Fazla kilolarımdan kurtulmam için tavsiye lütfen...

tuna demir

Üye
Tepki
1
Slm dostlar, 34 yaşımdayım, boyum 1.70. nisan ayında askre gittiğimde 86 kiloydum, 6 ay sonra 65 kilo olarak döndüm ve kendimi çok iyi hissediyordum. son 4 ay içinde 15 kilo alarak tekrar 80 kilo oldum. kendimi çok mutsuz, yorgun ve bitkin hissediyorum ne kadar uyusamda sürekli uykum var, kısa bir yürüyüşte bile belim ağrımaya başladı. moralim çok bozuk ve yemek yemeden duramıyorum. her hafta diyete başlıcam diyip başlıyamıyorum. tavsiyeleriniz nelerdir?

Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Sorununun kaynagını biliyorsun sanırım dostum,senin yaşam biçimde bir sorun var.Sen askere gittiğinde kilo vermişsin bunun nedeni eski yaşam şeklinin dışına çıkıp yeni bir ortama girdiğin için sonra tekrar sivile dönünce eski hayatına geri dönmüşsün.Büyük ihtimal çok oturuyorsun ve yemekde yiyorsun cevabı basit aslında askerdeki gibi disiplinli yaşa.

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Bir kardeşiniz olarak tavsiye vermek bana düşmez belki ama benzer bir sorun bende de var.Derşan Abi yi çok haklı buluyorum.
Ben bu sorunla şöyle baş ediyorum.Günde 6-7 saatten fazla uyumuyorum haftada 1 gün 8 ya da 9 saat uyuyorum.Düzenli uyku çok önemli. Kahvaltıda ve akşam üzeri birer kase mısır gevreği tok tutuyor ve bunu bolca su ile destekleyince acıkmıyorsunuz.
En en önemlisi ise spor... Sabah ve akşam az da olsa mekik, şınav ve açma hareketleri yapın.
Ve tüm bunları istikrarlı bir şekilde devam ettirdiğinizde muhakkak faydası olacağını düşünüyorum. Ama profesyonel destek almak başka bir şey olur tabi. Saygılarımla...

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
diyete başla : ) birde ben sporsuz zayıflamayı tavsiye etmiyorum , mutlaka spor yap ...

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ
Tepki
0
Kilolarla benim de başım belada. Ne yap ne et ekmeği kes. Ah o ekmek yok mu o ekmek, nasıl bir katık kültürü yerleşmiş. Ekmeksiz edemiyoruz.

Tepki
41
@husmen dayi

ekmek azaltılmalı ama tamamen diyetten çıkartılmamalı,çünkü ne yağ içeriyor ne şeker.daha çok bu tür yiyeceklere dikkat..