Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fatih Ormanına Nasıl Gidilir?

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Yavuz SARIGÜL tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Arkadaşlar pazar günü Fatih ormanına gitmek istiyorum. Ben Anadolu yakasındayım ormana en kısa yoldan nasıl giderim? Beşiktaşa vapurla geçeceğim Beşiktaştan tahmini kaç km'dir? Bu konularda engin bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Hatta bana pazar günü eşlik etmek isteyen arkadaşlar olursa memnun olurum.

2. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    kimse yazmamışmı yaw
    arkadaş daha gitmek istiyormusun

3. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Üzerinden epey zaman geçmiş ama ,ben gene de tarif edeyim.

Birinci alternatif:Beşiktaş sahilden İstinye-İstinye merkezden hastaneye gelmeden ışıklardan sola girip Amerikan konsolosluğu önünden devam edip (burdan sonrası biraz yokuşlu)Derbent Mahallesi veya Gazeteciler sitesi yönünde gidip anayola ulaşınca sağa(sarıyer istikametine )dönüp Fatih Orman Bölge müdürlüğünü Bahçeköy sapağından sola döneceksiniz,<orman yolundan gidip Fatih Ormanına ulaşacaksınız.

İkinci alternatif:Beşiktaş -Barbaros Bulvarı- Ertuğrul sitesi-Dikilitaş-Zincirlikuyu-Levent-4. Levent-Gültepe-Sanayi Mahallesi-Maslak-Derbent Mah-HacıOsman'a gelmeden Bahçeköy sapağı-Fatih Ormanı

Bence ilk alternatif çok daha makul .İkinci tarif araba ile gidecekler için daha mantıklı.Anayol üzerinde çok yoğun araç trafiği var,bazı noktaları geçmek gerçekten çok sıkıntılı olabiliyor bazen....

Ömer Bingöl bunu beğendi.
  4. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    alternatif:
    Beşiktaş -Barbaros Bulvarı- Zincirlikuyu-Levent-4. Levent-Maslak pak ormandan sonrfakı orman müdürlügünü geçtikten sonrakı kavsaktan ısıklardan sola gırıyosun 6_7 km civarı solda fatih ormaı sana tvsıyem bol miktarda su bulundurman su cok kısıtlı sadece 12 15 km sonra bir ceşme var ama kurumadıysa tabıı Fatih Ormanın da
    ayda 1 yada 2 kere giderim butun egolarımı sıtresımı atıtgım yer dıkkatlı olmalını tavsıye ederım bazen arabayla pat karsına cıkıyor hızını almısın durmak nekelıme calılara dalıverıyorn bu arada kros cu motorlara dikkat et her ikinızde kaza yapabilirsinizzz lakın biraz cıkıslı ma inisi muhtesem bir parkurmanzarasına diyecek yok yanı doga cezbediyor insanı yangın istasyonlarında asırı catlaklar var onlara bırde çam ignelerne dıkkat et bir kactane batabiliyor slaym bie fayda etmoyor ozama belki birlikte pedalalrız gurpla iyi eglenceler iyi pedallamalar

Ömer Bingöl bunu beğendi.
  5. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tarifler için teşekkürler, havalar düzelir düzelmez fatih ormanı kaşifleri arasında olacağım ben de.. hatta en kısa zaman için bu tur için katılmak isteyen arkadaşlar da olsa süper olur