Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Farklı Giysilerle Sürüşünüz Değişiyor mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gülgün tarafından paylaşıldı.

1. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Uzun zamandır bisiklet sahibiyim ama haziran ayından beri hemen hemen hergün Karşıyaka'dan Sasalı'ya kadar gidip geliyorum. Arada da alış veriş için falan da kullanıyorum.
    Önceleri normal günlük giysilerimle biniyordum ama yaklaşık son 2 aydır,tayt , hafif bir t-shirt , kask ve eldiven kullanmaya başladım.
    Geçen gün alış veriş için normal giysilerimle bindiğim bisikletim bana çok yabancı geldi. Daha doğrusu galiba ben bisiklete yabancı geldim. Kendimi hiç rahat hissetmedim. Sürüşüm her zamankinden farklıydı. Ve tüm bunların sebebi de üzerimde günlük giysilerimin olmasıydı. (Belki biraz daha uzun bir sürüş olsa, bu duruma alışabilirdim ama yol kısaydı.)

Arkadaşlar, sizde böyle bir durum yaşıyor musunuz ? Yani farklı giysiler , sürüşünüzde de farklılık yaratıyor mu ? Yoksa bu acaiplik sadece bana mı oluyor ?

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şimdi ....
    scott uzun kollu forma yazın dez avantaj nitekim yokuş aşağı inerken bayrak gibi havalanıyor arkam ...ve hızımı kesiyor.....
    kısa kollu bisiklet forması uygun tayt giyemiyorum yazın evet malesef bende takıntı oldu insanların bir tuhaf bakmalarından açıkçası rahatsız olduğum için tayt giymiyorum içime petli don ve bisiklet team pantolon giyiyorum .
    e tabi haliyle bunlar hızı etkiler ama benim en büyük sorunum en yüksek koruyucu bile bana fayda etmemekte nedeni tenim son derece hassas güneş ışınlarına karşı ,malum deri kanseri....

Gülgün bunu beğendi.
  3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bol bir yagmurluk ile bisiklet forması arasındaki fark iki hafta onceki kartepe inişimde şöyleydi. Yagmurluk ile 40 km/h. yagmurlugu çıkarıp forma tayt ile kalınca 75 km/h. bol kıyafetler maalesef paraşüt etkisi yapıyor....

Bora ve Gülgün bunu beğendi.