Fatih - karaburun turu

Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
merhaba arkadaşlar
15-16 ağustos arası ağabeyim ile birlikte bir tur gerçekleştirdik. 15 Ağustos sabahı saat 06:00 da yola çıktık ve doğru topkapı - habibler tramvayına bindik. kapıdaki arkadaş sağolsun hiç zorluk çıkartmadı öyleki normalde 2 akbil basmanız gerekiyor ama sıkıntı yok dedi. tramvaya binmekteki amacım abim bisiklete binmiyor ve 0 kondisyon olduğundan yolu bir nebze kısaltmaktı. tramvaydan indik ve yola koyulduk 500 metre gitmemiştikki abim arkamdan ıslık çaldı "sırt çantam sırtımı mahvetti" diyerek durdu ve çantayı düzeltmeye başladı sonra hemen önünde durduğumuz börekçi' ye girerek sabah kahvaltısını yaptık. yaklaşık 20 dk sonra tekrar yoldayız. abim her 100 metrede bir söyleniyor daha bitmedi mi diye bağırıyordu. 38 km boyunca her 100 metrede bir söylendi ve sürekli mola vererek gidiyorduk. bisiklet üzerinde kesintisiz yaptığımız 2 km yi geçmez. daha arnavutköy' e gelmemiştik ki sırtının çok kötü durumda olduğunu ve dinlenmesi gerektiğini söyledi. sırt çantasını ben aldım bagajımda heybe, sırtımda çanta, matlar ve çadır anlayacağınız bütün kamp ve balık eşyalarını ben taşımaya başladım. bisikleti boş olduğu halde 1. viteste gidiyordu ben o kadar yükle en az 300 mt fark atıyordum ve beklemek zorunda kalıyordum."ben yarın bu yolu hayatta dönemem ölür kalırım yolda araba çağırırım gelir alır valla" dedi. velhasıl 38 km yolu 6 saatte giderek herhalde bir rekora imza atmışızdır. işin acı tarafı ben rotayı planlarken kendisine "karaburun 38 km, erdek feribottan indikten sonra 18 km arada 20 km fark var gidebilecek misin?" dediğimde verdiği cevap "ne olacak oğlum ha 18 ha 38 gideriz 38 km ölmedik daha" demesiydi. ne diyelim kendi düşen ağlamaz. vardığımızda çadırı hemen kuralım ben hemen uyuyacağım dedi. tabi uyumadı manzaranın tadını çıkarıyordu çünkü canı gönülden tebrik ettim güzel manzarayı haketmişti dile kolay sıfır kondisyon ile 38 km geldi. deniz çok dalgalı olduğu için balık tutmaya gitmedik. kamp muhabbetleri gerçekten çok güzel oluyormuş bütün gece muhabbet ettik ve uyuduk. sabah uyandığımda havasızlıktan ölüyorum sandım ve kendimi çadırdan öyle bir dışarı attım ki aman Allahım böyle bir sıcak yok saat daha sabahın 7 si oturdum gölgeye, abimin uyanmasını bekliyorum derken benden 10 dk sonra oda aynı şekilde kendini dışarı atıverdi. çadırın içi nemlenmişti ve neredeyse yağmur gibi yağacaktı çadırı güzelce havalandırdık ve kahvaltı için kendi yaptığım ispirto ocağında, bira kutusunda çay demledik ve sucuklu yumurta ile kahvaltıyı kombin ettik. saat 3 gibi sözünü tutmuş ve ben keşfe çıktığımda araba çağırmış araç geldi ve bana "gelirken senin usûl dönerken benim usûl ile döneceğiz dedi ve 1 saat 15 dk sonra evdeydik. bir dahaki turda erdek olacak kısmetse (tabi iç işleri bakanından izin alabilirsek :D) sağlıcakla kalın20150815_064935.jpg 20150815_064909.jpg 20150815_090202.jpg 20150815_113643.jpg 20150815_134402.jpg 20150815_135433.jpg 20150815_170040.jpg 20150815_170049.jpg 20150816_092703.jpg 20150816_092708.jpg

Dosyalar

Scudo

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Yine de güzel tur olmuş.Bende birkeresinde kardeşimi gaza getirip evden (İzmir/Gültepe) Konak'a gidelim demiştim.O da bir gafletle kabul etmişti.Gidiş güzel genelde yokuş aşağı ama birde dönüşü var.Gidişte pek birşey anlamamıştı fakat dönüşte bayağı zorlanmıştı.Eve varır varmaz yorgunluktan uyumuştu ve sadece gidiş dönüş 15 km yapmıştık.

