Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Farkındalık Koşusu

Konu, 'Diğer Hobileriniz' kısmında K. Benli tarafından paylaşıldı.

1. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dünyanın her yerinde aynı anda

Öyle bir şey düşünün ki;
    Tüm dünyada aynı anda başlasın.
    Seni dünya sıralamasına soksun.
    O sıralamada şampiyonlar da olsun, sen de.
    İşin içinde kazanmak/kaybetmek olmasın.
    Amaç bir fayda yaratmak ve farkındalık olsun.
    Bitişi de kişiye özel olsun.
    Bir ilk olsun.
    “Wings for Life World Run” tam da bu işte!
    4 Mayıs Pazar günü Dünya’nın beş kıtasında, aynı anda 35 ülkede start alacak bir koşu.
    Toplam 100 km’lik bir parkur. Ama sen ben gibiler en fazla 10-15 km koşabileceğiz. Şampiyonlar 100 km’yi zorlayacak tabii. Bırakınız zorlasınlar. Onlara el sallayacağım ben tıngır mıngır gider iken.
    Kaç kilometre gittiğim umrum değil. Ama 35 ülkeden süper adamların da olduğu bir yarışta dünya sıralamasında adımın geçecek olması şahane yani.
    Dahası, koşamayanlar için koşacağım!
    Omurilik sakatlanmalarının kalıcı tedavisi için yapılan araştırmalara fon
    sağlayan Wings for Life Vakfı için koşacak herkes.
    Tüm dünya, aynı anda koşamayanlar için koşacak!
    Bizdeki start saat 13:00’te Alanya’da.
    Güney Afrika’da saat 12:00’de, Colorado’da sabaha karşı 04:00’te, İrlanda’da 11:00’de, Şili’de 07:00’de. Herkes bulunduğu yerde aynı anda, gece veya gündüz saat kaçsa aynı anda koşmaya başlayacak.
    Esas ilginç olan bir şey de, sabit bir finiş yok. Bu da bir ilk.
    Biz koşmaya başladıktan yarım saat sonra başlangıç noktasından takip aracı yola çıkacak. O araç ne zaman bizi geçerse o zaman elenmiş olacağız.
    O anda da, adımız ve süremiz, dünyada diğer elenenlerle sıralamaya alınıp aynı anda yayınlanacak.
    Sona kalan kadın ve erkek iki yarışmacı, bu dünya çapındaki yarışın tüm dünyadaki kazananları olacak.
    Amatör ve profesyonel atletler dâhil her düzeyde sporcunun katıldığı bu benzersiz yarışa 27 Nisan Pazar gecesine kadar www.wingsforlifeworldrun.com adresinden kaydolabilirsiniz.
    Hem koşarım, hem adımı dünya listesine yazdırırım, hem farkındalık yaratır hem de vakfa fon sağlar, üstüne de Alanya havası koklarım dedim, yazıldım.
    Yarışı tüm dünya, televizyon ve internet üzerinden, canlı verecek bir de.
    Hayat için kanatlanmaya bekleriz...
    Koşamayanlar için koşmaya.
    Yonca
    “pilibitmez”

(Yonca Tokbaş, Hürriyet Gzt. 17.03.2014)

fatihaniz ve Serdar Unalan bunu beğendi.