Fat bike'ın ilk karla buluşması

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ayrıca forumda prof yok ,ben amatör anlayışta performans sürücü oluyorum 218 km ,99 km sonra 15 km eğim,17-15- 9-7 eğimler,245 km bi günde gitmiş gibi oluyorsunuz.12 saat sele üstü 2 saat 15 dakika mola, bunun 45 dakikası feribotta geçiyor, bu derece amatördür

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bikedreams anlamanız için şöyle yazayım yol bşsikleti ile 6 saatte 150 km giden bir vatandaş fat bike ile aynı şekilde gidebilirmi çünkü saatte 30-35 km deyince akla bu geliyor

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
haklısınız yanlış anlamış olabilirim ben herhangi bir duraklama olmadan 3-4 km minimum gidebildiğim hızı baz alarak yazdım bunu hesaplarkende önümde açık olan telefon uygulamasından tahmini bakarak söyledim herhangi bir abartma niyetimde yok

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@Kudret Kurtcebe Sizin olayınız apayrı bir mevzu zaten kudret bey ben yol dümdüz ister dağ,ister yol,ister şehir bisikleti ile dümdüz yolda gidenler varmış gibi anlaşılıyor barış beyin tek seferde 250 km demesi ama gidiş dönüş deseydi 125+125=250 o zaman ok.

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
@barış barış
kesinlikle bi fatbike la yol bisikleti karşılaştırılamaz önemli olan bu hızdaki devamlılıktır tabiki bi yol bisikleti bu hızla çok daha uzun süre yol alabilir

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@barış barış Fat bike olayından bahsedmiyorum bir kere bu genç arkadaşımız kürek sporcusu bir kürek sporu antrenmanı görün yada izleyin kararı siz verin ben onu sormuyorum benide ilgilendirmiyor zaten adamlar yokuş aşağı 80-100 yaptım diyor hadi yolda inandık buna diyelim dağ yada şehirde nasıl oluyor bu adam fatbike la 30-35 yapıncamı sıkıntı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sıkıntı hiç bi konuda yok maksat işin doğrusunu öğrenmek en azından benim açımdan yoksa bende yazarım 100 gidiyom 500 gidiyom ben bu arkadaşa inanıyorum zaten

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
Kolay gelsin iyi forumlar ben son kullanıcıyım çok şükür yokuş ve dağ canavarlarına sevgiler saygılar diyelim.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
fatbike 30-35 ortalama çok başarılı. TT kask ,aerobar ve skinsuit'le 40'ları görür diye düşünüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
@Serkan Mıstınoğlu
bi ara bende aerobarı düşünmüştüm sonra garip durur diye vazgeçtim biraz daha rahat oluyo aslında sürüş sırasında yazın denenebilir aslında [emoji1]

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@barış barış Ortalama hız önemli olabilir tabiki ama dediğim gibi dur-kalk yapmak,bisikleti taşımak falan bunlar hep ortalama hıza etki eden faktörler. Arkadaşın dediği ortalama hız değil de sürüş sırasında sabit bir şekilde yaptığı hız olabilir diye düşünüyorum. Yani sanırım konu sahibi ortalama hızı farklı yorumluyor. Bu arada mesajı öyle bir yazmışım ki biraz tepki vermiş gibi olmuş. Niyetim kimseyi kırmak değil sadece ortalama hız denen şey her durumdan etkilenen bir şey onu anlatmaya çalışmıştım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
herkes kendi bildiğini yazacakkki sonunda doğruya ulaşıcaz maksadımız işin olurunu öğrenmek kimseyi yargılamak değil
ben kendi adıma herkese teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Burak Boralılar

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
way arkadaş ne zevkliymiş karda sürmesi.izlerken ağzımın suyu aktı.merak ettiğim plajda sürebiliyormusun benim 29 jantta 2.0 lastikler 5 metre gidebiliyor ;) kum çakıl karışık.saf kumda acaba bu cihaz gidermi.

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
@Burakb993
haklısın bisikletle ilgili terimlere pek hakim sayılmam sürüş sırasında yaptığım sabit hızı yazdım :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Boralılar

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
@burak özgüng
kum olan bi alanda kullandım 1-2 viteste gayet iyi gidiyo daha öncesinde 29 jant ve 2.2 lastikle denemiştim ama çok yol katedemedim:)

• Beğen
Tepkiler: burak özgüng

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@kaan t Kaan sen bence yol bisikleti al sonra yeni bir konu aç düz yolda 80-90 yaptım diye:D:D:D