Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

F1 Pilotu bisiklet Kazasında Ölüyordu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında jemboy tarafından paylaşıldı.

1. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    Red Bull Racing pilotu Mark Webber'in Avustralya'da geçirdiği trafik kazasında ciddi şekilde yaralandığı ve şu an hastanede tedavi altına alındığı bildirildi. Kazanın, Mark Webber Tasmanian Challenge turnuvası sırasında meydana geldiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Webber tarihi Port Arthur kasabası yakınlarındaki etapta dağ bisikleti ile sürüş yaparken bir 4x4 araçla kafa kafaya çarpıştı.

Kazanın hemen ardından helikoptere Royal Hobart hastanesine kaldırılan Webber'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Webber'in bacağının kırıldığı, kollarında da kırıklar olabileceği ifade edildi.

Webber Challenge medya sorumlusu Nancy Cook yaptığı açıklamada, "Mark küçük bir kazaya karıştı. Ancak şu an durumu iyi. Tedavi altına alındı. Turnuvaya devam edemeyeceği gerçekten üzüntülü ancak durumu iyi. Şu an kendisine oldukça iyi bakılıyor" dedi.

Webber, dağ bisikleti, kayak ve trekkingden oluşan 250 kilometrelik parkurdaki 4. Mark Webber Tasmanian Challenge turnuvasını kendisine ait vakıf yararına düzenliyor.

Avustralyalı pilotun kazanın ardından sene sonuna kadar hiçbir çalışmaya katılamayacağı belirtiliyor.

2. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun diyelim.En kısa zamanda iyileşir inşallah.Yalnız nasıl 4x4 le çapıştığını merak ediyorum.

3. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    hakikaten fotoğraflardan göründüğü kadarıyla bisikletini kullandığı yol oldukça geniş ve görüş açısı da oldukça iyi bu kazanın nasıl olduğuna ben bir anlam veremedim doğrusu Geçmiş olsun ucuz kurtulmuş...:mad:

4. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun

5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Fanatik bir F1 sever olarak Webber e biran önce acil şifalar diliyorum. Grid deki en kaliteli pilotlardan biri ve F1 için önemli bir değer kendisi, Eğer sezona başlayamaz ise RedBull yerini kolay dolduramaz.

Önder Tarım bunu beğendi.
  6. livestong

livestong Forum Demirbaşı

Seviye:
    redbull ve webber i sevmeyen bi f1 fanı da olabilir ama ilginç bi kaza

7. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Madem ki böyle bir yarış yapılıyor,güzergah neden trafiğe kapatılmamış. Hiçbir anlam veremedim.Bu tür organizasyon eksikliklerinin olmaması gerekiyor.

geçmiş olsun....

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ilk önce kazanın nasıl olduğuna bi anlam veremedim.Ben de 1999'dan beri F1 izliyorum.Mark Webber'in ilk yarışını hala hatırlıyorum.Avustralya Albert Park'taki ilk F1 yarışında Minardi (O zaman F1'in en güçsüz takımı) ile 5. olup 2 puan almıştı ve büyük olay olmuştu :D televizyon podyumu değil Webber'i gösteriyordu. :D

9. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Mark Webber in bisiklet kazası geçirdiği doğru ama bu haber nereden alınmışsa Webber in bisikletten düşmesinden başka herşeyi baştan aşağı yalan haber. Webber e çarpan bir otomobil sözkonusu değil, sadece bildiğimiz şekilde bisikletten düşmüş ve bacağı 2 noktadan kırılmış...Trafik kazası mazası yok. Haberleri bu şekilde çarpıtıp reyting sağlamaya çalışan bir kesim medya kuruluşları var hepimizin bildiği gibi. Bozuk Para nikli arkadaş bunlardan birine denk gelmiş:) Daha doğru ve elle tutulur bilgi için resmi F1 sitesi www.formula1.com veya Türkçe bilgi için www.trf1.net sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

10. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ilgin için teşekkür ederim ama trf1 nettede 4x4 aracla kafa kafaya carpıştığı yazıyor :D

11. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    sitelerin ikisinde de arabayla kafa kafaya çarpıştığı yazıyor :D

12. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Evet doğru söylüyorsunuz. Sitelerde 2 haber var. İlkinde bi araçla çarpıştığına dair bi bilgi yok. Ben onu okumuştum, daha sonra güncellenmiş bir haber var orada bi araçla çarpıştığı yazıyor. Doğruymuş.

13. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    çok büyük geçmiş olsun. bende genç yaşıma rağmen F1'i 8 sezondur aralıksız takip ediyorum. Yeni sezon değişik görünümlü araçlar ve yeni kurallarla nasıl olacak izleyip göreceğiz:D

14. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Araçlar bence hiç değişik görünmüyor. Slick lastikler, büyük ve daha alçak bir ön kanat, yüksek bir arka kanat, bunlar 90 ların ortasına kadar olan F1 araçlarını hatırlatıyor ve bu bence çok güzel bir gelişme:) 1998 de slick lastikler yasaklanmıştı:boese157: , 1994 yılında arka kanatların yüksekliği düşürülmüştü:boese157: , 1998 de araçların iz açıklıkları daraltıldı:boese157: vs.vs.vs.vs.... En sonunda en öldürücü darbe olarak puanlama sistemi değiştirildi... Şimdi diğer serilere karşı imajı zayıflayan eski ihtişamını tamamen kaybeden F1 i nasıl kurtaracaklarını kara kara düşünüp duruyor ve sürekli herşey daha kötüye gidiyor, neyseki arada bi kafaları basıp eski ve gerçek F1 le özdeşleşmiş olan bazı şeyleri geri getiriyorlar. Örneğin eski tip kanatlar ve slick lastikler gibi.:)

temucin90 bunu beğendi.
  15. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    Aytaç abi görünüm konusunda sana hak veriyorum. çünkü ben o yılları kaçırdım bana ondan tuhaf geldi. Ayrıca puan sisteminin dışında güzelim V12 motorları yasaklamışlardı:boese157:

Aytaç Biber bunu beğendi.
  16. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    V-12 motorları yasaklamasalarda zaten kimse kullanmaya devam etmeyecekti. Zira V-12 motoru kullanan son takım Ferrari idi ve onlarda eninde sonunda V-10 motora geçeceklerdi, çünki V-12 motorlar çok güçlü olmasına rağmen ağırdılar ve çok fazla yakıt tüketiyorlardı. Bu sebeple Ferrari rakiplerinden hep çok daha fazla yakıt yükü ile yarışmak zorunda kalıyordu. Bu takımın hem yarış sırasında stratejilerinin esnekliğini azaltıyor, hem ağır yakıt yükü sebebi ile lastik aşınmasını hızlandırıyor hemde ağırlıktan doğan dezavantaj ile Macaristan ve Monaco gibi düşük süratli pistlerde tur zamanlarına olumsuz etki ediyordu.

Ama duygusal olarak bakacak olursak V-12 motorun çıkardığı sesin ve saf gücün yerini V-10 ve V-8 motorlar doldurmaz tabi ki.:)

temucin90 bunu beğendi.