Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fahiş fiyatlar, ciddi fiyat farkları (Shimano CN-HG 93)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında osiosborn tarafından paylaşıldı.

1. osiosborn

osiosborn Sen nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.

Adı:
    Onur Ö.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,
    Zincire ihtiyacım vardı, shimano CN-HG 93 almaya karar verdim. Firma fiyatlarını araştırdığımda fiyatlar arasında 3 kata yakın farklar olduğunu gördüm. Perakendicilerin "mal müşteriye satılır, denk getirdiğimi kazığı oturturum" mantığına birkez daha şahit oldum. Aşağıda firmaların fiyatlarını kıyasladım.
    Şunu söylemek istiyorum bir ürün alırken araştırmadan almayalımki bu tarz uyanıkların ekmeklerine yağ sürmeyelim.
    Aynı ürünün bukadar farklı fiyatlara satan firmaların ayakta durması beni rahatsız etti.

Ben az önce bu zinciri n11.com üzerinden 39TLye satın aldım, ücretsiz kargo ile.( 50TL fiyatı vardı, 11TL indirim kullandım.)

2. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet bir çok üründe bu durum var hatta bazen bisiklette bile. Bu durumun ard niyetli yapıldığı da oluyordur ama genede kur artışı etkili oluyor. Bazı firma bağladı parayı efektif faizle kazanmak ister sürekli dolar kuruna göre değişen fiyat sistemi kurar bazı firma 10 dolara aldığı ürünü o günün kuruyla çevirir karını koyar 25 tl der ve 2 sene satmasada fiyat 25 de kalır sonuç sen o ürünü almaya kalktığında çeşit çeşit fiyat çıkar. Biri gün be gün artırdığı fiyata alır ve bir daha malı yerine koyarken sermaye sıkıntısı Çekmez diğer sermayeden yeni mal siparişi verir ve satana kadar sermaye ürüne bağlı kalır. Yani bir avantaj varsa eski malı eski fiyata bulmaktır ama nekadar eski orası bilinmez. Bazen yeni mal daha iyileştirilmiş oluyor Bazense Avrupa'da üretilirken Çin'e taşınmış oluyor bu biraz şans işi.

Mahsus Mahal bunu beğendi.
  3. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aynı konuyu bisikletler için açmayı düşünüyordum. Örneğin, x markasının yol bisikleti havale ile bayinin birinde 3.600 küsür lira iken bir başka bayide 2900 lira. 3600 liraya satan adam %10 iskonto yapsa yine arada uçurum var. Bu nasıl bir mantık anlamadım. Bir de bayram indirimi olayı var ki tam bir kaos. Geçtiğimiz ramazan bayramında erdoğanlar bisiklet indirime girdi ve 3.500 liralık bir bisikleti 2.900 liraya verdi. Yani 3 gün içinde alamayana 4. Gün "giren miktar" 600 Türk Lirası. Bayramlar bu kadar önemliydi de bizim mi haberimiz yok ?

metin küçük bunu beğendi.
  4. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir ürünü stokta baglamak yerine satıcı firmanın veya kişilerin hem kurdan dolayı hem adetli olarak siparislerinden zarar ve kar etme politikası olarak düşünüyorum ve bunun adı ticaret oluyor işte ve sen ben gibi kişileride tek bi kanaldan alısveris yapma durumu kısıtlanıyor bence..serbest piyasa :) güzel tespitte bulunmussun araştırmak her zaman iyidir hocam:)

5. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Aktifpedal gene klasını konuşturmuş :D

eren konu, ???? ve poet bunu beğendi.
  6. poet

poet Kıdemli Üye

Seviye:
    vuhuuuu :hihi: inanılmaz ama gerçek konu için tşk.ler arkadaş :harika::harika::harika:

7. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çınar Bisiklet'in fiyatları genelde piyasa fiyatının altında oluyor, zira kendileri Eskişehir'in en büyük bisiklet toptancısı. Toptan fiyatına perakende satıyorlar, fiyatları o yüzden hesaplı :)

Erdoğanlar Bisiklet peşin ödemede %8 iskonto yapıyor, onu da dikkate almak lazım. Kargo da ücretsiz.

Alışveriş yapacağınız firmaların Gittigidiyor, Sanalpazar, n11 gibi sitelerde mağazaları varsa ve buradaki satış fiyatları liste fiyatlarıyla aynıysa, hediye çeki, kampanya vs. takip ederek bu aracı sitelerden ürün almak avantajlı oluyor; ki siz de bu şekilde iskontolu almışsınız ürünü.

8. Mehmet Cemre Kısa

Mehmet Cemre Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    Aktifpedalın kafasını yaşamak isterdim.

9. Onat G.

Onat G. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Türkiye'de E-ticaret sisteminin yeni kurulması ve regülasyonların yeterli olmamasından genelde bu şekilde. Firmaların bazıları gerçekten işi ciddiye alıp stok takibi, fiyat güncellemesi yapıyor. Bazıları ise vizyonsuz oluyor ya da tok satıcı rolüne giriyorlar. Her zaman için araştırmanın ve mümkünse elden almanın faydası olduğuna inanıyorum.

poet bunu beğendi.
  10. yavuz keçeli

yavuz keçeli Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Aynı zinciri sanalpazar güven bisiklet 45 tl ye veriyor sanalpazarda anlık-günlük indirim veriyor arada. Ben 28 tl ye mal etmiştim yakınlarda.

11. ismail.yüksel

ismail.yüksel Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben öncelikle birşey alacaksam güven bisiklet ile doğa bisiklete bakıyorum. bunlar genelde piyasa altında fiyat veriyorlar. güven bisikletten bir sürü şey aldım ertesi gün kapımdaydı, çok iyi de ambalajlıyorlar, açmak için uğraşıyorsunuz. keza doğa bisiklette öyle, aldığım zefal suluk olmayınca elite iceberg gönderdiler ücret farkını almadan.

artı olarak atak bisiklet ve performans bisiklette alternatiflerim arasında.

poet bunu beğendi.
  12. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar her ürün için ucuzluk değişiyor. Mesela çınar bisiklette 250 tl olan xt pedal deltada 210. Her ürün için farklı yerlere bakıyorum. Parkur bisikletinde fiyatları bazı ürünlerde çok iyi ayrıca hizmetleride çok iyi aynı gün kargoladılar. erdoğanlar bisiklette sram grupsetler çok uygunken shimanolar pahalı :). Kaçkar bisiklette de scott ve giantlar baya uygun. Bir adet scale 760 aldım bakalım nasıl gelecek.