Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fazlası zararlımıdır ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ahmet koz tarafından paylaşıldı.

1. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    merhaba akradaşlar uzun zamandır yokum forumda.bisikleti aldım pc yi bıraktım :p

neyse konuya geleyim.günlük 50-60km geziyorum belki fazladır.gezdiğim yerler çok karışık dağlık alan düz yol vs.
    bazen sağ dizim ağrıyor ağrı değilde gücümü veremiyorum değişik bişe oluyor biraz pedal atınca olmuyor o şey neden böyle oluyor.birde başka ne gibi zararı olabilir.

canım sıkıldımı direk bisikletime koşuyorum gezmeye başlıyorum.çok faydasını gördüm hergün bisiklet sürmenin.hafta sonu halısahada doping varmış gibi koşuyorum :D

2. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Halısahaya gitmekten vazgeçin düzelir belki...(Çeşitli kasılmalar gerilmeler vs..)

BFOkuru bunu beğendi.
  3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Agar viteslerle kalkıs yapmayın agar ceviremicenizi düşündünüz vitesle rampa cıkmayın zorlanır diz ozaman sakatlık cıkarırsınız. Biziklet hız alınca zaten belli bi döndü saglanır fakat kalkısta ve bayırda vitesinize dikkat etmenizi öneririm.
    Ayrıca günlük 50 km güzel bi spor ve kondisyon oluyodur .

BFOkuru bunu beğendi.
  4. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    hmm.genelde eve gelirken vites hep ağırda olur hiç hafife almam ve kalkışta hep ağır viteste kalkarım.bundan sonra dikkat edicem bu vites olayına.

evet gerçekten kondisyon olarak çok katkı sağlıyor.2 hafta önce maçta ölü gibiydim şimdi durmadan koşabiliyorum ve enerjim bitmiyor çok güzel bi his.

5. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    iyi beslen :)

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk zamanlarda benimde ağrıyordu

7. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sanki diz kapağı çalışmıyor gibi olur ısınır. Bedeniniz yorgun değildir ama bacaklara bir türlü istediğiniz gibi hükmedemezsiniz. Çok yüklenmemekte fayda var. Halı sahayı bence de bırakın. 3 sene önce bir hayvan sakatladı ön çapraz bağlarım kotu ameliyat falan ama nafile eskisi gibi olmadı olmayacak . Aman halı sahalardan uzak duralım.

8. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Az once ufak bi kopek onume atladi suratliydim.frene asildim hidrolik oldugu icin bi anda firlatti beni.neyseki pke bise olmadi dizlerim soyuldu o kadar.

On vitesi agira atarken kolu itiyorum gelmiyor ufak bi guc uygulayinca geliyor.yayi felanmi bozuldu ne olmus olabilir.

Arka frende sanki az tutmaya basladi.garantisi var getirsem yaparlarmi bunlari.

9. Naci ATAY

Naci ATAY Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    pedal çevirmeyi bırakıyorsan yokuş aşşa inerken falan kasların bir ısınıp bi soğuyodur. sebebi olabilir yani. halı sahayı bi müddet bırak.. kişi kendini daha iyi bilir. vücudunu dinle o sana cvp verir :)

garantisi devam ediyorsa sorun yok. hemen götür. fazla zaman geçmesin aradan..

10. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    garantiye girmez dedi aldığımız yerdeki adam :S