F16 simulator veya uçak simulator

Scudo

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
@anıl sevgi

(link)
değerli kardeşim bu benim bildiğim iyibir sitedir ..ama açıkçası bu sorduğun soruyu google arama motoruna yazsaydın sana daha iyi cevaplar bulabileceğin siteler bulabilirdin sevgilerle kal

• Beğen
Tepkiler: anıl sevgi

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Flight simulatör serileri tabi ki. Ancak keyif almak istiyorsan kaliteli bir joystick alman faydalı olur. Ayrıca IL2-Sturmovick oyununu da önerebilirim eğer 2.dünya savaşı uçaklarını ve kapışmayı seviyorsan ancak bu oyun tam simulasyon tarzı değildir(Bütün zorluk derecelerini açarsan yine simulasyondan pek farkı kalmaz) fakat diğerlerine göre oldukça eğlencelidir. Yeniside çıkmıştı son zamanlarda. Üstelik online olarak da oynanabiliyor. Hayatımda oynadığım hiçbir oyundan Sturmovick kadar zevk almamışımdır :)

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Gökyüzünde boş boş gezmekten öte bir şey arıyorsanız savaş simülatörlerine bakmalısınız, ben şahsen WW2 sevdiğimden IL2 Sturmovik 1946 oynuyorum bu aralar.

IL2 Sturmovik fizik motoru bence 2. dünya savaşı simülatörleri arasında en başarılılarından ve Microsoft'un bilmem kaçıncısını çıkardığı Combat Flight Simulator'lara kıyasla çok daha gerçekçi. Online desteği ve squadron savaşları olayı zaten ayrı bir boyuta taşıyor. İyi bir bisiklet parasını kaliteli bir joystick, throttle seti, rudder pedalları, kulaklık/mikrofon ve trackIR için harcarsanız gerçek hayatı bir kenara bırakıp oyuna kanalize olmanız muhtemel:D

Olayın bir de şu boyutu var. Modern uçaklarda uçuş ve silah sistemlerinin kontrolü dijital desteklerle öyle kolaylaştı ki simülatörde F16 kullanmak ne kadar gerçekçi olsa da bana pek zevk vermiyor