Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fabrika çıkış mı yoksa toplamamı ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında uzunyolcu tarafından paylaşıldı.

1. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

Arkadaşlar bende yeni üyeyim ve kötü bi salcano bisikletim var geçen sene izlediğim cumhurbaşkanlığı bisiklet turundan sonra gaza gelip izmir seferihisar arası ( 50km ) bi yol teptim o bisikletle bile keyif aldım ki bisiklet konfrundan habersizdim derken geçen gün bi arkadaşın 500 liralık bi bisikletine bindim hakikaten konfor neymiş gördüm :D şimdi sizden isteğim kısa 50- 100 km lik tur olsun yarış olsun bu tür olaylara en uygun bisiklet tercihi ve başlıktada belirttiğim gibi toplama mı yoksa hazır mı ben bunu (XRS 500 SORA ) düşündüm ne kadar uygundur yada daha uygun hatta fiyat- performans açısından daha uygun bulursun dermisiniz. izmirde bulunupta yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkürler .

T0LGA bunu beğendi.
  2. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    slm,

ikinci ellere bir bak derim çok uygun makinalar düşüyor :) Virüs sanada bulaşmış geçmiş olsun :D

3. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

Daha farklı bi açıdan yaklaştın :D hazır toplanmışlara bak bunu değerlendireyim izmirden arkadaşlar yardımcı olursa çok güzel olur mtb mi yoksa yolmu diye kararsız kaldım daha ilk bisikletim sayılır çünkü diğeri çift amötrisöylü ucuz bi bisikletti. Forumuda artık yer imlerine kayıtlı hale getirdim. Uzun bi süre buralardayım artık.cevabın için sağol ;)

4. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

bugün bi arkadaşlada konuştum yol bisikleti alma falan dedide bu dağ bisikletiyle yol bisikleti arasında hız bakımında çok fark varmıdır.

5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ne kadar fark vardır bilemiyorum.kullanıcı ilede fark eder ama yol bisikleti mt yi geçer.bu arada toplama bisiklet her zaman daha pahalıdır.ama ben yinede toplama diyorum.

6. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

bende aşağı yukarı 800 liralık bi toplama yapacağım gibi görünüyor. 800 liralık bir bisiklette kaç liralık kadro olmalı ki diğer parçalarıda kaliteli ürünlerden seçebileyim ? diğer parçalarıda ona göre ayarlarız artık kadro bi noktada diğer parçaların iyisi falan bulmak için baya şey öğrenmem gerek heralde .

7. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

ya forumu yaladım yuttum sayılır bi kaç günde ama terimlerin çoğuna yabancı olduğumdan farkları çok anlamıyorum. ancak bisiklet olarak hibrit bi bisiklet almaya karar verdim Scott Sportster P5 yada p4 düşünüyorum ki erdoğanlar bisiklette
    baya bi indirim yapılmış ancak forumda donanımdaki parçalar hep başlangıç seviyesi denmiş hatta alır almaz değiştirenler olmuş . bisikleti alırken üstünde parçaları iade edip değişiklik yapabiliyor muyuz? Bu ikisinden birini tercih edersem ne gibi değişiklikler önerirsiniz çoğunlukla hafifliğe yönelik mi oluyor bu yenilikler ekstra ne gibi şeyler katıyor çözemedim pek. ayrıca p4 teki kilitlenebilen amotisör tercih sebebim aslında sizinde önereceğiniz başka hibrit bisiklet var mı ?

Ozcan SEMET bunu beğendi.
  8. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletin üzerindeki parçaları değiştirmek satıcının birazda insiyatifine kalmış bence.

Yaklaşık 2 ay önce kuzenim için aldığımız 1000 tl nin üzerinde bi bisiklet için, satııcı parça değiştirme işine yanaşmadığı için kadroyu beğenmiş olsakta, başka bir model almak zorunda kaldık. Ama benim aldığım trek fx 7.5 serisinde, satıcı firma, sağolsunlar her türlü yardımı yaptı ve eğer istersem üzerindeki parçaları liste fiyatı üzerinden geri alıp alacağım parçaların yine liste fiyatı üzerinden farklarını ödediğim takdirde parçaları değiştirebileceğini söyledi ama benim bisikletimin donanımı bana yeterli geldiği için bi değişiklik yapmadım.

