Feci bir kaza! Sizce kim hatalı?

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
1- Arkadaşı ölümden dönmüş, yerde kıvranırken, bisikletini dik pozisyonda dayama derdine tutulan kişi hatalı.

2- Evet bisikletli de sinyalizasyon konusunda hatalı.

3- Çekici şoförü hatalı; sağ tarafa ayrılan yola girmekten son anda vazgeçip, direkt en sağ şeride dalmış gibi.

Ama en çok o bisikletini dik dayamaya çalışan kişi hatalı... At gitsin ulan at gitsin.

Scudo
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
Ikiside hatali tir hizli sekilde seride giris yapiyor. Bisikletli abi ise şerit sadece onunmus gibi ilerliyor

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bu arkadaş iyi ölmemiş. Böyle iş mi olur. Hadi mecbur kaldın sola kaydın. Yüzlercetre şeridi kapatmak neydi. Orta seride geçecekti neredeyse.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Burası sanırım bir otoban, öncelikle otobanda bisiklet sürüyor olmaları başlı başına hata, bu büyük hatanın sonrasında otobandaki yol ayırımlarında engel teşkil etmemek adına orta şeride yakın seyrediyor, otobanda araçların bile şerit değiştirmesi tehlikeliyken, bir bisikletlinin şerit değiştirmeye kalkması başlı başına bir intihar girişimi olmuş ama yine Allah korumuş. Tır sürücüsü gitmesi gereken şeritte seyrediyor ama sanırım bisikletliyi fark etmemiş.

fortess

Üye
Tepki
7
İsim
ibrahim
Benim anlamadıgım olay bisikletin o şeritte ne işi var zaten en ufak bi hata kotu sonuclara yol acabilir.Allah korumus yinede ..

emreekaya

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Ghost
orta şeritte bisikletin işi ne :( Hatalı bisikletliler bence. Ya vallaha içim kalktı izledikçe. Bisikleti mümkün mertebe yolun en sağından ''silme'' diye tabir edilen şekilde kullanmaya özen gösteriyorum. Tabi Araç ve yaya yoksa ...

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@C. Tiryaki

Aynen ya herşeyi geçtim o sahneyi görünce ben de dellendim sanıyorum ki köşeye bırakacak ki yolda kalmasın başka bir kazaya mahal vermesin, adam bisiklet düzgün dursun derdine düşmüş çok acayip insanlar bu ruslar ya...

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Kesinlikle TIR sürücüsü suçlu. Önde giden bir bisikletlinin sürekli rkasına bakma yükümlülüğü yoktur. Arkadan gelecek olan kişi öndeki kjişiye göre kontrollü gitmesi gerekir.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
şile yolu da aynen böyle bir milim yanımdan geçtiler kaç defa 80 90 yada daha hızlı tırlar kamyonların bazıları

emnıyet serıdınde barıyerlere sıfır gıtmeme rağmen ne korna ne sınyal ne bısey umurlarında değil ne 4 teker ne motosiklet nede bısıklet tır kullananların...

benım arkamdan geldıklerını gorunce barıyerlere yapisıyorum değil kavsakda durmadan basıp geçmek dururum ınerım canımı sokakta bulmadım...

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Osman Yener
O sonradan gelen bisikletli Türkiye'de bisiklet kullanmış kesin :) kurallara güvenerek değil, kontrol ederek bence olması gerektiği gibi geçiyor

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Yiyecek ekmegi varmis bir daha da tedbiri elden birakmaz herhalde :D

OpethiaN

Üye
Tepki
61
İsim
Muharrem
Bisiklet
Salcano
Evet bisiklet özgürlüktür ama bu her istediğini yapacağı anlamına gelmez. Öndeki bisikletli aynı hatayı araçla yapacak olsa kurtulması çok çok çok zor olurdu.

Tankere gelince onun orada ne işi var ? Yol ayrımı varsa orta şeritte gitmesi gerekiyorken sağdan sağdan dalıyo yola.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Görünür kaza. Suçlu kimse uzmanlar tarafından tespit edilir, gereği yapılır. Bize düşen bu tip kazaların her dâim olabileceğini idrak edip, kasksız kesinlikle bisiklet kullanmamaktır...

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bisikletlilerde hata var ama tır sürücüsü doğma büyüme hatalı.

diyelim ki tır olarak kenardan kenardan gidiyorsun, içinde bulunduğun şerit aniden sağa dönüş oluyor ama sen düz gitmek istiyorsun ve yolun ortasında da bir grup bisikletli var. yani bir tırın son sürat, bisikletlilerin sağından geçmeyi düşünmesi bile hata. hadi madem geçmeye karar verdin bi kornaya bas uyar bari.

zaten şoför yüzde yüz hatalı olduğunu bildiği için çarptıktan sonra kaçıyor.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimin haklı veya haksızlığından önce kötü bir kaza, Allah kimseye göstermesin.

İkisininde hataları var ama benim en hoşuma gitmeyen bisikletlinin eli ile sağa geçeceğini belirtip arkasına hiç bakmaması hele ki sağa dönüş ayrımı olan bir yolda, ben ne olur ne olmaz tüm yol ayrımı ve dönüşlerde arkamı kollamadan geçmiyorum, malum trafikte bisikletliyi kaale alan yok.

Mustafa Y.

Aktif Üye
Tepki
331
Tır sürücüsü yasal olarak haklı olsun veya olmasın bu kazanın tır sürücüsü açısından yenilir yutulur tarafı yok.

Bisikletliler hatalı olsa bile onları gören normal bir insan böyle hayvan gibi geçmez sağ taraflarından.

İnsan olabilmek kolay değil tabi. 2 saniye geç gitse ölecek.

Ben memlekette evimin caddesine girdiğimde araba ile hızımı bile 20 km lere kadar düşürüyorum.

Biliyorum mahallede sokakta oynayan o kadar küçük çocuk var ki teki her an fırlayabilir yola diye.

İlla her şeye kurallar böyle diye bakmamak lazım. Kurallar her zaman doğru sonuç doğuracak diye bir şey yok.

Bunun kırmızı ışıkta geçen aracı göre göre bana yeşil yandı diye gidip araca çarpmakla bir farkı yok.

• Beğen
Tepkiler: OpethiaN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben olsam en sağdan gider, kavşak veya yol ayrımında durur gerekirse bisikletten iner öyle geçerim diğer yola.
misal oturduğum yerde kaldırımlar geniş, çocukla bindim mi zorunlu olmadıkça yola asla girmem hep kaldırımdan sürerim. bazen yayalarla sıkıntı yaşasam da canımı sokakta bulmadım. kendim kullanırken de mümkün mertebe en sağ ve en az trafik olan yerleri tercih ederim.
acziyetten değil evde beni bekleyenler olduğundan yaparım bunu. bisiklet-ulaşım hakkı-iki teker-özgürlük-geçiş üstünlüğü vs den önce benim için vücut bütünlüğüm önemli.
haklı haksız mevzusuna gelince bence kamyon/tır sürücüsü haksız.

not: malum önümüz yaz terli terli su içmeyin arkadaşlar.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
tepeden tırnağa bisikletli hatalı. otobanda gidiyor. ölmediğine şükretsin.