Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fatty ve Lefty nedir ne değildir??

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Hüsnü Deniz Kalaycı tarafından paylaşıldı.

1. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar ben cannondale'in headshok teknolojisiyle üretilmiş maşalarının farkını sormak istiyorum yani bütün detayına kadar daha önce biraz bahsedilmiş ancak çok detaylı bulmadım o konuları neden üretilmiş diğerlerinden farkı ne birde kullananlardan karşılaştırmalı yorumlar alabilirsem çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Burada iki amortisörle alakalı yapısal olarak oldukça doygun bilgi verilmiş. Kullanıcı yorumlarınıda kullanan arkadaşlardan bekliyoruz :)

Hüsnü Deniz Kalaycı bunu beğendi.
  3. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet bu yazıyı okumuştum ama kesmedi heralde yinede açım bilgiye:D

kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  4. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    eee arkadaşlar yokmu kimseden yorum:S

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu iki maşayıda test edecek kadar yorum yapacak kadar çok kullanıp yazı yazacak kişi sayısı forumda belki 1-2 kişidir...

Fatty ve Left nin en büyük özelliği yanal esneme olarak klasik maşalara göre çok daha az yanal esnemey sahil oldukları...

Fakat okuduğum yorumlara göre Lefty maşalar uzun kullanımlarda bir sre sonra tepkisizleşmeye başladığı yönünde...

Bu duruma en iyi yorumu Mehmet Cemalin vereceğini düşünüyorum. Çünkü SID, FOX ve LEFTY i de yarışlarda kullanan bildiğim nadir kişilerden birisi...

memocy bunu beğendi.
  6. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    çağrı sayesinde gördüm yazıyı;
    şöyle diyeyim ;sırasıyla manitou magnum(yaylı),sid team,fox 90 x gibi maşalar kullandım.. gerçekten fox'un tadı süperdi derken LEFTY'ye aşık oldum.. zaten Lefty'nin kimi üst modelleri FOX tarafından yapılmaya başlandı biliyorsunuz.
    Lefty'in en önemli özelliği çok duyarlı ayarlar yapılabilmesi.. zaten şu anda piyasadaki en iyi markalar da bu özellikleri fevkalade derecede sunuyo ama bu başka geldi bana ..lefty'de sürüş çok rahat ve seri,denge sorunu yok dememe gerek yok artık :) (muam bile denedi)
    lock out'u %100 sertleşiyo desem yeridir.
    arazide küçük ve kısa ara engebede çok seri çalışıyor,yani tepmesi çok hızlı.. hafifliğe diyecek yok zaten,önü atmak çok kolay gerçekten..
    Lefty'lerde maşa sisteminde furç yatağı boş ve boyun uzantısı o boşluğu boru şeklinde tamamlıyor,boyun fabrika çıkışı standart uzunlukta geliyo,böylece furç merkezi ile gidonun önü kısa kalarak sürüş hakimiyetini arttırıyo. (diye düşünüyorum) yani gidon,teker merkezi ve furç orta noktası üçgeni bana olumlu geldi.

Fatty'de kullandım ve yarışa fln da girdim.. bana biraz garip geldi açıkçası.. engebelerde Lefty gibi gitmiyo gibi geliyo bana.. bu yorumu lefty'den sonra edindim.. pek atak gidilecek bir ergonomisi yok. ama çok dayanıklı ve yanal esnemiyo hatta yumuşaklığı çok iyi. hafif öne doğru açılı olması geriye doğru esnemeyi engelliyo (eski sid ve skareb'ler neydi öyle)

Üstteki linkdeki yazıda son derece yeterli bilgiler var,onun üzerine anca binip denemenizi tavsiye ederim..

7. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben anlayacağımı anladım yakında foruma leftyli bir canno gelecek haberiniz olsun:)