyi gönderme talebinde bulundum, memur: "arkadaşım anlamıyorsun herhalde, dosyayı açamam, değişmez. Sen istersen dilekçeyi gönder" dedi.

2 farklı memur ve tamamen farklı iki davranış. Şimdi ne yapmalı? Dilekçeyi yazsak da işe yaramayacak gibi.

Amacım sitemkar davranmak değil ama ülkemizde ferdi sporcular zaten yeterince sıkıntı yaşıyorken 4-5 ay harcırah beklemek niye? Ya da böyle ufak meseleleri gözümüzde büyütmek niye?

ysnkkr

Mehmet Ser bunu beğendi.
  2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uygun bir zamanda doğrudan git federasyona ve görüşebildiğin en yetkili kişiye durumu bize anlattığın gibi anlat. Bakalım 2 dakikada değişiyor mu o IBAN değişmiyor mu...

3. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    4-5 ay yine iyi harcırahı almak için.7-8 ay beklediğimizi bilirim.Bizim federasyon harcırahı öyle yarıştan 1 hafta sonra yatırmaz.

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yazın dilekçenizi fakslayın. 2 hafta sonra arayıp sonucunu öğrenin. Kişisel bilgiler değiştirilemez değil. Değiştirmeme gibi bir ihtimal olamaz.

5. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kişisel bilgiler tabiki değiştirilebilir ve harcırahı daha alamadık da. Basit bir işlem için Ankaraya gideceksek halimiz duman demektir. Türkiyenin her ilinde gittikçe bisiklet kültürü gerekse spor olarak gerekse de dernekler vb. olarak gelişiyor ama herşeye rağmen hala resmiyette sıkıntılar var. Bu sıkıntılar olmasa kim bilir bu gelişim ne kadar hızlanacak. Boşuna dememişler "balık baştan kokar" diye ..