favori kaskınız hangisi ? marka ve model.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@ergin
(link)
XC için benim favori kaskım Casco viper Eylül'de elden arkadaşlarım getiriyor mutlaka ilgili konu açacağım
Bülent Met kaskı :eek: sipariş verdi bilgi alabilirsiniz :)
(link)

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@d.berkay

O kask tam bir fullface değil aslında yani düştüğünüzde çenenizi tam anlamıyla korumaz zaten çeneliği sabit değil kırılmaya çok müsait sadece şekilli bir kask çene tarafı...

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Kesinlikle çok sağlam bişi değil.Hakan abi bize bahsetmişti o parça takılıp sökülebiliyormuş o yüzden çıkar yani düşüşlerde ama benimde favorim o;)

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
@Hasan Hakan Koç

Arkadaşlar

Biliyorum söz verdim test edince yazacağım diye ama Hakan'ın linkini verdiği konuda yazdığım gibi gümrük yüzünden abuk sabuk bir paraya geldi. Daha sonra iş gezisi, tatil (karım ve çocuklar ordada bisiklet turu var diye tatil köyü konusunda beni kandırdılar), babalar günü, cocuğun yarışları vs. doğru dürüst test edemedim sadece geçen gece kullanabildim. Kaska gelmeden önce tekrar uyarıyorum, internetten vereceğiniz siparişler fatura ile firmadan geliyorsa ve Havaalanına geliyorsa işniz zor ve pahallı. Birçok arkadaşım problemsiz alışveriş yaptı ama takıldı mı kötü oluyor. Mümkünse yurtdışında bir arkadaşınıza yollatın o size faturasız yollasın son altı ay içinde yurtdışına çıktıysanız problem olmuyormuş :)

Gelelim kaska. Evet bu bir fullface kask değil; daha çok önü korumalı xc kask. Ormanda çalı çarpmasına karşı oldukça yararlı bir parça. Evet ön parça çıkarılabiliyor ve ikiye ayrılıyor ancak pratik değil vidalı ancak düşünce de atacak gibi durmuyor gayet sağlam bir izlenim veriyor. Internet yorumlarında bir kişinin bu parçanın kırıldığını okuduğunu söylemesinin haricinde kırıldığını duymadım bizim guruptan 3-4 kişi kullanıyor birçok kere yüzüstü düştüler, kaska ve yüzlerine birşey olmadı. Kaskın oturuşu ve rigidliği iyi, kayış kilit ve ayar mekanizması da diğer METler gibi. Ağırlğı bana pek sorun yartmadı birsüre sonra alışıp şişeden su içmeye çalışıyorsunuz komik oluyor (camelback türü suluklarda bir problem olmuyor). Normal olarak gözlük kullanıyorsanız giymek için gözlüğü çıkarmanız gerekiyor sonra gözlüğü tekrar takacaksınız. Bu havalarda test etmek kaska biraz haksızlık oldu ama sanki alın bölgem biraz daha fazla terledi. Koruma konusunda şahsi bir yorum yapamayacağım dediğim gibi arkadaşlarım kullanıyor birçok kere onların işine yaradı ama yukarıda dediğim gibi bu kask xc; fullface değil. Fullface'e ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız gerçek bir fullface kask alın. Ormanda keyif/spor diye biniyorsanız iyi bir tercih gibi duruyor.

Güvenli sürüşler
Bulent

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@ergin
Merhaba Ergin o bahsettiğin kasktan ben de arıyorum, Geçen sene Bangkok ta bu modeldi yanlış hatırlamıyorsam gördüm ama almamıştım pişmanım, bu eylülde kısmetse yine Bangkok tayım alıcam.

gökhan turk

Daimi Üye
Tepki
11
meet veya cranoni marka kaza gecirdim ben 55 kmh polisport vardı parçalandı pahalı kask kullanın ve belli 1 yere gelmiş markalar tabi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tabi ki kendi kaskım :) zaten favorim olmasa almazdım değil mi ama :)

http://img525.imageshack.us/img525/6720/spa0703smallqo9.jpg

Scott-Karma Gold, Contessa için özel üretilmiş bir kask.

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
661 pro bravo şu ana kadar kullandığım fullface kasklar içinde en iyisi, padleri, ağırlığı, görünüşü mükemmel, tek eksi yanı dış fiberglas kaplamanın düşmelerde çok kolay çizilmesi.
http://img206.imageshack.us/img206/6499/23073dsc019831221155lohl9.jpg

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar aradığınız favori kask linkini veriyorum. Benimde favori olarak gördüğüm bir kasktı. Sizlere yardımcı olmak amacıyla kaskın satıldığı yerin linkini veriyorum. Direk özelliklerine fiyatına ve resmine ulaşacaksınız. Alanlara şimdiden hayırlı olsun. Gerçekten güzel bi parçaya benziyor.

(link)

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
sinto arazi modu süper olmuş, bu arada yukarıda linki verilen MET Parachute e o parayı vermek için bir daha düşünün, daha önce yazıldığı gibi gerçek bir fullface değil, aynı korumayı sağlamıyor, kesinlikle çok agresif, freeride, dh sürüşler için önerilmiyor, yurtdışı kullanıcı yorumları kötü, çenesinde uzantı olan bir xc kaskı ki o uzantı konumu yüzünden faceplant denilen fullface in en cok işe yaradığı yüzüstü çakılmalarda hiçbir işe yaramıyor, özellikle elmacık kemikleri ve burun kısmını savunmasız bırakıyor (daha iyi anlamak için yukarıda ki sintonun resmine birde linkteki ingilizin met li resmine bakın (link) ), o paraya bir xc kaskı + bir fullface alınabilir.

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Can güvenliğim için Giro Remedy kullanıyorum.;)

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Valla favori kaskım diye birşey yok, o kadar deneme yapmadım. Şuan kullandıgım bu ama: (link) Agırlıgı 870 grammış sanırım, başka bir sitede okumuştum. Daha evvelden MX kaskım vardı, iniş yapacagım yere kadar sırtımda taşırdım, 1500gr sagolsun. Şimdi bu varken sürekli kafamda sürüyorum, çıkıyorum vs. Çok hafif, çok rahat, görünüşü de süper bence. O sebepten... favori kaskım bu diyebilirim ama o kadar :)

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
@ateze

Otlar,böcekler güzel bi kask.Ama biraz bayan işi:)(Bisikletiniz kutulanırken ordaydım ve selesiyle aynı renkti galiba baya uyumlu:))

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yighitjan

Biraz mıı? Tamamiyle bayan işi, bısıkletle cok uyumlu evet ama yanlısın var sele boyle sekıllı degıl, beyaz renk, kadroda bu şekıllerden var.
Demek bısıkletım paketlenırken oradaydın ha, bak bunu bılmıyordum, benden once gordun demek, yuz gorumlugu bır seyler koyar ınsan pakete, mesela bır suluk kafesı falan :)

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@ateze

Cidden arada bir denk gelip yazılarınızı , fikirlerinizi , görüş ve düşüncelerinizi okuyorum. Mizaç ve mizah anlayışı olan sevimli bir insansınız. Gerçekten sizin yazılarınızı okudukça insanın yüzünde bi gülümseme olarak beliriveriyorsunuz. Sizleri tekrar takdir ve tebrik ederim. Yüzünüzden gülücükler kalbinizden güzellikler eksik olmasın.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper