Farklı Giysilerle Sürüşünüz Değişiyor mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gülgün tarafından paylaşıldı.

 1. Gülgün

  Gülgün Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  218
  Beğeniler:
  209
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Uzun zamandır bisiklet sahibiyim ama haziran ayından beri hemen hemen hergün Karşıyaka'dan Sasalı'ya kadar gidip geliyorum. Arada da alış veriş için falan da kullanıyorum.
  Önceleri normal günlük giysilerimle biniyordum ama yaklaşık son 2 aydır,tayt , hafif bir t-shirt , kask ve eldiven kullanmaya başladım.
  Geçen gün alış veriş için normal giysilerimle bindiğim bisikletim bana çok yabancı geldi. Daha doğrusu galiba ben bisiklete yabancı geldim. Kendimi hiç rahat hissetmedim. Sürüşüm her zamankinden farklıydı. Ve tüm bunların sebebi de üzerimde günlük giysilerimin olmasıydı. (Belki biraz daha uzun bir sürüş olsa, bu duruma alışabilirdim ama yol kısaydı.)

  Arkadaşlar, sizde böyle bir durum yaşıyor musunuz ? Yani farklı giysiler , sürüşünüzde de farklılık yaratıyor mu ? Yoksa bu acaiplik sadece bana mı oluyor ?
   
 2. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.060
  Beğeniler:
  43.508
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  şimdi ....
  scott uzun kollu forma yazın dez avantaj nitekim yokuş aşağı inerken bayrak gibi havalanıyor arkam ...ve hızımı kesiyor.....
  kısa kollu bisiklet forması uygun tayt giyemiyorum yazın evet malesef bende takıntı oldu insanların bir tuhaf bakmalarından açıkçası rahatsız olduğum için tayt giymiyorum içime petli don ve bisiklet team pantolon giyiyorum .
  e tabi haliyle bunlar hızı etkiler ama benim en büyük sorunum en yüksek koruyucu bile bana fayda etmemekte nedeni tenim son derece hassas güneş ışınlarına karşı ,malum deri kanseri....
   
  Gülgün bunu beğendi.
 3. Atila Filmer

  Atila Filmer Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.133
  Beğeniler:
  803
  Şehir:
  İstanbul/Nişantaşı
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  bol bir yagmurluk ile bisiklet forması arasındaki fark iki hafta onceki kartepe inişimde şöyleydi. Yagmurluk ile 40 km/h. yagmurlugu çıkarıp forma tayt ile kalınca 75 km/h. bol kıyafetler maalesef paraşüt etkisi yapıyor....
   
  Bora ve Gülgün bunu beğendi.