Ben size bide trek fx serisine bi göz atın derim oldukça konforlu bi sürüşe sahip .bence ben size hem donanım hemde kadro açıları açısından trek fx 7.3 önerebilirim üzerindeki ancak fiyatı sanırım sizin planladığınızın üzerinde..

Umarım en kısa zamanda bisikletinize sahip olursunuz.

İyi forumlar..

9. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sportster P4'ün donanımı Alivio ve ayarında parçalar...Bunun üst serisi Deore-lx(slx)-xt-xtr diye gidiyor ve 9'lu sistem oluyorlar(27 vites)..Deore serisinde Vites geçişleri biraz daha kısa sürede ve daha yumuşak olur,daha hafiftirler ve de daha pahalı...Bence P4'ü alıp,olduğu gibi kullanabilirsiniz...Bu tarz bisikletler için yeterli donanıma sahip bir bisiklettir...

10. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

cevaplarınız için teşekkür ederim trek serisinde amotisör sistemi olmaması beni caydırdı açıkçası baktım onlarada ben arazidede kullanabilirimbisikleti o kadar emek verip cevaplamışsınız tekrar teşekkür ederim ;) artık bisiklet kararım kesinleşti ya direkt p4ten bi tane alacağım yada ona benze bi bisiklet toplayacağım.:D

11. cyilmaz

cyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar toplama bisikletler mi daha pahalıya geliyor yoksa hazır olanlar mı?
    burada tabi toplamada bir sınır yok istediğiniz kadar uçabilirsiniz. aynı özellikli iki bisikleti değerlendirirsek hangisi daha uygun olur?

12. Akıncı Göktuğ Eren

Akıncı Göktuğ Eren Aktif Üye

Seviye:
    Toplama her zaman daha pahalıya gelir

cyilmaz bunu beğendi.
  13. cyilmaz

cyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    teşekkür ederim

14. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Butcen Azsa Fabrika çıkış Al.
    İyi Bir butcen Varsa , Toplama Yap.

15. uzunyolcu

uzunyolcu Yeni Üye

ben bazı parçaları ikinci el topladığım için çokta pahalıya patlamaz diye düşünüyorum zamanla zaten değiştirilir ;D

16. Anıl Akalp

Anıl Akalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer sadece asfaltta kullanacaksanız kesinlikle yol bisikleti alın derim. Yol bisikleti kullanınca insan bisiklete bindiğini anlıyor :)

17. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Uzun yol, toprak yollar ve gezintiler için gerçekten P4 tavsiye ediliyor. Hatta diyebilirim ki kadro yapısının riijitliği, viteslerinin sekizli olması, jantları, kilitli maşası, V frenleri ve başka özellikleriyle türkiye de tur yapmak için bütçesi ve özellikleri açısından gerçekten en uygun bisiklet.

18. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bu konuyla ilgili bisiklet alırken bende ikileme düşmüştüm, daha sonra ihtiyaçlarım doğrultusunda fabrika çıkışı bir bisiklet almaya karar verdim. Dikkat ettiğim nokta, kadronun iyi ve gelişmeye açık olmasıydı, geri kalanını ufak ufak bütçeyide zorlamadan geliştirmek mümkün. Bu yöntem heyecanı da ayakta tutmak açısından faydalı bana göre.

T0LGA bunu beğendi.
  19. EMREYAMANYÜZÜCÜ

EMREYAMANYÜZÜCÜ Yeni Üye

Seviye:
    Aynı soruyu bende sormak istiyorum .. Scott s30 kadro üstüne tiagra donanımlı bir bisiklet toplamayı teklif etti bir bisikletçi abim. 1.150TL gibi bir fiyat çıktı ortaya uygunmudur yoksa kötümü olur (Yol bisikleti ) ayrıca bir veya iki parcası ultegra'da olabilir dedi.