fc m960 mı yoksa slx aynakol mu?

erim yıldırır

Daimi Üye
Tepki
75
Şu an İngilteredeym ve ayna kol fiyatlarını biraz daha ucuz olduğunu gördüm eğer denk getirebilirsem ikisinden birinin almak istiyorum sizce hangisi daha uygun olur?

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
m 960 benim şeklinden en çok hoşlandığım aynakoldur.henüz edinmek nasip olmadı ama imkanım olsa mutlaka edinirdim.bu arada bu parçayı kullanan arkadaşlardan dişli aşınma süresini öğrenin.XTR hafifletme için ömürden kısıyor.

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@umutkahraman

Xtr m960 modelinin diş dayanıklılığı açısından düşünmeyin bile çünkü hafifletilen kısımlar krank kolları dişlileri dayanıklılık için ağırlığı baya fazla toplamda aynakol ağırlığı krank kol hafifliğinden dolayı diğer shimano aynakollardan hafif (yeni seri xtr lar hariç).

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
M960 aynakolun diş ağırlığı Deore aynakoldan bile ağırdır.Deore çelik XTR 7075 alüminyum olmasına ragmen.Shimano XTR aynakolun dişlerini çok büyük miktarda alüminyumu sıkıştırarak(hem de deli gibi sıkıştırmış) incecik diş yapmış.XTR aynakolun hafif olmasını sağlayan krank kolunun çok hafif olmasıdır.Ben m960 aynakol kullanmış biri olarak,düzenli bakımla dişlerini eritmek için olimpik sporcu olmak ve yılda en az 10000-20000 km devirmek gerekir.Bakımsız kalırsa her 9-10'lu sistem aşınmaya mahkum.
Kafanızı yormayın.m960 düşünmeden alın derim.