• Beğen
Tepkiler: _constantine_

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Askerdeyken hep söylerdim: Beni askerlik değil, askerler yoruyor. Sürekli problem çıkarıyorlar. Onu yapmam, bunu yapmam, oraya gidemem, yorulurum, banane, ben mi yapayım vs.

Ağabeyiniz de aynı hesap.. "Bitmedi mi, gelmedik mi, ne kadar kaldı?.." Sizi yollar değil, ağabeyiniz yormuş. Yine de amacınıza ulaşmışsınız. Sabrınız ve azminiz için tebrikler :D

Rica etsem,

Rotayı harita üzerinde paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
rica ederim eğer giderseniz terkos - durusu merkezde durarak etrafı bir dinleyin sağır olduğunuz hissine kapılacaksınız. nacizane tavsiyemdir.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Merhaba sucuklu yumurtayı pişirme tekniğinizi biraz açıklayabilir misiniz?Şahane gözüküyor :) Bu arada sizin için yorucu bir tur olmuş :)

• Beğen

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
Merhaba güzel bir tur olmuş. Karaburunda bir gece geçirmekde iyi geliyor insana. bisikletle tramvaya bindiğiniz için herhangi bir sorun yaşadınız mı. Çünkü aşırı kalabalık oluyor genellikle.

• Beğen
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
@canayaz0734 yorucu bir tur olduğunu söyleyebilirim ☺ yalnız Sucuklu yumurta bildiğimiz gibi önce sucuklar kızarır sonra yumurta kırılır başka hiçbir teknik yok ama belki ocak ve çatal olmadığı için bıçakla karıştırdım bu olabilirmi acaba?övgü nüz için çok teşekkür ederim.

@Suat Şahin tramvay binerken görevli arkadaş çadırı ve matlari görünce zaten sorulara başladığı için bir problem çıkartmaya zamanı olmadı. Normalde 2 biletmi diye sorduğumda evet ama 1 tane basın problem yok dedi. bu arada sabah 6 ila 7 arasi binerseniz sıkıntı çıkmıyor ve tramvay bomboş oluyor hatta biz ara koltuklar a bisikletleri önümüze çekerek oturduk.

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
@_constantine_ çok iyi olmuş :) Bende Arnavutköydeyim. Eğer turu tekrarlamayı düşünürseniz ve sizin için de uygun olursa Arnavutköyden itibaren size katılabilirim .

• Beğen
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
@Suat Şahin keşke gitmeden önce buradan duyuru yapsaydım. Ne yazık ki aynı rotayı tekrarlama düşüncemiz yok ancak yakın bir tarihte yenikapı ido ile bandırma ve oradan erdeğe geçerek kamp atma düşüncemiz var eğer sizin içinde uygunsa bekleriz.

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Ben bu haftasonu cumartesi yada pazar bu turu yapayim insallah. Adami istahlandiriyorsunuz.

• Beğen
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
@oktayakgoz inşallah gidersiniz ancak bisikletinize dikkat edin zira bisiklet kiralayan bir dukkan olmadigindan hemen başınıza ususuyorlar kiraliyormusunuz diye

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
@_constantine_ belirttiğiniz rota bana uygun değil maalesef. olmadı Başka bir zaman başka bir turda görüşürüz :)

Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
@oktayakgoz çok dik bir yokuş yok ben hiçbir yokuşta inip yürümedim ancak karaburun' da sahile inerken güzel bir yokuş var çıkarken başınıza iş açacaktır. :)

@Suat Şahin insallah sizinle birlikte belki bir durusu - terkos yaparız ilerleyen zamanda uygun olursa çünkü orayı gezmeyi çok istiyorum.

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
@_constantine_ inş bir gün yaparız. Ben bu haftasonu aksilik olmazsa gitmeyi düşünüyorum. Bazı ekipmanlarım eksik. Lastik tamir seti gibi. onları temin edersen bu hafta gideceğim.

• Beğen

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
@Suat Şahin ayarlayabilirsek beraber gidebiliriz. Lastik tamir seti bende var. 15 anahtar yama ve yapistirici. Ben bu hafta sonu karaburuna gitmeyi dusunuyorum. Erken cikarim ama.

• Beğen

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
@oktayakgoz Olabilir aslında ama şuanda halletmem gereken işlerim var eğer hafta içi halledebilirsem ve haftasonuna işim kalmazsa haber veririm ben size. Çünkü yoğunluğumdan dolayı anlık değişebiliyor planlarım. Sizi yanıltmak istemem.